• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zlot motoCYClovy 2024 & II Deadlift Truck Edition

To już III edycja Zlotu motoCYClovego promującego profilaktykę raka piersi. Po raz kolejny spotykamy się, by z udziałem motocyklistek i motocyklistów głośno mówić o profilaktyce raka piersi oraz pomagać kobietom w trakcie terapii. Inicjatorką projektu jest Marta Sadowska-Warta, położna i motocyklistka, która połączyła pasje do zawodu i motocykli, aby wraz z Medicorum Centrum Zdrowia wspierać kobiety w trosce o ich zdrowie.

Wczesne wykrycie nowotworu daje szanse na natychmiastowe wprowadzenie leczenia, tym samym uratowanie życia, a także piersi bez potrzeby usuwania jej w całości. Motocyklistki i motocykliści spotkają się co roku, aby zwrócić uwagę na istotę regularnych badań piersi.

Współorganizatorem wydarzenia jest również Fundacja Siłacze Pomorza, dzięki którym będziemy mogli zobaczyć zawody silnych i wspierających promocję profilaktyki raka piersi zawodników oraz spotkać się m.in. z Krzysztofem Radzikowskim i Sławkiem Toczkiem. Zawodnicy z całej Polski będą rywalizować podczas jeden ciężkiej konkurencji - martwy ciąg, tym razem w specjalnej scenerii jaka są koła od trucka. Dzięki Fundacji Siłacze Pomorza będziemy świadkami jak silni zawodnicy i sędziowie tegorocznych zawodów wspierają kobiety z doświadczeniami onkologicznymi i promują profilaktykę raka piersi.

Zlot motoCYClovy 2024 & Deadlift Truck Edition to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim budowanie świadomości zdrowotnej kobiet i mężczyzn.

Każda edycja to okazja do wykonania badania piersi, edukacji w zakresie samobadania piersi, przyjemnego czasu na pikniku z muzyką oraz wspólnej parady motoCYClovej ulicami miasta.

III edycja Zlotu motoCYClovego & Deadlift Truck Edition odbędzie się 8 czerwca 2024 r. o godz. 14:00 z paradą motoCYClovą o godz. 16:30 w Pogórzu (gm. Kosakowo, parking Galerii Szperk).

Zlot motoCYClovy 2024 - TRASAZlot motoCYClovy zaczyna się o godz. 14:00 na parkingu Galerii Szperk Pogórze, gm. Kosakowo. Parada motoCYClova rusza z parkingu galerii o godz. 16:30 i kończy się na skwerze Kościuszki.Atrkacje:
STREFA ROZRYWKI

- Zawody Siłaczy Deadlift Truck Edition,
- Piknik motocyklowy i wspólna parada ulicami miasta
- Występ muzyczny,
- Wystawa motocykli BMW Motorrad Zdunek,
- Bezpieczeństwo na drodze i pierwsza pomoc - szkolenie od Motolejdis Pomorze i MotoAktywni.
STREFA PROFILAKTYKI
- USG piersi w Medicorum Centrum Zdrowia
- Nauka technik samobadania piersi dla kobiet i ich partnerów z użyciem profesjonalnych fantomów,
- Nauka wiązania turbanów.
ONKOSTREFA
dla kobiet w trakcie i po terapii
- Wymiana doświadczeń uczestniczek,
- Medycyna estetyczna w onkologii, jako wsparcie w leczeniu działań niepożądanych terapii onkologicznej - konsultacje ze specjalistą,
- Dieta przeciwnowotworowa - spotkanie ze specjalistką.

Opinie