• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Zakończenie sezonu artystycznego 2015/2016

3.06 odbędzie się Zakończenie Sezonu Artystycznego 2015/2016. Dla Polskiej Filharmonii Bałtyckiej był to bardzo ciekawy rok. Obok regularnych cykli odbyły się interesujące koncerty z udziałem międzynarodowych dyrygentów i muzyków.

W czerwcu dzieci kończą szkołę, licealiści otrzymują wyniki matur, studenci zdają sesję, a Polska Filharmonia Bałtycka kończy sezon artystyczny. Podczas koncertu 3.06, o godzinie 19:00 na Sali Koncertowej pojawi się plejada gwiazd. Na scenie będzie można usłyszeć światowej sławy wiolinistę, Konstantego Andrzeja Kulkę w towarzystwie nadziei polskiej wiolonczelistyki - Macieja Kułakowskiego. Zagrają oni dla zgromadzonych melomanów "Koncert podwójny a-moll op. 102 na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę" Johannesa Brahmsa, a także poemat symfoniczny "Życie bohatera op. 40" Richarda Straussa.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Swoje skrzypcowe solo zagra na zakończenie sezonu Robert Kwiatkowski. Cały koncert odbędzie się przy udziale Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Za pulpitem dyrygenta i z batutą w ręku zasiądzie nie kto inny, jak Marek Pijarowski.

Zakończenie Sezonu Artystycznego to nie przerwa działalności w PFB, ale zmiana jej charakteru. Od tego momentu Filharmonia postawi na cykle koncertowe, z których część będzie się odbywała poza budynkiem. Od września zaś wraca z nowym Sezonem Artystycznym 206/2017, którego inauguracja przypadnie na wrzesień.

Bilety do nabycia w kasach i na www.filharmonia.gda.pl


ZAKOŃCZENIE SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2015/2016

Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncert symfoniczny

Wystąpią:
Marek Pijarowski - dyrygent ŚWIATOWEJ SŁAWY BATUTA
Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce ŚWIATOWA SŁAWA WIOLINISTYKI
Maciej Kułakowski - wiolonczela NADZIEJA POLSKIEJ WIOLONCZELISTYKI
Robert Kwiatkowski - solo skrzypcowe
Orkiestra Symfoniczna PFB

Konrad Mielnik - prowadzenie

W programie:

Johannes BRAHMS
Koncert podwójny a-moll op. 102 na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę

Richard STRAUSS
Poemat symfoniczny Życie bohatera op. 40

Przeczytaj także

Opinie