• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Gdańska Choinka 2015 (1 opinia)

Wydarzenie w ramach

Wielkie odliczanie do Mikołajek czas zacząć! Już 5 grudnia czeka na najmłodszych nie lada gratka, bo właśnie tego dnia z dalekiej Północy przypłynie do Gdańska święty Mikołaj, by dzień później móc zostawić prezenty we wszystkich dziecięcych butach. W tym roku nowym punktem w programie wydarzenia będzie Mikołajowa Poczta Świąteczna. Zachęcamy wszystkich najmłodszych gdańszczan, aby przynieśli tego dnia swoje listy do Świętego Mikołaja, a my zadbamy o to, by trafiły na jego biurko.

5 grudnia 2015, sobota, godz. 16.00
Zielony Most, Długi Targ

Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz "Plama" GAK wspólnie organizują "Gdańską Choinkę" - zimową imprezę plenerową, która na stałe zapisała się w świątecznym kalendarium miasta.

Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5. grudnia. Właśnie tego dnia zgodnie z wieloletnią tradycją Święty Mikołaj przybije do nabrzeża przy Zielonym Moście, gdzie powitają go tłumy dużych i małych gdańszczan w rytm zimowych piosenek śpiewanych przez dzieci z zespołów wokalnych działających przy Pałacu Młodzieży. Przybyciu Mikołaja towarzyszyć będą również muzyczne popisy w wykonaniu orkiestry PSTRONG oraz bajeczny pokaz fajerwerków. Po zejściu na ląd Święty Mikołaj wraz z dziećmi i swoją barwną świtą uda się w kierunku choinki na Długim Targu, by wręczyć nagrody za wyróżnione w konkursie ozdoby choinkowe i uroczyście wraz z Prezydentem zapalić światełka na Gdańskiej Choince. W tym roku nowym punktem w programie wydarzenia będzie Mikołajowa Poczta Świąteczna. Zachęcamy wszystkich najmłodszych gdańszczan, aby przynieśli tego dnia swoje listy do Świętego Mikołaja, a my zadbamy o to, by trafiły na jego biurko.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, "Plama" Gdański Archipelag Kultury.
Partnerzy: Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska, MOSiR w Gdańsku.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • wstyd brak organizacji dla dzieci? ciekawe a ja mysle ze dla snobow na stolkach a nic z mysla o dzieciach brak widocznosci brak bezpieczenstwa wstyd ..... ale tez wstyd mi za doroslych szczegolnie przy karuzeli

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.