• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wodna Fiesta 2017

Wodna Fiesta 2017 - Baw się, pływaj, wypoczywaj 20 - 21 maja 2017 r. w woj. pomorskim!


W ten jeden wyjątkowy majowy weekend pod wspólną marką "Wodna Fiesta 2017" mieszkańcy Pomorza oraz turyści będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty klubów żeglarskich, przystani, stanic, marin, sprzedawców i serwisu sprzętu oraz łodzi, czarterów morskich i rzecznych.

Wydarzenie sięgające korzeniami do Francji, gdzie od kilkunastu już lat odbywa się impreza pod nazwą "Fete du Nautisme" i gromadzi corocznie 300 tys. fanów, zawita po raz drugi do woj. pomorskiego.

Jak przekonuje koordynatorka "Wodnej Fiesty 2017" - Dorota Dajkowska, każdy bez względu na wiek będzie miał możliwość bezpłatnego, lub w promocyjnej cenie, skorzystania z aktywności nad i na wodzie.

- Wodna Fiesta dba o różnorodność programu i atrakcji.. Dlatego chcemy zachęcić do udziału nie tylko osoby już dziś związane z kajakarstwem, żeglarstwem, wioślarstwem czy windsurfingiem czy sportami motorowodnymi, ale rodziny z dziećmi, młodzież i seniorów. To właśnie ich przede wszystkim chcemy namówić do aktywnego wypoczynku nad i na wodzie, zarazić pasją ludzi na co dzień związanych z turystyką i sportem oraz dbających o zdrowy tryb życia. Naszym celem jest również promocja Roku Wisły 2017 w woj. pomorskim - tłumaczy.

- Wraz z rozwojem infrastruktury wodnej w woj. pomorskim, powstaniem nowych przystani, stawiamy na popularyzację aktywności na wodzie. Zachęcamy mieszkańców Regionu oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania miast z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej wodnej perspektywy - dodaje.

To nie wszystko. Na chętnych czekać będą wodne atrakcje, konkursy, wystawy przygotowane przez Partnerów i Organizatorów Wydarzeń "Wodnej Fiesty 2017" w dniach 20-21 maja 2017 r. między innymi w marinach i przystaniach Gdańska, Sopotu i Gdyni, Pętli Żuławskiej, Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich, Do tego aktywny czas przygotują firmy takie jak: Gdańsk z Kajaka, Sopot 34, ABCsurf, Wake Morotsport, Rewa Surf, Białe Żagle, Nauczsielatac, Współpracę nawiązaliśmy również z Delphia Czarter, Kemping Chałupy Centrum, NaKajta.pl Galeria Handlowa MADISON w Gdańsku.

W Gdyni będzie można znaleźć stoiska promujące wydarzenia i atrakcje Gdyni związane z wypoczynkiem na wodzie i sportami wodnymi, pokazy ratownictwa wodnego, zajęcia propagujące bezpieczny wypoczynek nad wodą, gry i zabawy dla dzieci, zabawki dmuchane, wystawa tematyczna projektu SANTI Odnaleźć Orła, stoiska partnerskie m.in. Gdyńskie WOPR, Lifeguard Gdynia Kuba Free, Atsea, Gdynia Dive, Santi, Stena Line, 4winds.

Pełen spis atrakcji znajduje się na stronie www.wodnafiesta.pl
Partnerem Strategicznym Wodnej Fiesty 2017 Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
"Wodna Fiesta 2017" odbędzie się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego i Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS w Gdańsku.

Opinie