• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Gdańskie Widowisko Nocy Świętojańskiej (4 opinie)

cze 22-23

sobota - niedziela, godz. 14:30

bilety 300 zł
wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
Robert Chojnacki
Krzysztof Kiljański
Bogdan Gajkowski
Camille Miller (Kanada)
Charizma (Szwecja)
Orkiestra Symfoników Gdańskich pod dyrekcja Andrzeja Szczypiorskiego

koncerty w Trójmieście


22 czerwca 2007 (piątek) o 22:00 na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie Gdańskie Widowisko Nocy Świętojańskiej. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w wigilię najkrótszej nocy w roku. Na scenie usytuowanej na tle pięknych zabytków Gdańskiej Starówki pojawią się zarówno Gwiazdy polskiej estrady, goście zagraniczni, a także znakomici soliści klasyczni. Sukces ubiegłorocznego Widowiska sprawił, że w tym roku odbędzie się z jeszcze większym rozmachem.

Dużą część programu koncertu wypełnią utwory z wydanego pod koniec ubiegłego roku albumu "Saxophonic", autorstwa Roberta Chojnackiego, który do nagrania płyty zaprosił wielu znakomitych gości. Na gdańskim koncercie pojawią się Krzysztof Kiljański (wykona m.in. najnowszy singel Poranna nostalgia) oraz kanadyjka Camille Miller (zaśpiewa hity znane z bestsellerowego albumu "Sax & Sex", które 11 lat temu zdobywały szczyty list przebojów w interpretacji Andrzeja Piasecznego: Niecierpliwi i Prawie do nieba). Podczas koncertu pojawią się także inni goście Chojnackiego: Bogdan Gajkowski (lider zespołu Kapitan Nemo) wykona m.in. przebój z repertuaru Dire Straits - Your Latest Trick (na albumie "Saxophonic" w interpretacji Ryszarda Rynkowskiego) oraz szwedzki zespół Charizma, który polskiej publiczności dał się poznać dzięki występowi na preselekcjach Eurowizja 2007 z utworem Emily. Podczas koncertu wokalista zespołu (Johan Mauritzson) wraz z Chojnackim wykona przebój Baker Street z repertuaru Gerryego Rafferty (na albumie "Saxophonic" zaśpiewał go Andrzej Lampert z zespołu PIN). Całości towarzyszyć będzie 40-osobowa Orkiestra Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego, dzięki czemu będziemy mieli przyjemność usłyszeć wielkie przeboje w przygotowanych specjalnie na ten koncert - symfonicznych aranżacjach.

Na tym jednak nie koniec, oprócz przebojów muzyki rozrywkowej będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, przeboje muzyki kameralnej i symfonicznej takich kompozytorów jak Johann Strauss, Leonard Bernstein, Giacomo Puccini, Gioacchino Rossini i Stanisław Moniuszko, a wykonają je Monika Fedyk-Klimaszewska (mezzosopran), Jacek Szymański (tenor), Symphonic Fusion i Baltic Clarinet Quartet.

Organizatorem i Producentem koncertu, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz jest Scena Muzyczna Gdańsk, za jego PR odpowiada PiF PaF Plugging.

++++++++++++++++

ROBERT CHOJNACKI
Przez prawie 20 lat saksofonista zespołu De Mono. W drugiej połowie lat 90-tych odnosił także sukcesy solowe, wydając płyty: "Sax & Sex" (1995) i "Sax & Dance" (1996) z Andrzejem Piasecznym oraz "Big Beat" (1997) z Maciejem Molędą. Z płyty "Sax & Sex" pochodzą jego największe hity: Niecierpliwi, Budzikom smierć i Prawie do nieba. Do nagrania (wydanej nakładem Firmy Mister Sax w październiku 2006) płyty "Saxophonic" zaprosił wielu znakomitych gości. Na płycie pojawili się: Andrzej Piaseczny, Krzysztof Kiljański, Paweł Kukiz, Ryszard Rynkowski, Artur Gadowski, Magda Steczkowska, Kuba Badach, Andrzej Lampert (z zespołu PIN), trio Big Stars (Patrycja Gola/Beata Bednarz/Lora Szafran) i Camille Miller.

KRZYSZTOF KILJAŃSKI
Popularność przyniósł mu utwór Prócz Ciebie, nic wykonywany wspólnie z Kayah. Z debiutanckiego albumu "In The Room" przebojami były także I Don\'t Know Where Life\'s Going oraz Stay (Eurowizja 2004). Aktualnie w stacjach radiowych pojawia się utwór Poranna nostalgia, pochodzący z albumu "Saxophonic".

BOGDAN GAJKOWSKI
Lider zespołu Kapitan Nemo. Uznawany za prekursora stylu new romantic w Polsce. Wylansował wiele przebojów, m.in.: Twoja Lorelei, Słodkie słowo Wolność, Elektroniczna cywilizacja, Zimne kino, S.O.S. dla planety, Bar Paradise, Samotność jest jak bliski brzeg i Wideonarkomania. Jest także kompozytorem przebojów Izabeli Trojanowskiej. Dyskografia: "Kapitan Nemo" (1986), "Jeszcze tylko chwila" (1989), "In A Little While" (1989), "The Best Of Kapitan Nemo" (1996), "Wyobraźnia" (2002) i "The Best - Cywilizacja" (2005).

CAMILLE MILLER
Uznawana za "kanadyjską Sheryl Crow". Wydała do tej pory dwa albumy: "She Knows" (2000) i "Carnarvon Street" (2005). W lipcu tego roku ukaże się trzeci: "Somewhere Near The Truth". W Polsce stała się popularna za sprawą gościnnego udziału na płycie Roberta Chojnackiego "Saxophonic". Wykonała na nim cztery utwory: Impatiently (Niecierpliwi), Almost To Heaven (Prawie do nieba), I Can't Make You Love Me oraz Make It Right.

CHARIZMA
Szwedzki kwintet (trzech braci: Bo, Jan i Göran Nikolausson oraz Thomas Karlsson i wokalista Johan Mauritzson) ma na swoim koncie cztery albumy: "Rock The World" (1985), "To Be Continued..." (1997), "The Basics Of Life" (1999) i "Life In 3D" (2003). Dwukrotnie wystąpili w preselekcjach do Eurowizji (z utworem I Give You A Mountain w 2004 w Estonii oraz z Emily w 2007 w Polsce).

Opinie (4)

 • czy za wstęp sie płaci

  czy za wstęp się płaci

  • 0 0

 • Nie nie placi sie nic

  • 0 0

 • bezsens

  wescie sami peznadziejni artysci by wzielo kogos na czasie a nie

  • 0 0

 • tajniak?

  macius? to ty tajniak? cos tak mi sie wydaje

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.