stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Betlejem w Gdyni (3 opinie)

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok, kultur i stron świata.

Relacja z imprezy

Utwory bożonarodzeniowe z Polski, Armenii, z krajów arabskich; kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, etiopskie i te stworzone przez kanadyjskich Indian.

kolędy i pastorałki - koncerty w Trójmieście


Na scenie ponad 30 artystów, m.in. Kamil Bednarek, Bovska, Dawid Kwiatkowski, Grażyna Łobaszewska, Antonia Krzysztoń, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Mate.O, Adam Krylik. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by w wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeb - perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy.

Ponad 2 godziny muzycznych doznań i świątecznych emocji. Na każdy koncert złoży się pięć części:
1. Kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata (część koncertowa).
2. Życzenia od lokalnych włodarzy
3. Łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert).
4. Wspólne śpiewanie kolęd (publiczność razem z artystami).
5. Finał koncertu. Zgodnie z piękną tradycją podzielimy się opłatkiem i złożymy sobie życzenia.

Dochód z trasy koncertowej BETLEJEM w POLSCE jest przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

ALBUM "JAK W BETLEJEM" jest zapisem live słynnego przedsięwzięcia, prezentowanego w formie cyklicznej trasy koncertowej pod nazwą "Betlejem w Polsce". Na coroczne, premierowe edycje trasy złożyło się dotychczas 26 koncertów, które obejrzało w największych halach Polski aż 126 000 widzów!

Nazwa albumu "Jak w Betlejem", to zarazem tytuł najczęściej granego w zeszłym roku polskiego utworu bożonarodzeniowego. Premierowa płyta pojawia się na rynku w okresie Świąt Bożego Narodzenia i towarzyszy nowej edycji trasy koncertowej "Betlejem w Polsce 2018/2019", w której wezmą udział tak znamienici artyści, jak m. in. Kayah, Kamil Bednarek, Bovska. Album stanowi piękną i radosną formę kultywowania polskiej tradycji kolędowania. Znalazły się w nim najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, które pochodzą z różnych epok, kultur i stron świata. Wyjątkowa wartość "Jak w Betlejem", to także efekt udziału i kreatywnej współpracy niezwykłych artystów: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Adama Krylika, Dany Vynnytskiej, Igora Herbuta. Wokaliści zaśpiewali z towarzyszeniem słynnej orkiestry kameralnej AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz międzynarodowego zespołu muzycznego pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego, który wspólnie z Mateuszem Mate.O Otrembą przygotował i opracował materiał. Artyści, którzy wzięli udział w nagraniu zrezygnowali z tantiem. Dochód ze sprzedaży albumu "Jak w Betlejem" zostanie przeznaczony na wsparcie dla osób potrzebujących.

Zostań Ambasadorem miłosierdzia i kup bilet, cegiełkę której emitentem jest Caritas Gdańsk lub album 2 płytowy który w tym roku został wydany z zawartością muzyki z dwóch poprzednich lat Betlejem w Gdyni. Bilety w cenach 50, 60 i 80 zł, cegiełki o nominałach 20 i 50 zł jak i płyty za 39,99 zł można nabyć w parafiach naszej diecezji. Bilety również za pośrednictwem Internetu na stronie www.bilety24.pl jak i na stronie www.betlejemwpolsce.pl

Przeczytaj także

Opinie (3) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni