stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyroluj Czerniaka - wieczorny przejazd rolkarski (3 opinie)

20 maja 2017 roku już po raz trzeci odbędzie się wieczorny przejazd rolkarski organizowany przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwie poprzednie edycje odbyły się pod hasłem "Wyroluj Raka" i skupiały się na uświadamianiu mieszkańców Trójmiasta na temat raka piersi. Tym razem hasłem przewodnim wydarzenia będzie "Wyroluj Czerniaka", bo imprezie będzie przyświecał nowy cel - rozpowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki czerniaka - nowotworu złośliwego skóry.

Relacja z imprezy

O godzinie 19:00 uczestnicy zebrani na Placu Zebrań Ludowych wyruszą, żeby przejechać 15,4 km na rolkach ulicami Gdańska.

Impreza organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze i Klinice Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne. Uczestnikiem może zostać każdy, kto ma ukończone 16 lat i potrafi sprawnie poruszać się na rolkach. Pierwsze 550 osób, które zapiszą się na imprezę i dokonają wpłaty wpisowego na podany numer konta, otrzymają pakiet startowy i będą mogli wziąć udział w przejeździe. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie facebook.com/wyrolujczerniaka.

Trasa rozpocznie się i zakończy na Placu Zebrań Ludowych i poprowadzi ulicami: Aleją Zwycięstwa, Aleją Generała Józefa Hallera, Czarny Dwór, Obrońców Wybrzeża, Chłopską, Aleją Rzeczypospolitej, Legionów, Tadeusza Kościuszki i ponownie Aleją Generała Józefa Hallera, Aleją Zwycięstwa.

Przed rozpoczęciem przejazdu studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego będą udzielali informacji dotyczących profilaktyki czerniaka, a lekarze za pomocą dermatoskopów będą badać znamiona zainteresowanych osób. Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcą poczuć niesamowitą atmosferę przejazdu i pokazać swoją solidarność z osobami chorymi na nowotwory. Nie bądź obojętny i wyroluj z nami czerniaka!

Przeczytaj także

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.