• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Weekend w Kolejowym Odjeździe Sopot

Kolejowy Odjazd Sopot to park kolei miniaturowej, w którym wszyscy (od 0 lat) mogą jeździć na pociągach. Rozrywka ta jest szczególnie popularna w USA oraz UK. Do naszego kraju jakoś nie miała okazji zawitać w szerszym wydaniu, ale od sierpnia 2021 roku, możemy przetestować miniaturowe pociągi na naszym trójmiejskim podwórku. Pomysł, podpatrzony właśnie w Wielkiej Brytanii, został zrealizowany w Sopocie w postaci rozległego parku (4000 m2), na którym położono ponad 1000 metrów torów. Do tego wszystko wokół w klimacie kolejowym, a więc semafory, rozjazdy, mosty, tunel i mała architektura kolejowa.

maj 10-12

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 18:00

bilety 10 zł
ulgowy 8 zł
Kup bilet

w każdą niedzielę (do 22.12), godz. 10:00

Wstęp wolny
 
Obecnie po parku jeżdżą 4 składy (lokomotywy + po 3 wagony). Wszystkie repliki są misternie wykonane, to nie kolej odpustowa, tylko prawdziwe pociągi, tyle że mniejsze. Park zdobył w roku 2021 prestiżową nagrodę Sopocką Perłę.
 
Warto dodać, że pociągi, wagony i wszystko, co możemy zobaczyć w parku to prawdziwy hand-made. Modele zostały wykonane własnoręcznie przez załogę parku i nie ma takich drugich na całym świecie.
 
Absolutne must see dla małych i dużych miłośników pociągów. W parku nie ma dużych tłumów, a czas oczekiwania, póki co wynosi najczęściej 0-15 minut. Pracownicy chętnie dzielą się informacjami na temat kolei miniaturowych, powstania parku, rozwiązań technicznych, a zainteresowanym pokazują warsztat oraz odpowiadają na wszelkie pytania.

Opinie