• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

NeoQuartet | koncert edukacyjny dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych widzów do Oliwskiego Ratusza Kultury na koncert edukacyjny "Królewski skład instrumentalny, czyli szalona historia kwartetu smyczkowego" w wykonaniu NeoQuartet.

W ramach koncertu zaprezentowany zostanie przekrój muzyki skomponowanej na kwartet smyczkowy od czasów klasyki do współczesności. NeoQuartet wykona szereg fragmentów utworów napisanych na akustyczny kwartet smyczkowy, a zakończy prezentacją współczesnych możliwości technologicznych z użyciem elektrycznych instrumentów, syntezatorów oraz looperów. Koncertowi towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna w formie wizualizacji do wykonywanej muzyki oraz krótkich edukacyjnych haseł, które będą wzmacniały edukacyjny przekaz występu. Twórcą wizualizacji jest altowiolista NeoQuartet - Michał Markiewicz.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Podczas występów członkowie NeoQuartet będą opowiadać barwne historie z życia kompozytorów, muzyków i ludzi związanych ze sztuką. Na zakończenie koncertu uczestnicy będą zachęcani do wzięcia udziału w krótkim jam session z muzykami NeoQuartet.

Koncert przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat.

NeoQuartet

Pasjonuje ich sztuka i muzyka współczesna. Uwielbiają tworzyć, grać koncerty, przekraczać granice i burzyć zastałe schematy. Niezwykle sobie cenią możliwość współpracy z artystami wszelkich dziedzin sztuki i wzajemną inspirację. Fascynuje ich tworzenie więzi z publicznością, dawanie szansy przenoszenia się w inne wymiary i łapania nowej perspektywy patrzenia na świat. Niezwykła energetyczność, pełne zaangażowanie, swoboda wypowiedzi i tworzenie nowych ścieżek rozwoju, to są cechy, które charakteryzują NeoQuartet.

NeoQuartet jest jednym z najciekawszych i najprężniej działających zespołów specjalizujących się w muzyce współczesnej w Europie. Jest laureatem prestiżowej Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Był również nominowany do szeregu innych nagród (Sztorm Roku, Fryderyki). Zespół ma na koncie trzynaście płyt CD wydanych dla polskich, niemieckich, greckich i amerykańskich wytwórni. Od 2017 roku NeoQuartet poszerzył swoje instrumentarium o elektryczne instrumenty smyczkowe midi, syntezatory oraz loopery, tworząc unikatowe zjawisko na światowej scenie muzyki nowej. W roku 2022 miała swoją premierę pierwsza płyta zespołu z autorską muzyką. Album "String Theory" wyznaczył nowe kierunki rozwoju kwartetu smyczkowego w XXI wieku. NeoQuartet koncertuje w Polsce, jak i poza jej granicami. W latach 2012 - 2023 wykonał ponad 500 koncertów niemal na całym świecie, grając między innymi w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Forbidden City Concert Hall w Pekinie.

Zespół jest organizatorem własnego festiwalu NeoArte - Syntezator Sztuki, który corocznie od 2012 roku odbywa się w Gdańsku.

NeoQuartet tworzą:
Karolina Piątkowska-Nowicka (1 skrzypce),
Paweł Kapica (2 skrzypce),
Michał Markiewicz (altówka),
Krzysztof Pawłowski (wiolonczela).

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Bilety dostępne na stronie kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301
cze 30

niedziela, godz. 18:00

bilety 40 zł
Kup bilet
lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet

Opinie