stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Fair Weather Friends - zmiana terminu! (1 opinia)

Koncert 6 grudnia niestety się nie odbędzie z przyczyn niezależny, zarówno od nas, jak i klubu. Dobra wiadomość jest taka, że wracamy do Sopotu trochę później, czyli 28 marca 2020. Bilety zachowują ważność i mamy nadzieję, że ze wszystkimi, którzy je kupili zobaczymy się na wiosnę (gdyby jednak ktoś z Was chciał dokonać zwrotu, to będzie nam przykro, ale Going poinformuje Was mailowo jak to zrobić). Do zobaczenia i usłyszenia!

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Od zespołu:
Wydaliśmy płytę, mamy nowe utwory i nie zawahamy się ich zagrać. Jeśli słuchasz nas tylko w internecie lub z płyty, to bardzo nam miło, ale obawiamy się, że masz tylko połowę wiedzy na temat naszego zespołu. Siła Fair Weather Friends tkwi w koncertowej energii. Zawsze tkwiła. We wspólnej wibracji, w mikroeksplozjach i makroimplozjach, tańcach, skokach, rozlewaniu trunków i fantazyjnie ukrywanych pomyłkach. Gdybyście mogli spytać naszych instrumentów, co sądzą o naszych koncertach, biedne straumatyzowane fendery, nordy i moogi zawyłyby lękliwie i uciekły w popłochu poprukując rozstrojonymi dźwiękami. Przekonajcie się. Zapraszamy!

19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - koncert

FB: www.facebook.com/fair.w.friends/
IG: @fair_weather_friends
YT: fwfmusic
WEB: www.fwfband.pl

BIO:
Mają charakterystyczne brzmienie, które pozwala im odróżnić się od wielu innych w alternatywnym popie. Trudno określić to ramą jednego gatunku - przyznają to doświadczeni w swym rzemiośle dziennikarze muzyczni. Łączą elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie. Przez kilka lat obecności na polskiej scenie zyskali miano jednego z najciekawszych zespołów koncertowych. Szybko stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce (Open'er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie czy Spring Break). Wyjątkowo taneczne single zbliżały ich do sceny klubowej, ale jednocześnie zachowali punkową energię. Znani są też z oryginalnych teledysków. Zawsze mieli też dobrą prasę. Nigdy jednak nie pisali piosenek po polsku. Do teraz.

Nie oszczędzają ani siebie, ani instrumentów, a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy, lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespół składa się z 4 liderów.

2 mini-albumy wydali własnym sumptem ('Eclectic Pixels' 2012, 'Hello Sunday' 2016), 1 maxi-singiel w należącym do Kamp! labelu Brennnessel ('Fly By' 2013), a debiutancki album 'Hurricane Days' ukazał się w 2014 roku.

Nowy album "Carte Blanche" jest esencją tego, co drzemie w Fair Weather Friends. Są tu elektropopowe melodie, szczypta melancholii i punkowa energia. Słychać, że to muzycy, którzy dokładnie wiedzą, co i jak chcą grać. I dają fanom muzykę, w której naprawdę słychać emocje. Po raz pierwszy, w pięciu utworach, zdecydowali się na polskie teksty, co otwiera dla nich nowy rozdział. W 11 piosenkach z najnowszego albumu nie ma miejsca na nudę, a słowa wokalisty Michała Maślaka, dodają całości osobistego charakteru.
Album Fair Weather Friends "Carte Blanche" ukazał się 30 sierpnia 2019 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Jako pierwszy z trzech singli ukazał się utwór tytułowy - "Carte Blanche", a wraz z premierą płyty ukazał się też drugi singiel "Potęga" wraz z teledyskiem.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
 • Przedsprzedaż
  25 zł

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Znam ich kawałek "Fill this up" który zawsze pozytywnie nastraja :)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • muzyka alternatywna
  mar 28
  niedziela, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Waglewski Fisz Emade
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  maj 1
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, Studio Panika
  Too Many Zooz