stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Business Week

  • 21 - 26 sierpnia 2016
  • Gdynia

Marzy Ci się własna firma i chcesz poznać tajniki świata biznesu? Jesteś uczniem liceum lub technikum? Chcesz poćwiczyć angielski z native speakerami? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Miasto Gdynia ogłasza rekrutację do VIII edycji programu Gdynia Business Week, który odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia 2016 r.

Zostań młodym biznesmenem w 6 dni!

W trakcie kursu, młodzież z liceów i techników ma szansę pogłębić swoje ekonomiczne umiejętności pod okiem profesjonalistów ze Stanów Zjednoczonych. W ciągu sześciu intensywnych dni, uczniowie stają oko w oko z wyzwaniami rozwijającymi ich biznesową intuicję. Poprzez kreatywne zadania i gry, przy pomocy zagranicznych i polskich tutorów, zdobywają wiedzę m.in. z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, podejmowania strategicznych decyzji i realizacji kampanii marketingowej. Mogą również sprawdzić się w pracy zespołowej oraz podszkolić w autoprezentacji, dzięki czemu nabywają pewności siebie i kwalifikacji do wykorzystania przy realizacji własnych projektów w przyszłości. Program ten dla wielu uczniów i studentów jest pierwszym kontaktem ze światem biznesu, dlatego kształtuje od podstaw dobre nawyki wykorzystywane w relacjach zawodowych.

Jak to wygląda w praktyce?
Uczestnicy programu zostają podzieleni na grupy robocze. Podstawowym zadaniem każdej z nich jest stworzenie innowacyjnego produktu oraz przygotowanie symulacji działalności początkującego przedsiębiorstwa, starającego się zaistnieć na rynku. Przez niemal tydzień uczniowie odbywają specjalistyczne spotkania, podczas których poznają mechanizmy panujące w świecie biznesu. Wraz z przydzielonymi im mentorami z amerykańskich korporacji międzynarodowych, opracowują szczegóły działalności własnych firm. Biorą również udział w zabawach rozwijających ich kreatywność. A wszystko to w języku angielskim, wzbogacanym o fachowe ekonomiczne słownictwo.

Najważniejszym wydarzeniem, kończącym kurs, są tzw. Targi, podczas których młodzieżowe firmy prezentują efekty ciężkiej kilkudniowej pracy w profesjonalny i zarazem najciekawszy możliwy sposób. W członków jury wcielają się przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy, fachowym okiem, oceniają młode przedsiębiorstwa i ich, często dość szalone, produkty. Najlepsze grupy otrzymują upominki i wyróżnienia.

Uczestnicy poprzednich edycji również mogą skorzystać z tegorocznej oferty programowej - specjalnie dla nich organizowana jest kolejna odsłona Gdynia Advanced Business Week - zaawansowanej wersji kursu.

Gdynia Business Week to nie tylko kurs przedsiębiorczości. To również szansa na poznanie siebie w nowych okolicznościach, zdobycie przyjaciół o podobnych zainteresowaniach i wypracowanie w sobie najlepszych cech, by w przyszłości wejść w środowisko biznesu pewnym krokiem.

Program organizowany jest przez Urząd Miasta Gdyni we współpracy z Foundation for Private Enterprise Education, która już od 40 lat realizuje amerykańską wersję kursu - Washington Business Week.

Rekrutacja trwa do 23 maja
Liczba miejsc: 100 (decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń)
Więcej informacji na temat programu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.gdyniabusinessweek.pl w zakładce Rekrutacja 2016.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij