• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Akademia Małego Filozofa: Akceptacja i odrzucenie

Akademia Małego Filozofa to cykl zajęć warsztatowych, których głównym celem jest rozbudzanie twórczego myślenia oraz kształtowanie intelektualnej samodzielności dzieci poprzez naukę i zabawę. Zaplanowałyśmy 15 warsztatów dla dwóch grup wiekowych, które planujemy zrealizować od marca do grudnia 2018 roku.

maj 24-25

piątek - sobota, godz. 18:30

bilety 170 zł
ulgowy 150 zł
16 czerwca zapraszamy Maluszki na zajęcia "Akceptacja i odrzucenie - czy inny znaczy gorszy, a może oznacza że inny to lepszy, czy warto lub należy być innym".

- Grupa Maluszków (dzieci w wieku 4-6 lat) spotykać się będzie raz w miesiącu podczas cyklu zajęć filozoficzno-teatralnych z Magdaleną Bochan-Jachimek.

- Grupa Starszaków (dzieci w wieku 7-9 lat) także spotykać się będzie raz w miesiącu podczas cyklu zajęć z edukacji filozoficznej z Eweliną Grądzką, Dorotą Wolter i Agatą Braun.

Harmonogram zajęć:
Zajęcia dla Maluszków (wiek mniej więcej 4-6 lat)

PROWADZENIE: Magdalena Bochan- Jachimek
29/09/18 Przyjaźń - po czym poznać, że ktoś chce być naszym przyjacielem.
27/10/18 Dobro i zło - czym jest dobro, co jest złem,czy zawsze to co jest dobre dla nas to znaczy dobre dla innych.
24/11/18 Dlaczego pomagamy - prawda, że pomaganie jest takie fajne, czy pomaganie może się opłacać.
08/12/18 Szacunek i dobre wychowanie - co oznacza być dobrze wychowanym, czy szanujemy każdego, co oznacza darzyć kogoś szacunkiem.

Zaproponowane przez nas tematy warsztatów niosą wartości uniwersalne i wpisują się w nowe trendy w kształceniu, w których coraz większy nacisk kładzie się na przełamywanie rutyny i przyciąganie uwagi dzieci poprzez dyskusję i wsłuchiwanie się w ich potrzeby.

Postawiłyśmy sobie za cel pokazanie dzieciakom, ile uciechy można znaleźć w nauce samodzielnego myślenia, tolerancji i szacunku wobec poglądów drugiego człowieka. Mamy nadzieję odkryć przed nimi i ich rodzicami ścieżkę rozwoju osobistego, która mogłaby się stać ciekawym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Chcemy również pokazać rodzicom, że filozofia i rozmowa to ważny punkt w wychowaniu dziecka i nie musi być przekazywana w formie skostniałej i nudnej.

Magdalena Bochan-Jachimek - absolwentka Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olsztynie, współpracująca obecnie z Teatrem BOTO, Teatrem Gdynia Główna i Centrum Kultury w Gdyni. Jest współczesną kobietą renesansu. Prowadzi warsztaty teatralne "W Kaczych Butach", autorskie imprezy Teatrzyk Bezwstydny oraz Teatrzyk Młodego Artysty, a bywa, że i Konferencję Rybną. Szydełkuje, maluje, czasem zrobi stolik.

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy
ksiegarnia@vademecumgdynia.org lub 58 661 15 41

Opinie