• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Wielkie Sprzątanie Gdańska Południe

 • sobota, 20 kwietnia 2024, godz. 9:30 - 12:30
 • Lokalizacja
  Gdańsk Południe
 • Bilety
  wstęp wolny

Wiosna to czas porządków na działkach i w ogrodach. To również dobry czas, by posprzątać tereny zielone w południowych dzielnicach naszego miasta. Dla chętnych mieszkańców przygotowano zestawy do sprzątania. Dla tych, którzy zbiorą odpady i wyślą zgłoszenie ze zdjęciem czekają nagrody! Wielkie sprzątanie Gdańska Południe już w sobotę, 20 kwietnia w godz. 9.30-12.30.

Dzień Ziemi (kalendarzowo obchodzony corocznie 22 kwietnia), jest czasem refleksji nad kondycją naszej planety i mobilizacji do działania na rzecz ochrony środowiska. Jedną z najbardziej widocznych i angażujących inicjatyw tego dnia są globalne, a także miejskie akcje Sprzątania Świata, których celem jest oczyszczenie naszego otoczenia z odpadów i promowanie ekologicznego stylu życia.

- Obchody Dnia Ziemi są doskonałą okazją do przypomnienia, jak ważne jest dbanie o środowisko. Coroczna akcja Sprzątania Świata integruje mieszkańców wokół wspólnego celu, jakim jest troska o czystość naszego miasta, dzielnicy czy osiedla. Razem możemy sprawić, że nasze najbliższe otoczenie stanie się czystsze i piękniejsze - mówi Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych. Serdecznie zapraszamy do udziału teraz i w przyszłości, bo cenna jest każda para rąk do proekologicznej pracy. To ważne dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń.

Sprzątanie w 3 dzielnicach

Akcja sprzątania terenów zielonych w południowych dzielnicach Gdańska organizowana jest wraz z Radami Dzielnic Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Ujeścisko-Łostowice.

Sprzątaniu towarzyszyć będą pikniki sąsiedzkie, które odbędą się w trzech miejscach, do których mogą dotrzeć mieszkańcy z pobliskich osiedli. Jeden odbędzie się w rejonie zbiornika Augustowska, drugi pomiędzy zbiornikami Świętokrzyska I i II, a trzeci przy zbiorniku Wielkopolska. Podczas pikniku będzie okazja, by sprawdzić swoją wiedzę o segregacji odpadów czy wykonać ekologiczny gadżet.

W pobliżu tych miejsc funkcjonować będą też punkty odbioru zebranych odpadów.

W tym roku pierwsza edycja odbywać się będzie jednocześnie w trzech lokalizacjach:

Dzielnica Orunia Górna-Gdańsk Południe przy zbiorniku Augustowska
Dzielnica Jasień przy zbiorniku Świętokrzyska I
Dzielnica Ujeścisko - Łostowice przy zbiorniku Wielkopolska


Organizatorzy wspólnie z partnerami wyposażą wszystkich uczestników akcji w niezbędny sprzęt tj. worki, rękawiczki i gotowi do działania wspólnie wyruszą, aby oczyścić najbliższe tereny z zalegających odpadów. Po napełnieniu worków odpadami należy udać się do punktów startowych, gdzie na uczestników będzie czekał drobny poczęstunek.

Przeczytaj także

 • Wielkie sprzątanie świata w sobotę. Przyłączysz się?
  Południowe dzielnice Gdańska, Wronia Górka oraz Podleśna Polana we Wrzeszczu mają okazję zostać wysprzątane na błysk. W sobotę odbędą się tam akcje w ramach corocznego sprzątania świata z okazji Dnia Ziemi. Przyłączyć może się każdy.
  19 kwietnia 2024 (240 opinii)

Opinie 1 zablokowana