• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wakacyjny Port Kultury - Pisarski kurs Mistrzowski z dziedziny reportażu

Ogłoszenia Kursy i szkolenia w Trójmieście

Trzydniowe bezpłatne warsztaty dla osób z "lekkim piórem", organizowane przez Fundację Trefl.

kwi 27

sobota, godz. 11:00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
lis 17

niedziela, godz. 11:00

bilety 1 - 10 zł
Zapisy na stronie: www.wakacyjnyportkultury.pl

Łącznie piętnaście godzin zajęć. Warsztaty dla wszystkich, którzy chcą zdobyć lub udoskonalić umiejętności pisarskie. W portowej części Gdyni uczestniczki i uczestnicy spróbują złowić genius loci dawnego Technikum Budowy Okrętów, a dziś miejsca, gdzie między innymi grupa artystów tworzy animowane przygody "Rodziny Treflików".

Jak powstają biografie (nie tylko) miejsc? Kto może być ich bohaterem? Skąd reporterzy czerpią tematy? Jakie sztuczki pisarskie pozwalają ciekawiej opowiedzieć historię? I czy ducha każdego miejsca rzeczywiście da się złowić? Budynek przy ulicy Gołębiej 9 będzie tylko punktem wyjścia do dyskusji i praktycznych zajęć.

W ciągu trzech dni warsztatów osoby biorące w nich udział poznają nieszablonowe sposoby patrzenia na miejsca i związane z nimi historie, spróbują własnych sił w zdobywaniu materiału i pisaniu krótkich scenek reporterskich. Ostatniego dnia omówią je z prowadzącym, który udzieli wskazówek, co można zrobić lepiej w przyszłości.

Prowadzący: Daniel Lis, redaktor książek non fiction z kilkunastoletnim doświadczeniem. Pracował między innymi z Małgorzatą Szejnert, Magdaleną Grzebałkowską i Witoldem Szabłowskim. Jest redaktorem kilku biografii miejsc: Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich Cezarego Łazarewicza, Pałac. Biografia intymna Beaty Chomątowskiej o warszawskim Pałacu Kultury i Nauki oraz zbioru reportaży 18. znaczy Nowa Huta. Reportaże o najmłodszej dzielnicy Krakowa.

Udział w warsztatach, adresowanych do starszej młodzieży i osób dorosłych, jest bezpłatny. Obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie: www.wakacyjnyportkultury.pl. Wydarzenie jest częścią projektu WAKACYJNY PORT KULTURY współfinansowanego przez Miasto Gdynia. Warsztaty odbywają się przy ulicy Gołębiej 9 - w miejscu, gdzie miasto spotyka się z portem, a ludzie sztuki pracują po sąsiedzku z firmami branży morskiej. Właśnie tutaj na co dzień Fundacja Trefl rozwija inicjatywy edukacyjno-kulturalne: Gdyńskie Centrum Animacji oraz Muzeum Kart do Gry "Ulica Brydżowa".

Informacja o biletach

obwiązują zapisy

Opinie