• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Obscure Sphinx (3 opinie)

Obscure Sphinx powstał w 2008 roku. Muzycznie usytuowani gdzieś między nowoczesnym doom, a post metalem, nie boją się czerpania inspiracji z innych gatunków.

lip 20

sobota, godz. 19:00

bilety 35 zł
wrz 5

czwartek, godz. 19:30

bilety 149 - 179 zł
Kup bilet
Ich pierwszy album, "Anaesthetic Inhalation Ritual" z 2011 roku, został uznany za jeden z najciekawszych debiutów w polskim metalu od lat. Koncerty zespołu oparte na miażdżącej rytmice 8-mio strunowych gitar i 6 strunowego basu, wspierane przez nieprawdopodobne wręcz możliwości wokalistki, pozwoliły zespołowi wypracować bardzo dobrą pozycję na rynku, czego dowodem jest coraz szerszy odbiór, zarówno w kraju, jak i za granicą. W swej historii zespół dzielił scenę m.in. z Amon Amarth, Coroner, Crippled Black Phoenix, Rosetta, Tides From Nebula i Blindead. Odwiedzili także szereg scen festiwalowych jak Metalfest Open Airs, Off-Festiwal, niemiecki Summer Breeze, czeski Brutal Assault czy Gothoom Fest w Słowacji.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Drugi album zespołu, zatytułowany "Void Mother", miał swoją premierę 15 listopada 2013 roku. Podobnie jak "AIR" spotkał się z doskonałym odbiorem, a liczne recenzje w których otrzymywał najwyższe noty tylko to potwierdziły. Jego promocję rozpoczął od udziału w trasie "Czarna Polska Jesień" wraz z Behemoth oraz Thaw, podczas której zespoły odwiedziły 6 polskich miast.

"Void Mother" został także wyróżniony w wielu końcoworocznych plebiscytach (m.in. w Antyradio, T-Mobile Music czy Metalstorm.net, gdzie przez wiele dni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy najlepszych albumów 2013 roku):

"Najlepsza polska płyta roku. (...) Warszawianie ułożyli dźwiękowe puzzle w innej konfiguracji, okrasili fantastycznym głosem Zosi Fraś i w rezultacie mamy perłę."

Łukasz Dunaj, T-mobile Music

"Pożyczę sobie teraz slogan reklamowy sprzed lat - opłacało się poczekać. Debiut Obscure Sphinx miotnął mną o podłogę niczym mistrzowski dżudoka. Drugi krążek warszawskiej grupy mną nie miotnął. Rozwalił mnie zupełnie."

Lesław Dutkowski, Barock.pl

"Na szczęście momenty takie, jak wsadzenie do odtwarzacza Void Mother, nowej płyty polskiego Obscure Sphinx, przywracają wiarę w nieco wyświechtany już post-metal, naszą polską scenę i w muzykę w ogóle. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na podróż unikatową, niezwykłą, bez chwili wytchnienia."
Bartosz Pietrzak, deathmagnetic.pl

Obecnie zespół kontynuuje promocję swojego drugiego albumu na wiosennych koncertach w Polsce, Słowacji, Francji oraz Belgii.


)

Opinie (3)

 • (1)

  Jak widac, nie stac nas na nic wiecej jak rżnięcie z "Marylin Manson". I to jest objawienie?? Chyba jaja sobie robicie...

  • 4 13

  • żartujesz?

   wyszedłes z dyskoteki i przechodziłeś obok? haha

   • 1 1

 • Magia

  Magiczny koncert, świetne nagłośnienie, magiczne chwile...

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.