• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XI Edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje towarzyszące bohaterom są uniwersalne, bo dotyczą spełniania marzeń, pokonywania codziennych przeszkód i słabości, dojrzewania, woli walki i przetrwania. A w tle tych historii - żagle i woda.

Za nami 10 lat. W trakcie dotychczasowych edycji pokazaliśmy ponad 100 filmów z takich krajów jak Kanada, USA, Norwegia, Francja, Nowa Zelandia, Australia czy Mozambik. Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce, oraz jedną z nielicznych na świecie. Jest unikalną okazją do zobaczenia większości z prezentowanych filmów.

Współorganizatorem Festiwalu jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Partnerami są: Fundacja Wsparcia Edukacji Morskiej Lechosław Bar oraz Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. Patronem mediowym festiwalu są: Żeglarski.info, Radio Gdańsk, Magazyn Wiatr, Magazyn Żeglarstwo, Trojmiasto.pl

Program:
SOBOTA 18 lutego , godz. 15.00 - 20.00

Les Glenans. Szkoła morza. Szkoła życia./ Francja / 2017 rok / 53 minuty
Dłubanką wokół jeziora Michigan/ USA / 2012 / 45 minut
Morze twoimi oczami/ Polska / 2010 / 25 minut
The Race To Alaska / USA / 2020 / 55 minut

NIEDZIELA 19 lutego, godz. 15.00 - 19.00
Northern Passage/ Norwegia / 2011 / 54 minuty
Iron Duck - Żelazna Kaczka/ USA / 2008 / 34 minuty
Żeglarz/ Słowacja / 2021 / 78 minut

Przeczytaj także

 • Planuj Tydzień: Bajm, Możdżer, festiwal ezoteryki, silent disco i spotkania literackie
  Tuż po walentynkach można kontynuować świętowanie lub... pocieszyć udręczone serca słodkościami z okazji tłustego czwartku. Jeśli jednak nie chcecie się objadać pączkami, nastrój można poprawić sobie dobrym koncertem, spektaklem czy wieczorem komediowym, a tych w najbliższych dniach w Trójmieście nie brakuje. W dniach od 16 do 22 lutego będzie też wystawa kotów, spotkania literackie, seanse filmowe, a nawet casting do grupy teatralnej i degustacje z okazji ostatków.
  16 lutego 2023 (23 opinie)

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 - 60 zł
Bilety:
Wszystkie filmy zagraniczne pokazywane są w wersji z polskimi napisami lub lektorem. Projekcje filmów będą się odbywały w Muzeum Marynarki Wojennej, które jest partnerem wydarzenia.

Bilety w ofercie First Minute – do końca stycznia – będą dostępne  w cenie 30 zł za każdy dzień.
Link do karnetu na oba dni 60 zł:
https://bilety.fm/

I na poszczególne dni:
SOBOTA:
https://bilety.fm/
NIEDZIELA:
https://bilety.fm/

Sprzedaż biletów odbywa się tylko w formule online poprzez system sprzedaży Bilety.fm. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu zbyt małej ilości sprzedanych biletów. W takim przypadku wartość biletu zostanie zwrócona kupującym.

Opinie