stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kapital & Richard Pinhas + Lonker See

Kapital & Richard Pinhas / Flux
Richard Pinhas - electric guitar, loop station, fx / Rafał Iwański -
percussion pads, rhythm machine, sampling unit, fx / Kuba Ziołek - analog synthesizers, sampling unit, fxZ początkiem marca, nakładem krakowskiej wytwórni Instant Classic, ukaże się wspólny album duetu Kapital i francuskiego gitarzysty Richarda Pinhasa (Heldon). Krążek, zatytułowany "Flux", jest wynikiem spotkania muzyków w trakcie festiwalu Unsound 2014, gdzie zagrali razem koncert.

Ziołek i Iwański przyznają, że przed spotkaniem z francuskim muzykiem w Krakowie przygotowali zaledwie kilka pomysłów, z których część wykorzystali podczas sesji nagraniowej w studio, i które można usłyszeć na płycie. "Kiedy pracujemy w dwójkę, jako Kapital, czy w większych zespołach, jak np. Innercity Ensemble, spora część pomysłów na nasze utwory powstaje w wyniku improwizacji. Tak też więc było i tym razem, z tym, że Richard głównie grał do naszych motywów, a my pod jego wpływem modyfikowaliśmy na nowo swoje wizje dźwiękowe" - tłumaczy Iwański. "Były też fragmenty, które zainicjowaliśmy wspólnie na miejscu".

Richard Pinhas to bez wątpienia żywa legenda francuskiego undergroundu i jeden z ojców chrzestnych muzyki ambient. Gitarzysta, improwizujący kompozytor, współpracownik myśliciela Gillesa Deleuze'a, którego niepokorne idee przyoblekał w muzyczne kształty; a także pisarzy fantastów - Normana Spinrada czy Maurice'a Danteca; znajomy nieokrzesanego literackiego geniusza - Philipa K. Dicka. Założona przezeń u zarania lat 70. formacja HELDON pozostawała przez lata jednym z najbardziej istotnych punktów odniesienia dla muzyków eksperymentujących z elektroniką. Kontynuując karierę solową, Pinhas współpracował twórczo z ikonami europejskiej i światowej awangardy, by wspomnieć tylko osobowościach tej miary co Pascal Comelade, Merzbow, Oren Ambarchi czy Tatsuya Yoshida.

KAPITAL to duet: Rafał Iwański (HATI, X-Navi:Et, Alameda 5) i Kuba Ziołek (Stara Rzeka, T'ien Lai, Alameda 5, Alameda Duo). Pierwotnie było to spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach i zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. Duet KAPITAL został powołany do życia w kwietniu 2013 r., w sierpniu nagrali w Borach Tucholskich materiał na pierwszy album, wydany przez wydawnictwo Bocian Records na CD (2014) i na kasecie przez Sangoplasmo Records (z dwoma remiksami autorstwa Michała Kupicza). Drugi album "Chaos to Chaos" ukazał się wiosną 2015 na CD w Instant Classic, zbierając szereg świetnych recenzji.

Lonker See / One Eye Sees Red
Bartosz Borowski - gitara / Joanna Kucharska - bas / Tomek Gadecki - saksofon / Michał Gos - perkusja

LONKER SEE to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po wydaniu pierwszej epki, zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych - Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce LONKER SEE usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelię; pełno w niej przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta "Split Image" ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon.

W 2016 roku, po premierze "Split Image" Bartek Chaciński pisał: "Zaczniecie teraz pewnie kojarzyć Lonker See z okolicami jazzu, a tu nic z tych rzeczy. Na tle dobrej sekcji - którą uzupełnia basistka Joanna Kucharska - prezentuje się bowiem gitarzysta Bartosz Boro Borowski, grający też na djembe i budujący to atmosferę repetytywnego rockowego łojenia w stylu Swans, to otwarte, psychodeliczne, ale rozimprowizowane formy. Tytułowy trzyczęściowy Split Image to nagranie ponad dwudziestominutowe. Może i jest w tym parę dłużyzn w środkowej części, ale też niesamowicie dużo energii wynikającej z kolektywnego grania. We Flight Is Open... kojarzą mi się ze współczesnymi grupami z Ameryki łączącymi folk i ostrą psychodelię. Na zakończenie mamy pełne niepokoju Solaris, które przypomina, że całość jest bardziej dużą obietnicą niż jakimś arcydziełem (tu jednak przydałaby się lepsza produkcja), ale śledzić tę formację warto." (polifona.blog.polityka.pl)

Lonker See

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 - 40 zł
 • Przedsprzedaż
  13 - 35 zł
BILETY
13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
20 zł I pula / 30 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
25 zł I pula / 35 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
30 zł I pula / 40 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link „kup bilet” dostępny w wydarzeniu.

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert z ograniczona liczbą miejsc siedzących, a w przypadku dużego zainteresowania koncertem koncert bez miejsc siedzących.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

bilety 55 zł
ulgowy 13-45 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet
Pidżama Porno
lis 10

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
Wstęp wolny
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 28
  piątek, g. 20:00
  B90, Gdańsk
 • folk / etno / world , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 28
  piątek, g. 19.00
  Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk
 • jazz , muzyka alternatywna
  wrz 29
  sobota, g. 20:00 - 02:00
  100cznia, Gdańsk
 • ciężkie brzmienia , muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  wrz 29
  sobota, g. 22:00
  Ziemia, Gdańsk

Najczęściej klikane (7 dni)