stat
Impreza już się odbyła

Nagrobki i Mikołaj Trzaska grają Muminki

Nagrobki i Mikołaj Trzaska grają Muminki w tuBAZIE.

Wstęp wolny

Król

paź 18

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
Kup bilet
czas trwania koncertu: ok. 100 min
bilety: 10 zł - przy wejściu
tuBaza - budynek Wozowni (park Kolibki) al. Zwycięstwa 291

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Zespół Nagrobki wraz z Mikołajem Trzaską zagrają do animowanego filmu, stworzonego na podstawie polskiego serialu Opowiadania Muminków. Jest to autorska wersja Muminków opracowana przez członków zespołu Nagrobki, nie mająca wiele wspólnego z oryginalną historią spisaną przez Tove Jansson. Choć bohaterowie i miejsca pozostają nie zmienione, to radykalnej zmianie ulega przebieg wydarzeń. Muminki nie są więc tym, kim zdawały się być wcześniej, a obraz pozbawiony narratora i zastąpiony improwizowaną muzyką zespołu, nabiera zupełnie nowych znaczeń.
Do tej pory powstały trzy części filmu i wszystkie trzy zostaną zaprezentowane w TuBazie.

Mikołaj Trzaska - urodzony w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar - wykonującego muzykę żydowską, Resonance - tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.
Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie - teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.
Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: Intro Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika - Słowo o Jakóbie Szeli Teatr Śląski w Katowicach i Portret Trumienny Teatr Polski w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec Przemocy autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni