• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Ala Zastary - SongWriter Festival Sopot

Po raz trzeci spotykamy się w malowniczym parku na terenie Goyki3 Art Inkubatora w Sopocie. Festiwal powstał z pasji Ryszarda "Rico" Siwego do muzyki i pragnienia eksponowania artystów_ek sceny alternatywnej. W kontrze do dzisiejszej powtarzalności artystów_ek, proponujemy koncerty tych, których trudniej znaleźć. Główną ideą jest poszerzanie świadomości muzycznej i zapewnienie dostępu do koncertów dla każdego. W tym roku mamy aż sześcioro gości z zagranicy!

Ona to Ala, a on - Zastary. Razem tworzą duet życiowy i zawodowy. Duet łączy zamiłowanie do starych polskich piosenek ze współczesną elektroniką. Alicja Boratyn od najmłodszych lat znana jest z zespołu Blog 27. Jakub Sikora to założyciel m.in. grupy Crab Invasion. Oprócz projektu Ala Zastary współtworzyli zespół New People.Najnowszym albumem pt. POTWORY chcą pokazać, że polski pop nie musi być nudny i przewidywalny. To słodko-gorzka płyta eskapistyczna, 11 utworów zapraszających do podróży w kosmos. Bilet w dwie strony, okrężną drogą z przeszkodami. Ala Zastary zwracają się ku bardziej klubowym, transowym wpływom. Inspiracje housem i disco spotykają się tu z nawiązaniami do klasyki muzyki elektronicznej a syntezatory i samplery sąsiadują z brzmieniem gitar i trąbki. Piosenki, bardziej osobiste niż dotychczas, opowiadają o rozczarowaniach, wolności, pracy, nadziei na zmianę oraz UFO.W 2020 roku wydali doceniony przez dziennikarzy album JUTRO?. Byli finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej Sanki, w którym dziennikarze i przedstawiciele branży muzycznej wyłaniali najciekawsze nowe twarze w polskiej muzyce.

koncerty w Trójmieście


Dzięki wsparciu Miasta Sopot oraz Goyki3 Art Inkubatora, wstęp na koncerty jest bezpłatny. Na miejscu znajdziecie wrzutkę poprzez którą możecie wspierać festiwal i artystów_ki. Koncerty będą odbywać się w każdy poniedziałek czerwca, lipca i sierpnia o godzinie 20:30. Poprzedni cykl koncertów cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Na terenie festiwalu będzie można zakupić piwo bezalkoholowe, wodę i soki. Do zobaczenia na leżakach pod drzewami!

Specjalne podziękowania dla firmy Victus Apartamenty z Sopotu za zapewnienie wspaniałego noclegów dla Artystów i Artystek!Dla naszego opiekuna graficznego Artura Burego.Marty Szadowiak - Goyki3 Art Inkubator za wsparcie i koordynację festiwalu.Magdaleny Wiczyńskiej-Siwy - za opiekę nad social mediami.Borówka Music - Bartek Borówka - lineupMaciej Madej - Sideway Bookings - lineup
cze 24

poniedziałek, godz. 20:30

Sopot, Jakuba Goyki 3
Wstęp wolny
lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 449 - 499 zł
Kup bilet

Opinie