• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Asura Live

15 czerwca 2024 roku zapraszamy Was na koncert gdzie zagra grający prawie 30 lat, niewątpliwa gwiazda światowego formatu - ASURA!

Pełen skład grających:
ASURA LIVE (Ultimae Records, Francja)
BL44CK SH33P (Never Stop Raving, Toruń)
Lady Claw
Kuczer (Shiva Space Technology, Gdańsk)
Pyzdra
 
Plan:
21:00 - 23:00 ASURA LIVE!
23:00 - 00:30 Pyzdra
00:30 - 02:00 Lady Claw
02:00 - 03:30 Bl44ck Sh33p
03:30 - 05:00 Kuczer
 
 
Dekoracje:
Be Psychedelic
https://www.facebook.com/Bepsychedelic
 
Be Psychodelic (wcześniej Psychotoons Project i Stay Psychedelic) jest kolektywem od kilkudziesięciu lat tworzącym scenę Psychedelic Trance w Polsce zrzeszającym DJów i Artystów ze sceny. Prócz organizacji wydarzeń muzycznych Be Psychodelic zaistniało na scenie wydawnictw muzycznych ze swoją składanką ''Be Psychedelic - Polska Scena'', która dotychczas doczekała się dwóch części składanki (aktualnie przygotowywane są dalsze części składanki). Imprezy Be Psychodelic wyróżniają się wysoką kulturą uczestników wydarzeń oraz psychedelicznymi dekoracjami, które są nieodłącznym elementem imprez przygotowywanych przez kolektyw.
 
Zespół Asura został założony w 1996 roku w Lyonie przez dwóch muzyków: Charlesa Farewella (syntezator, śpiew, gitara) i Vincenta Villuisa. Wykonywał muzykę będącą połączeniem takich gatunków jak trance psychedelic, ambient i world music. W 1998 roku do zespołu dołączył pianista Christopher Maze, a w 2000 roku został wydany debiutancki album grupy, Code Eternity, będący zarazem pierwszym albumem wydanym przez kultową wytwórnię Ultimae Records, specjalizującą się w muzyce ambient. Od strony muzycznej wydawnictwo to wykazuje różnorodne wpływy. Do nagrania użyto zarówno instrumentów elektronicznych jak i akustycznych. Muzyka charakteryzuje się monotonnymi, melancholijnymi tekstami, symfonicznymi brzmieniami i zmiennym rytmem. Pulsujące, liturgiczne w klimacie utwory, stanowią podniosłą wizję świata, wykreowaną przez muzyków. Wypracowane przez nich brzmienie sprawiło , iż zespół zaczął być jednym z najbardziej rozpoznawalnych wykonawców spod znaku elektronicznej world music i trance ambient. W 2001 roku Vincent Villuis opuścił zespół, by założyć własny, AES Dana. Jego miejsce zajął basista Alex Ackerman. W tym składzie zespół nagrał swój drugi album Lost Eden, wydany w 2002 roku jako album promocyjny, a w roku następnym jako zwykły album CD.

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


W lipcu 2005 roku Maze i Ackerman odeszli z zespołu, który od tego momentu stał się solowym przedsięwzięciem Charlesa Farewella. Pierwszym albumem nagranym przez muzyka był Life², wydany w 2007 roku. Zawierał on 10 wyrazistych utworów, charakteryzujących się melodycznymi odgłosami, plemiennymi aramejskimi rytmami, zwiewnymi brzmieniami duduków, hipnotycznym podkładem basowym, symfoniczną orkiestracją, fuzją łagodności i mocy tematów spod znaku acid. Wyznaczył on pozycję zespołu w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Następny album muzyka, 360, wydany w 2010 roku, miał również podobny, epicki i wielokulturowy klimat, choć jego brzmienie było czasem bardziej surowe i mniej wielowarstwowe w porównaniu z jego błyskotliwym poprzednikiem.
W 2012 roku Charles Farewell zrealizował ścieżkę dźwiękową do filmu Disconnect (reż. Jon Laakso).
W 2014 roku ukazał się jego album Radio Universe, będący współczesnym echem dokonań Jeana Michela Jarrea, Klausa Schulzego i Vangelisa, a zarazem posumowaniem dotychczasowych osiągnięć zespołu Asura. Później w 2017 roku wydany został album Atmosphere. 7 lipca 2023 wydany został album ''Renaissance''

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    55 - 70 zł
Wstęp:
55 zł koncert + afterparty (przedsprzedaż w sieci Interticket)
70 zł koncert + afterparty (wstęp do klubu od godziny 20:00)
40 zł afterparty (wstęp do klubu od godziny 23:00)

Przeczytaj także

Opinie