• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XVII Sopocki Festyn Organizacji Pozarządowych

W drugą sobotę września warto wybrać się na Skwer Kuracyjny przy molo w Sopocie. Swoją działalność zaprezentuje tam ponad 60 podmiotów działających na rzecz sopocian. Odwiedzającym 17. edycję festynu zaproponują różnorodne warsztaty, konsultacje, porady, gry, konkursy i zabawy, a także występy artystyczne i koncerty.

Niezmiennie od 17 lat festyn rozpoczyna Parada Pozarządowa. W okolicach kościoła pw. św. Jerzego od godz. 11.30 będą zbierać się sopoccy społecznicy, którzy na czele z grupą perkusyjną Taraban, przejdą ul. Bohaterów Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego, by w muszli koncertowej ok. godz. 12.00 uroczycie rozpocząć święto pozarządowców. Początek festynu od wielu lat stanowi także okazję do przyznania organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta Nagrody Prezydenta "Sopockie Serce".

Uczestnicy festynu przygotowali wiele atrakcji. Nie zabraknie propozycji dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób aktywnych zawodowo, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.  Dla tych, którzy chcieliby włączyć się w społeczne, kulturalne i sportowe życie miasta, będzie to również okazja do poznania możliwości zaangażowania w sopocki wolontariat.

Na stoiskach będą miały miejsce m.in. warsztaty artystyczne, zabawy, konkursy i quizy z nagrodami, prezentacja i sprzedaż wyrobów podopiecznych organizacji pozarządowych, a także pozarządowe kawiarenki. Nie zabraknie gier i pokazów sportowych (m.in. karate, tenis, rugby, lekkoatletyka, pojazdy sportowe). Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni ok. godz. 12.30 vis a vis fontanny na Placu Zdrojowym tradycyjnie zaprosi do wspólnej zumby. Stały element festynu to również udział organizacji prozwierzęcych, u których można skonsultować kwestie związane z adopcją oraz opieką.Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji (w tym w zakresie zdrowia psychicznego oraz zdrowego odżywiania), będzie można wykonać analizę składu ciała z omówieniem wyniku, skorzystać z masażu leczniczego i relaksacyjnego kończyn górnych, wykonać badania profilaktyczne, takie jak: tętna i ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, saturacji. Na swoje stoiska również w tym roku zaprosi Sopocka Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna, a także Zakład Oczyszczania Miasta szczególnie cieszące się zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Z kolei Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zachęci do rozmów o możliwościach podejmowania społecznej aktywności w Sopocie.

Całość festynu dopełnią pokazy i koncerty na scenie muszli koncertowej. Uczestników wydarzenia porwą żywiołowe flamenco z Flamenco La Paloma (godz. 12.15), a także latynoskie i hiszpańskie rytmy CAFÉ Y SON (godz. 13.15). Około godz. 13.45 wielka niespodzianka będzie czekała na kibiców Trefla Sopot, bo poznamy zawodników pierwszej drużyny sezonu 2019-2020. Atrakcje sceniczne zakończy Fundacja Ramtamtam wspierająca twórczość zespołów muzycznych, która w jubileusz swojego 10-lecia zapewni wyjątkowy talent muzyczny. Około godz. 14.15 zaśpiewa i zagra nam Aneta Wadowska.

Organizator: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych, Wolontariat - Aktywni w Sopocie 
Partnerzy: Kąpielisko Morskie Sopot, Zespół Szkół nr 1 w Sopocie, ZKM Gdynia, Fundacja RAMTAMTAM, Flamenco La Paloma, Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Sopot, Fundacja KrewAktywni, Inspektorat Ratowniczy ZHP Hufiec Sopot

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Outdoor3Miasto

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski

Festyn współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu oraz Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji.

Opinie

 • pokaz
  maj 24-31
  g. 15:00, 16:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Zwiedzanie GTS