• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Destruction + Enforcer (2 opinie)

Kolejna wielka metalowa firma przyjeżdża do Gdańska, by jeszcze raz zatrząść murami gdańskiej stoczni!

Destruction (Niemcy) thrash metal:
Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy. Destruction to legenda gatunku, jedna z najbardziej zasłużonych załóg na świecie, współtwórcy niemieckiej szkoły thrash metalu, która z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Trio, któremu przewodzi charyzmatyczny wokalista, basista, wesołek oraz miłośnik pięknych kobiet, "Schmier" od 2010 roku ma szczególne związki z Polską, bo za perkusją w Destruction siedzi od tego roku nasz rodak Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Niełatwo streścić historię tak zasłużonej, do tego wciąż tworzącej, formacji w paru słowach. Na koncie kapeli z Badenii-Wirtembergii są tak pomnikowe albumy jak "Infernal Overkill" (1985) i "Eternal Devastation" (1986), EP-ki "Sentence Of Death" i "Mad Butcher", ta druga z kultowym rzeźnikiem, maskotką kapeli, thrashowe evergreeny, jak "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass", i wiele innych. Niemiecka maszyna pod nazwą Destruction działa sprawnie, regularnie i co kilka lat daje nam w prezencie porcję parunastu nowych utworów na płycie. Ostatni prezent od dwóch Niemców i Polaka nosi tytuł "Under Attack" i wręczony nam został w maju 2016 roku. Okazja do podziękowania za niego nadarzy się podczas mini trasy Destruction po Polsce wraz z Enforcer.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kreator, Sodom, Slayer, Exumer, Exodus..
https://www.destruction.de/
https://www.facebook.com/destruction
https://www.youtube.com/watch?v=-TrFwFs11Jo

Enforcer (Szwecja) heavy metal, speed metal:
Oldschoolowy heavy metal i speed metal to specjalność doskonale znanego u nas Enforcer. Powstała w 2004 roku szwedzka formacja, gościła w Polsce niejednokrotnie, zawsze pozostawiając po sobie wspaniałe wrażenie. Pochodzą z pięknego miasteczka Arvika, w którym odbywa się słynny The Arvika Festival, goszczący co roku największe gwiazdy muzyki alternatywnej. Enforcer, rezydujący na stałe w Sztokholmie, od alternatywy trzyma się jednak z daleka. Zalicza się ich do nurtu New Wave Of Traditional Heavy Metal (NWOTHM), obok między innymi Skull Fist, z którymi grali także w naszym kraju. Iron Maiden, Exciter, Pretty Maids, Anvil, Agent Steel, Running Wild, Manowar, Artillery - to idole Olofa Wikstranda (śpiew, gitara; grał kiedyś w Tribulation), Josepha Tolla (gitara), Tobiasa Lindqvista (gitara basowa) i Jonasa Wikstranda (perkusja; młodszy brat Olofa). Brzmienie utworów Szwedów nawiązuje do tego, które na płytach mieli ich idole. Nie cierpią komputerowego soundu, cenią głębię, naturalność. Pracują ciężko i chętnie. W 2015 roku Enforcer wydał studyjny album "From Beyond" i koncertówkę "Live By Fire".

Sprawdź, jeśli lubisz: Skull Fist, Iron Maiden, Wolf, Excirer, Angel Witch...

https://enforcer.se/
https://www.facebook.com/enforcerofficial
https://www.youtube.com/watch?v=4785h6JSqNc


Kto zagra:
DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal
+
Enforcer (Szwecja) heavy metal, speed metal


Kiedy: 21 stycznia (sobota) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 80 zł - przedsprzedaż, 90 zł - w dniu koncertu
Organizator: B90

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!
https://tickets.soundrive.pl/pl/event/254
www.eventim.pl
https://knockoutprod.net/

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Jak dla mnie moga zagrać od deski do deski "Live Without Sense" (1)

  Więcej mi nie potrzeba.

  • 3 2

  • Bestial Invasion

   Infernal Overkill!!!!

   • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.