• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Gordonowski

Zapraszamy na wyjątkowy Koncert gordonowski muzyki współczesnej dla rodzin z dziećmi, prezentujący kompozycje Michała Dobrzyńskiego. Są wyjątkowe, bo doceniają je nawet najmłodsi melomani.

maj 25

sobota, godz. 18:00

bilety 27-32 zł
ulgowy 16-22 zł
Kup bilet
maj 26

niedziela, godz. 17:00

bilety 29 zł
ulgowy 29 zł
Michał Dobrzyński skomponował muzykę do pionierskiego polskiego spektaklu dla niemowląt i małych dzieci "Mleko", który można zobaczyć w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Ponadto jest stypendystą Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Zdobywca wielu nagród konkursów kompozytorskich. Inne utwory to: Operetka w trzech aktach (według Gombrowicza) na solistów i orkiestrę (2009); Divertimento na klarnet i kwartet smyczkowy (2008); Elegia II na skrzypce i elektronikę (2008); Pentagram na fortepian (2006); Elegia na skrzypce solo (2006); Orlikowe Pląsy na skrzypce i orkiestrę symfoniczną (2006).

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W 2019 r. na zamówienie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej dokonał instrumentacji na orkiestrę Halki "wileńskiej" Moniuszki (zachowanej do dziś jedynie w wyciągu fortepianowym). W czerwcu 2019 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej odbyła się jej premiera pod dyr. Łukasza Borowicza w reż. Agnieszki Glińskiej. Halkę w opracowaniu Dobrzyńskiego włączono także do repertuaru Opery i Filharmonii Podlaskiej. W marcu 2018 w Wiedniu na zaproszenie prof. Theodora Kanitzera została prawykonana kompozycja Dobrzyńskiego przez legendarnego skrzypka - prof. Edwarda Zienkowskiego i pianistkę Natalię Rehling w ramach cyklu koncertowego Internationale Chopin-Gesellschaft in Wien. W listopadzie 2019 r. "Moving frames" Dobrzyńskiego był utworem obowiązkowym dla wszystkich uczestników przesłuchań półfinałowych XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. IJ. Paderewskiego (tym samym w ciągu zaledwie 3 miesięcy znalazł się w repertuarze ok. 50 pianistów z całego świata).

Michał Dobrzyński prowadzi klasę kompozycji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wybrane utwory kompozytora znajdują się w katalogu PWM. Więcej inspiracji muzycznych znajdziecie na stronie: michaldobrzynski.com

Fragmenty wokalne, jak również choreografię nawiązującą do labanowskiego teatru improwizowanego tańca przygotuje i zaprezentuje Zespół Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Organizatorzy: Fundacja Kreatywnej Edukacji, Nadbałtyckie Centrum Kultury
Wydarzenie wpisuje się realizację projektu Polski Instytut Pedagogiki Edwina Eliasa Gordona

FUNDACJA KREATYWNEJ EDUKACJI
Fundacja prowadzi działalność koncertową, edukacyjną, szkoleniową i wydawniczą, a także strażniczą i promującą formy partycypacji społecznej. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania "Dwie Rzeki", Sieci NGO oraz Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Opinie