• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Walentynki dookoła świata

Poznaj walentynkowe zwyczaje i stwórz prezent dla bliskiej osoby. Już wkrótce walentynki! W Polsce przyjął się zwyczaj obdarowywania ukochanych osób drobnymi upominkami. Podczas spotkania, które odbędzie się 11 lutego w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk, dzieci będą mogły poznać walentynkowe zwyczaje spotykane w różnych krajach Europy, własnoręcznie wykonać pomysłowe prezenty oraz nagrać krótki film z miłosnym wyznaniem.

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych obchodzony jest niemal na całym świecie. W poszczególnych krajach popularne są różne zwyczaje i rodzaje upominków wręczanych ukochanym osobom, by zapewnić je o gorących uczuciach! Najmłodsi będą je mogli poznać podczas walentynkowych spotkań, które odbędą się w sobotę 11 lutego w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk. Wykonają również różne upominki, nawiązujące do walentynkowych tradycji panujących w Anglii, Walii, Niemczech, Włoszech czy Stanach Zjednoczonych.

Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji wśród uczestników wywoła strefa wideo. Każdy odwiedzający, niezależnie od wieku, będzie mógł nagrać wideo z piosenką, wierszykiem czy życzeniami dla bliskiej osoby. Następnie z pomocą animatora będzie można zmontować film, który sprawi wiele radości ukochanej lub ukochanemu.


W Niemczech tradycyjnie z okazji walentynek wręcza się róże lub drewniane ozdoby z wygrawerowanym wyznaniem miłości. Podczas walentynkowych spotkań, przy specjalnym stanowisku wyposażonym w bezpieczne dla dzieci przyrządy do grawerowania, będzie można umieścić na drewnianych ozdobach w kształcie serc i zwierzątek walentynkową dedykację.

Z kolei w Walii w dniu św. Walentego obdarowuje się sympatię specjalnymi drewnianymi łyżeczkami ozdobionymi motywami serc, kluczy i małych kłódek. W trakcie warsztatów z dostępnych na miejscu materiałów mali uczestnicy będą mogli wykonać podobne ozdoby, które wyrażą słowa "Masz klucz do mojego serca".

Podczas walentynkowych spotkań będzie można również własnoręcznie stworzyć ozdobne walentynkowe kartki, a także nauczyć się wykonywać serca i zwierzątka z balonów. Taki prezent również wywoła wiele uśmiechu na twarzy ukochanej osoby.

Walentynkowe spotkanie odbędzie się w sobotę 11 lutego w Centrum Handlowym Auchan Gdańsk przy ulicy Szczęśliwej 3 w Gdańsku. W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 10.00 do godziny 17.00. Warsztatom kreatywnym będą towarzyszyły quizy i konkursy ze słodkimi upominkami. Wstęp wolny.

Opinie