• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wakacyjny Port Kultury - Warsztaty plastyczne dla dzieci

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Warsztaty filmowe, fotograficzne, plastyczne, kurs pisarski i spacer dźwiękowy. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja Trefl zaprasza do udziału w działaniach twórczych pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY. Cykl warsztatowo-edukacyjny odbędzie się latem 2023 w Gdyni przy ulicy Gołębiej 9 - w miejscu, gdzie miasto spotyka się z portem, a ludzie sztuki pracują po sąsiedzku z firmami branży morskiej. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.WAKACYJNY PORT KULTURY obejmuje cykl działań twórczych adresowanych do uczestników w różnym wieku. Wszystkie odbędą się w lipcu i sierpniu 2023 roku przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Właśnie tutaj na co dzień Fundacja Trefl rozwija dwie inicjatywy edukacyjno-kulturalne: Gdyńskie Centrum Animacji oraz Muzeum Kart do Gry "Ulica Brydżowa".

We wnętrzach dawnej szkoły - w której kiedyś mieściło się m.in. Technikum Budowy Okrętów - dziś pracują artyści, twórcy "Rodziny Treflików". To serial animowany dla dzieci produkowany w Gdyni przez studio filmowe, które od 2014 roku działa w ramach Grupy Trefl. Tutaj też spotykają się dzieci, młodzież i dorośli uczestniczący w zajęciach organizowanych przez Fundację Trefl: warsztatach animacji poklatkowej, spotkaniach brydżowych i innych. A wokół tętni dzielnica przemysłowa: w okolicy rozwijają się liczne przedsiębiorstwa związane z gospodarką morską, terminal kontenerowy i stocznia. Ta nietypowa dla działalności kulturalnej lokalizacja jest punktem wyjścia dla powołania projektu pod hasłem: WAKACYJNY PORT KULTURY. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy, które rozpoczną się 12 czerwca. Udział w większości zajęć będzie BEZPŁATNY.

Aktualne informacje warto śledzić na Facebooku, na profilach Fundacji Trefl i Gdyńskiego Centrum Animacji.
Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.
Patronami medialnymi są: radio SuperNova i portal trojmiasto.pl.
Partnerzy: Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, Festiwal "Miasto Słowa", KAZstudio, Trefl SA, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA.


WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI: POCZTÓWKI I KOLAŻE Z GOŁĘBIEJ | 5
Zajęcia kreatywne dla najmłodszych. Trzy terminy do wyboru. Spotkanie potrwa trzy godziny. W tym czasie dzieci zaprojektują własne widokówki, z wykorzystaniem tematycznych motywów portowych (dźwigi, kontenery, mewy). Mogą też zainspirować się wątkami związanymi z kulturalno-edukacyjną działalnością Fundacji Trefl: serialem animowanym "Rodzina Treflików" lub kolekcją Muzeum Kart Do Gry "Ulica Brydżowa"). Nauczą się także podstawowych zasad związanych z zaadresowaniem kartki i napisaniem krótkich pozdrowień dla przyjaciół. Alternatywnym tematem zajęć są kolaże wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne (wycinanka, rysunek, malarstwo) prezentujące industrialne widoki portu i okolic ulicy Gołębiej w Gdyni.
Liczba osób uczestniczących ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7+.
Prowadząca: Joanna Damrat
Właścicielka pracowni Art Babette w Gdyni. Od wielu lat, już dla kilku pokoleń dzieci, prowadzi zajęcia w ramach Pracowni Artystycznej "Malowany Świat". Wspólnie ze swoimi podopiecznymi
przygotowuje otwarte wystawy zbiorowe, współpracując z miejskimi instytucjami kultury.
ZAPISY OD 12 CZERWCA
Warsztaty są częścią projektu realizowanego w Gdyni przez Fundację Trefl pod hasłem WAKACYJNY PORT KULTURY. Jest to cykl działań twórczych adresowanych do uczestników w różnym wieku. Wszystkie odbywają się w lipcu i sierpniu 2023 roku przy ulicy Gołębiej 9 w Gdyni. Właśnie tutaj na co dzień Fundacja Trefl rozwija dwie inicjatywy edukacyjno-kulturalne: Gdyńskie Centrum Animacji oraz Muzeum Kart do Gry "Ulica Brydżowa". Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Gdynia.

Informacja o biletach

obowiązują zapisy

Opinie