• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wojtczak/Mazolewski/Gos-FREEYO-SOPOT JAZZ 2009

Wydarzenie w ramach

maj 8-12

środa - niedziela, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 80 zł
ulgowy 40 zł
Kup bilet
cze 14

piątek, godz. 19:00

bilety 120 zł
W ramach siódmej edycję festiwalu SOPOT JAZZ 2009 zapraszamy na koncert Wojtczak/Mazolewski/Gos FREEYO, który odbędzie się w Klubie Atelier w piątek,
9 paździenika o godzinie 20.00
Klub Atelier, ul. Mamuszki 2 w Sopocie

jazz - koncerty w Trójmieście


WOJTCZAK/MAZOLEWSKI/GOS
FREEYO

"Freeyo to zespół muzyki improwizowanej pochodzący z Trójmiasta. Powołany do życia przez Wojtka Mazolewskiego, lidera i twórcę Pink Freud, Irka Wojtczaka, saksofonistę Tymański Yass Ensemble, Wojtek Mazolewski Quintet, Outlook oraz Michala Gosa, perkusistę zespołów Rogulus X Szwelas und Gos, Śladami Gagarina, Maszyna do Mięsa. Współpracowali z takimi artystami, jak John Zorn, Tim Bernie, Dave Douglas, Pat Mastelotto, Trey Gunn.
Od dłuższego czasu ich nieformalne i przypadkowe spotkania powodowały bardzo energetyczne erupcje muzyczne, którymi cieszyli swoich odbiorców. Pomimo że każdy z członków Freeyo to bardzo aktywny solista, zachęceni wsparciem i entuzjazmem publiczności postanowili podążać wspólnie nową ścieżką." Muzycy "czerpią pełnymi garściami z polskiego folkloru, muzyki jidysz, zanurzając to wszystko głęboko w wodach najlepszych tradycji free jazzu oraz współczesnej formie improv, co daje bardzo energetyczną żywiołową strukturę muzyczną. Spodziewać się możemy zaskakujących efektów dźwiękowych. Wojtczak, Mazolewski i Gos w specyficzny dla siebie sposób tworzą współczesną formę zespołu muzyki improwizowanej."

Bilety w cenie 15 zł, 10 zł
Więcej informacjo o biletach do uzyskania pod numerem telefonu 58/ 555-84-51 lub 52

Opinie