• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

WaluśKraksaKryzys

WaluśKraksaKryzys wyrusza w trasę koncertową po Polsce promującą romantyczny styl życia! Zapraszamy na gdański koncert już 20 października!

WaluśKraksaKryzys pojawił się w 2019 roku na polskiej scenie muzycznej. Opisuje swoją muzykę jako poezję śpiewaną na petardzie, bo jego teksty to słodko-gorzkie obserwacje związane z codziennością jego życia, a gatunkowo oscyluję wokół elektroniki, w której nie brakuje nośnych riffów. Pierwsza płyta artysty ukazała się w 2019 roku o nazwie MiłyMłodyCzłowiek, dzięki której pojawił się kontrakt z Mystic Production oraz zaproszeniem m.in. na Męskie Granie Young Orchestra. Następny rok nie obył się bez nagród - WaluśKraksaKryzys zdobył I miejsce w Jarocinie, został laureatem konkursu "Twój Projekt na Famie" oraz wystąpił w Żywcu na finale Męskiego Grania.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


W tym samym roku wydał swój pierwszy singel TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ, w którym gościnnie występuje Błażej Król. W 2021 roku bez jakiejkolwiek zapowiedzi wypuścił kolejną piosenkę ATAK, gdzie wciela się w rolę tajemniczego bezdomnego. Oczywiście ATAK była tylko utworem tytułowym nowego albumu, który dwa tygodnie przed premierą, został nominowany do nagrody Sanki 2021 dla najbardziej obiecujących młodych twórców. Niestety rok wcześniej Sanki 2020 się nie odbyły, a szkoda, bo WaluśKraksaKryzys znajdował się w TOP10.

Koncerty artysty są pełne szczerości, emocji, które niekoniecznie są skierowane do młodszej publiczności. WaluśKraksaKryzys gra jakby urodził się co najmniej 20 lat wcześniej i przyciąga do siebie słuchaczy w przeróżnych widełkach wiekowych.

Przeczytaj także

Opinie