• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

ZIEMIOSFERA na Eko Strefie Jarmarku

Ziemiosfera będzie na Gdańska Eko Strefa # CzysteMiastoGdańsk na Jarmarku Świętego Dominika! 

Kiedy? 13 sierpnia i 14 sierpnia 2022 r.
Gdzie? na skwerze Heweliusza w Śródmieściu Gdańska
Start: godz. 11:00-17:00
Wstęp? Darmowy!

Przyjdźcie na nasze stoisko, spróbujcie Ziemio zdrowych przekąsek, zaopatrzcie się w zerowastowe akcesoria czy kosmetyki naturalne! A jeśli przyjdziecie z własnym opakowaniem dostaniecie zniżkę!

GDAŃSKA EKO STREFA to największe ekologiczne wydarzenie plenerowe z udziałem wszystkich jednostek miejskich realizujących swoje działania, projekty i kampanie na rzecz gospodarki odpadami, ochrony środowiska naturalnego, zrównoważonego rozwoju i aktywnego, zdrowego stylu życia!

przyjdź baw się edukuj doświadczaj segreguj bądź eko!

W wypełnionej po brzegi atrakcjami Eko strefie, Miasto przewidziało całą masę niespodzianek, inspiracji i kompleksową edukację zarówno dla starszych jak i młodszych uczestników wydarzenia -> to będzie Ekologiczny zawrót głowy!

Zaprezentowany zostanie cały wachlarz porad, możliwości, pomysłów, działań i inspiracji opartych na konkretnych, życiowych przykładach dotyczących sposobów na prowadzenie zdrowego i aktywnego stylu życia, minimalizacji wytwarzania odpadów oraz świadomego i odpowiedzialnego postępowania z tymi które już powstały. Porozmawiamy o tym, jak nie marnować i dawać drugie życie przedmiotom, czy też jak ekologicznie się przemieszczać.
W programie m.in. ekologiczne warsztaty zero waste, podczas których będzie można wykonać praktyczne produkty dla siebie i zabrać je ze sobą do domu, występy Miejskiego Teatru Miniatura, który zaprezentuje edukacyjny spektakl dla dzieci Kierunek Ziemia, pokaz gotowania na żywo zero waste cooking czyli jak smacznie i zdrowo przygotować posiłek z resztek, które zostały nam w lodówce, obejrzeć występy studio tańca Siemanko, poćwiczyć jogę, czy też po prostu odpocząć w strefie relaksu, przy spokojnej muzyce.

Zaproszone, znane blogerki opowiedzą nam o swoim stylu życia i o ciekawych rozwiązaniach zero waste, zastosowaniu ekologicznych gadżetów, natomiast przedsiębiorcy uzyskają eko porady, które będą mogli wdrożyć w życie w swoim biznesie. Ponad to dostępny będzie nasz punkt krawiecki, przy którym uszyjesz woreczek na owoce lub przyszyjesz naderwany guzik  
Rodziców zapraszamy na relaks na świeżym powietrzu, a maluchów do wspólnej zabawy. Dla dzieci przygotowaliśmy wiele gier, zabaw i quizów, a dzięki specjalistom od elektro mobilności dowiemy się więcej o śladzie węglowym i przejedziemy elektryczną hulajnogą. Będą też punkty z eko gadżetami i wiele więcej.

Podczas wydarzenia odsłonimy kulisy życia w idei zero waste i pokażemy, że wcale nie musi być ono trudne ani drogie! W dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu zmiana naszych nawyków może wydawać się trudna, jednak jest ona konieczna, aby poprawić sytuację naszej planety!

Naucz się, jak ograniczyć powstawanie odpadów w swoim domu i biznesie a także jak świadomie i odpowiedzialnie postępować z tymi, które już powstały!

Razem możemy zmienić świat - zacznijmy od Gdańska! #GdańskaEkoStrefa #CzysteMiastoGdańsk

Opinie