• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Obrońcy źródeł

20 września do Parku Reagana przybędą setki uczniów piątych klas gdańskich szkół podstawowych. Pojawią się tam, jako "OBROŃCY ŹRÓDEŁ". Pod takim właśnie hasłem odbędzie się plenerowa gra edukacyjna.

lut 23-25

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 70 - 130 zł
Kup bilet
wrz 15

niedziela, godz. 11:00

bilety 1 - 10 zł
Gra organizowana jest w związku z międzynarodową akcją Sprzątania Świata. Jej uczestnicy zaangażowani zostaną w poszukiwanie tajemniczego hydrologa, który strzeże ujęć wody pitnej. W Parku powstaną HydroSfery- punkty, w których uczniowie będą rozwiązywać wodne i ekologiczne zadania. Ekologiczne spotkanie obrońców źródeł wody zostało podzielone na dwie części- część warsztatową i grę miejską.

Warsztaty bębniarskie EKO-ETNO to poszukiwanie najbardziej pierwotnych źródeł dźwięku. Ich efektem będzie ekologiczny hymn, który zostanie wyśpiewany przez uczniów i stanie się symbolem całego spotkania. Gra jest natomiast okazją do wykazania się wiedzą i doświadczeniem związanym z ochroną środowiska, w tym zasobów wody pitnej.

Teren, na którym odbywa się zabawa nie został wybrany przypadkowo. Park Reagana znajduje się w strefie ochrony ujęcia głębinowego Czarny Dwór.

Organizatorem akcji jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, która podejmuje tego rodzaju działania, aby uświadomić najmłodszym, jak ważna jest nasza troska o jakość wody, którą pijemy. Nie każdy ma bowiem świadomość, że ujęcia wody są specjalnie chronione. Wszyscy możemy wpływać na bezpieczeństwo zasobów wody i chronić je przed zanieczyszczeniami.

Nabór szkół do udziału w warsztatach został zamknięty. Zapraszamy w przyszłym roku!

Opinie