stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

X-Mass Noize Night vol. XII (4 opinie)

12 edycja X-Mass Noize Night odbędzie się w Klubie Ucho w Gdyni. Gospodarzem i organizatorem imprezy jest zespół Blindead.

Zagrają:

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Blindead
Blindead już dawno udowodnili, że mają swoją tożsamość. Pokazując autorskie spojrzenie na muzykę łączącą post metal, alternatywny rock, muzykę ilustracyjną i nowoczesną elektronikę nie ograniczają się do jednej konwencji i wymykają się oczywistym schematom.

Tworzą muzykę dojrzałą, przepełnioną niezwykłą wrażliwością i jednocześnie zaangażowaną. Muzykę, która na koncertach często stanowi ścieżkę dźwiękową do filmowych wizualizacji Romana Przylipiaka. Ten element występów realizują w bardzo oryginalny sposób będący tym samym uzupełnieniem ich koncepcyjnych albumów.
Ostatnie wydawnictwo, płyta "Absence" przyniosła zmianę kursu i po raz kolejny pokazała odwagę zespołu do muzycznych eksperymentów.

Spotify: https://play.spotify.com/artist/6H1rXvjwXYLe7Kq5O5lTtm
Deezer: http://www.deezer.com/artist/4542248
Last.fm: http://www.lastfm.pl/music/Blindead

Popsysze
Trio z Trójmiasta, które powstało w 2008 roku. W skład zespołu wchodzą: Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Sławek Draczyński (bas) oraz Kuba Świątek (perkusja, wokal). Zespół ma na swoim koncie dwie płyty "Popstory" (2012) oraz "Popsute" (2015). Trzecia płyta powstała w kwietniu 2016 roku w trakcie tygodniowego pobytu w domku wypoczynkowym w pomorskiej wsi Kopalino. W czasie tego wyjazdu została skomponowana i zaaranżowana większość utworów na nowy album. W nagranym materiale słychać morze i czuć wilgotną ziemię. Okolica zauroczyła oraz zainspirowała zespół i właśnie z tego powodu jako nazwę wydawnictwa wybrano "Kopalino". Autorem tekstów jest Jarek Marciszewski. Podczas ich pisania kapeli dużego wsparcia udzielił Grzegorz Nawrocki z zespołu Kobiety, który jest m.in. współautorem tekstu do utworu "Latarnia".

Popsysze - Facebook
Popsysze - Bandcamp
Popsysze - Soundcloud

Calm The Fire
Trójmiejski zespół, który gra nieprzerwanie od prawie 15 lat. Ich muzykę najłatwiej określić jaki hardcore punk mocno inspirowany szwedzkim death metalem. W październiku ukazało się ich najnowsze wydawnictwo, split z białostockim The Dead Goats.

Calm The Fire - Facebook
Calm The Fire - Bandcamp

Lonker See
Projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych - Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Debiutancka płyta kapeli - "Split Image", ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował, a w lutym 2017, nakładem Instant Classic, wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę. Obecnie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla. Zespół ma zamiar promować ten materiał jesienią i zimą, w Polsce i za granicą.

Lonker See - Facebook
Lonker See - Bandcamp

BILETY: 40 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: http://lnob.8merch.com/tickets
 

Przeczytaj także

Opinie (4)

 • Za tanio... w końcu wszyscy lokalsi proponuję 100zł

  • 4 1

 • (1)

  Dlaczego caly plakat jest po angielsku-jestescie Polakami czy nie????

  • 1 6

  • Ja nie

   I jestem z tego dumny!

   • 1 1

 • X - Mass ????

  Czytaj Christmass! Boże Narodzenie!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.