• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Finał Road to Mystic

Wydarzenie w ramach

Ostatni ostry zakręt na drodze do Mystic Festival 2024! Już 24 lutego spotykamy się na finale Road to Mystic, gdzie o miejsce w festiwalowym lineupie powalczą 4 zespoły: Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers.

Koncert w ramach Road to Mystic odbędzie się w Drizzly Grizzly przed koncertem Samaela - dokładną godzinę poznacie wkrótce.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers to zespoły, które zwyciężyły w półfinałowym głosowaniu Road to Mystic! Gratulujemy i czekamy na porywające koncerty 24 lutego w Gdańsku.

Mystic Coalition i Antyradio już po raz trzeci organizują konkurs Road to Mystic, którego zwycięzca wystąpi w czerwcu na Mystic Festival - ale ta edycja bije wszelkie rekordy! Zgłosiło się aż 386 zespołów, w większości świetnych, reprezentujących wszystkie odcienie metalu i okolic. Jesteśmy przekonani, że z wieloma z nich na naszym festiwalu jeszcze się zobaczymy...

Po przesłuchaniu wszystkich zgłoszeń jurorzy wskazali 50 grup, które uznali za najbardziej interesujące. Do kolejnego etapu, głosami publiczności, zakwalifikowane zostały grupy (kolejność alfabetyczna): Axe Crazy, Exist, Rascal i Sewer Dwellers. Jury postanowiło nie korzystać ze swojego prawa do przydzielenia tzw. dzikiej karty - wszystkie cztery zespoły zostały wybrane głosami fanów. Oddaliście w sumie ponad 11 tys. głosów! Dziękujemy za tak fantastyczne zaangażowanie i wspieranie nowej muzyki.

Już 24 lutego odbędzie się koncert finałowy w gdańskim klubie Drizzly Grizzly (tym samym, który na festiwalu przeistacza się w Sabbath Stage). Finał Road to Mystic będzie wstępem do koncertu Samael, Shining i Yoth Iria - odbywającego się za ścianą, w B90. Na ten drugi potrzebujecie biletu, na Road to Mystic wejście jest darmowe. Przesłuchania konkursowe zaczynamy o 15.30 - kolejność występów zostanie ustalona w dniu koncertu, w wyniku losowania.

Zespół, który tego wieczoru najbardziej przypadnie do gustu jurorom konkursu otrzyma zaproszenie na Mystic Festival 2024, a jego muzyka zostanie zaprezentowana na antenie Antyradia. Występy konkursowe oceniać będzie jury w składzie: Adam Brzeziński, Bartosz Cieślak, Jarosław Anzhellmo Giers, Jarek Szubrycht i Natalia Zamilska.

Wejście za darmo, wrażenia bezcenne!

Opinie