• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Women Voice and Beat

Zapraszamy na koncert Kasi Kadłubowskiej & Ayelet Ori Benity (Polska/ Izrael) pt. "WOMEN VOICE AND BEAT" do Teatru Atelier w Sopocie.

mar 3

niedziela, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 109 zł
przedsprzedaż 89-99 zł
lis 15

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 146 zł
Kup bilet
Projekt duetu Kasi Kadłubowskiej i Ayelet Ori Benity łączy w sobie dwie odmienne kultury tworząc subtelny i niepowtarzalny muzyczny dialog między współczesną i antyczną perkusją. Między dwoma rodzajami muzyki - intuitywną i zapisaną, między dwoma biegunami - wschodnim i zachodnim.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Benita zakorzeniona w społeczeństwie kultywującym stare obyczaje i obrządki oraz towarzyszące im pieśni i Kasia Kadłubowska kultywująca idee eksperymentu, awangardy i muzyki popularnej przedstawią własne kompozycję będące fuzją ich niecodziennego spotkania.

Ayelet Ori Benita jest etniczną perkusjonistką która czerpie z muzyki - głównie pieśni - arabskiej, żydowskiej i antycznej podtrzymując tradycję gry na jednym z najstarszych instrumentów - Bendirze. Specjalizuję się w łączeniu śpiewu i gry na bębnach, komponuje własne utwory przepełnione ponadczasową energią nawiązujące do cykli przyrody, kosmosu i ludzkiego życia.

Kasia Kadłubowska jest perkusistką silnie związaną ze sceną klasyczną, współczesną i eksperymentalną. Występuje jako solistka oraz w zespołach muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej oraz popularnej. Jako inicjatorka projektu stawia przed sobą nowe wyzwanie: poszukiwanie własnych muzycznych korzeni oraz porzucenie awangardy na rzecz tradycji. Jej instrument to Wibrafon - melodyczny instrument perkusyjny który zaistniał dopiero w latach 50. XX wieku.

Projekt jest objęty mecenatem Soroptimist International.

Opinie