• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

drewnofromlas | popsysze

Po siedmiu latach od wydania poprzedniej płyty drewnofromlas decyduje się po raz trzeci na self-release pod szyldem Tartak Records. Po upublicznieniu serii singli wydają 29 sierpnia 2022 roku 3. studyjny album zatytułowany coś tam, dużo dalej. Coś tam, dużo dalej to podsumowanie kilku lat przygód sześciorga przyjaciół: aga_tre [melodie, teksty, śpiew] zwerbalizowana nuda bogatego życia wewnętrznego, sekcja: orz [bas] i jay [perkusja] precyzyjnie naoliwiona pompa bezlitośnie regulująca ciśnienie; milo [gitara i realizacja nagrań] nie zawsze oczywiste, gitarowe źródło dźwięków; majki [elektronika] cyfrowy miód, który wszystko idealnie skleja; jan [live dub, soundman] czułe palce i uszy, bez których nie usłyszelibyście tego, co zespół chce, żebyście słyszeli.

mar 14

czwartek, godz. 19:00

bilety 70 zł
przedsprzedaż 60 zł
drewnofromlas ma swobodne podejście do twórczości i wymyka się konwencjom trochę nie wiadomo, jakiego jest gatunku, ale jest świeże, zdrowe i trwałe. drewno (kolejna popularna, ludowa nazwa) to demokratyczny twór muzyczny - partnerski kompozyt. Porusza się swobodnie po różnych rejonach współczesnej miejskiej muzyki basowej ale nie tylko. Korzenie dfl to jazz, soul, roots, dub,
drumnbass i jungle, ale jego gałęzie sięgają też bardziej egzotycznych rejonów muzycznego lasu, takich jak chicagowski footwork czy gqom. Teksty agi_tre to wiersze, które oddaje słuchaczowi do interpretacji. Ten w pełni niezależny zespół podąża własną, nieoczywistą drogą. Cieszy się popularnością wśród wiernej grupy fanów. Promocję wydawnictw opiera na sympatii swojej społeczności, poczcie pantoflowej i marketingu szeptanym. Już 4 utwory z płyty coś tam, dużo dalej znalazły się na playliście Spotify Fresh Finds Polska. Na koncertach będzie można nabyć płyty zespołu w formatach LP [winyl] i CD

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


POPSYSZE
Postrockowo psychodeliczne trio z trójmiasta. Grupa wydała cztery płyty: Popstory, Popsute oraz Kopalino, każda w nieco odmiennej stylistyce z zamiłowaniem do improwizacji. Ostatnia płyta pt. Emisja ukazała się w 2022 roku.
Spotify - https://open.spotify.com/album/1Nqtn7qiWRd6gMzZ2uj4NM
Emisja muzycznie stanowi rozwinięcie formuły, zapoczątkowanej przez zespół na ich poprzednim albumie ("Kopalino"). Tym razem muzycy Popsysze poszli jeszcze dalej, pozwalając sobie na eksperyment przy użyciu elektroniki w większym niż dotychczas stopniu, poszerzyli także swoje instrumentarium o liczne perkusjonalia, wzbogacając w ten sposób dotychczasowe brzmienie. Całość została nagrana na tzw. setkę, dobrze oddając ducha i emocje towarzyszące tej muzyce. Dzięki temu zespół uzyskał charakterystyczną dla siebie lekkość grania, kontrastującą z dość mroczną aurą, dodatkowo wzmacnianą tekstami, budującymi narrację ostatniej płyty, a poruszającymi skądinąd bardzo ważne zagadnienia. Pojawia się wiele pytań o wyzwania przed jakimi stoi nasza planeta, potencjalne scenariusze, które stają się coraz bardziej realne. Inspiracją do powstania tego materiału stał się film Można Panikować, gdzie profesor Szymon Malinowski opowiada o aktualnym stanie planety oraz snuje raczej ponure wizje dotyczące jej przyszłości. Album wydany na LP, CD w ekopacku i kasecie. Zoharum New experimental art.
Zapraszamy na psychodeliczną przygodę!
Emisja na bandcamp - https://popsysze.bandcamp.com/album/emisja-4
Emisja na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=2Bpwm1CI1Cw
Coś tam dużo dalej na bandcamp - https://drewnofromlas.bandcamp.com/album/co-tam-du-o-dalej

Cena 50 zł i pula w dniu koncertu 60 zł.

 

Opinie

 • blues / soul , rock / punk
  lut 29
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Stacja Food Hall
  Zespół Pan B.
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  lut 29
  czwartek, g. 20:00
  Gdańsk, Plama
  Rat Kru w Plamie