stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdynia Business Week

W niedzielę 16 sierpnia na terenie III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni rozpocznie się siódma już edycja programu Gdynia Business Week. Po raz czwarty w ramach projektu realizowany jest również Advanced Business Week, przeznaczony specjalnie dla absolwentów kursu podstawowego. W tym roku w projekcie uczestniczyć będzie łącznie blisko 100 młodych ludzi z Polski i USA.

Czym właściwie jest program Gdynia Business Week? Najkrócej mówiąc, jest to sześciodniowy intensywny kurs kreatywności i przedsiębiorczości w języku angielskim. Program prowadzony przez instruktorów ze Stanów Zjednoczonych, będących przedstawicielami prężnie działających amerykańskich firm. Udział w projekcie to dla młodych ludzi przede wszystkim doskonała okazja do nauczenia się podstaw przedsiębiorczości i jednocześnie zaawansowany kurs języka angielskiego. Wszystkie zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, co daje uczestnikom możliwość doskonalenia specjalistycznego języka biznesowego.

Uczestnicy warsztatów, podzieleni na 10-osobowe grupy, kreują własną "firmę" oraz promują stworzony przez siebie "produkt". Poznają tajniki prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, ćwiczą umiejętność autoprezentacji i w naturalny sposób szlifują język angielski. Wraz z końcem tygodnia uczniowie przygotowują się do zaprezentowania efektów swojej pracy podczas tzw. Targów. Specjalnie przygotowane stoiska odwiedzają zaproszeni goście - przedstawiciele lokalnego biznesu, którzy jako sędziowie dokonują oceny wykonanych przez uczniów projektów. Tego samego dnia ma również miejsce uroczyste zakończenie programu. Uczestnicy otrzymują certyfikaty, a przedstawiciele najlepszych grup - upominki. Serdecznie zapraszamy na uroczystość rodziców wszystkich uczniów biorących udział w tegorocznej edycji GBW!

Inicjatywa organizowana jest przez Urząd Miasta Gdyni przy współpracy z amerykańską organizacją Foundation for Private Enterprise Education, która jest pomysłodawcą amerykańskiej edycji programu pod nazwą Washington Business Week.

Program Gdynia Business Week adresowany jest do uczniów gdyńskich liceów i techników jak również do absolwentów poprzednich edycji programu, którzy mogą poszerzyć swoje wiadomości w ramach kursu zaawansowanego - Advanced Business Week.

Tegoroczny program odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia. Więcej informacji na temat programu, terminów i sposobu rekrutacji znajduje się na stronie internetowej programu: www.gdyniabusinessweek.pl

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij