• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Vanja Sky (Chorwacja)

Vanja Sky to chorwacka odpowiedź na Sheryl Crow i Norah Jones. Kariera artystyczna nie może rozwijać się szybciej. Pięć lat po nauce gry na gitarze Vanja nagrała swój debiutancki album "Bad Penny" ze znanymi artystami międzynarodowej sceny bluesowej. Niedługo potem ukazała się kontynuacja "Woman Named Trouble". Teraz nadszedł czas na jej nowy album "reborn" wydany przez wytwórnię Kick The Flame i dystrybuowany przez Broken Silence. Blues był pierwotnie iskrą dla młodego cukiernika z Umagu na pięknym chorwackim wybrzeżu. Po wzięciu udziału w koncercie gitarowego bohatera Denisa Makina i jego zespołu "The Screaming Wheels", Vanja, która była ledwo pełnoletnia, miała obsesję na punkcie idei, że odnalazła swoje prawdziwe powołanie w bluesowych i rockowych korzeniach. Najpierw przeprowadziła się do Zagrzebia, aby głęboko wejść na lokalną scenę muzyczną. Tam poznała Laurence'a Jonesa, który grał koncert w Zagrzebiu. Wkrótce potem Vanja założyła akustyczny duet z gitarzystą Eduardem "Jimmym" Matesicem, jednym z najwybitniejszych artystów w Chorwacji. Razem zagrali koncerty w całym kraju.

sie 29

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lis 7

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
Vanja stała się odkrywcą i odnoszącą największe sukcesy nowicjuszką na scenie, a teraz nie jest już wskazówką dla wtajemniczonych. Najważniejsze momenty w jej karierze to bliska współpraca z takimi sławami jak Bernard Allison i Mike Zito, obaj pojawili się na jej debiutanckim albumie "Bad Penny", nagranym w Bessie Blues Studios w Stantonville w stanie Tennessee pod kierownictwem nagrodzonego Grammy producenta Jima Gainesa. Kolejny album "Woman Named Trouble" jest znacznie bardziej rockowy i od razu został wybrany przez ROCKS MAGAZIN wśród AC/DC, Deep Purple, Boba Dylana i Bruce'a Springsteena jako jedna z najlepszych płyt wydanych w 2020 roku!

blues / soul - koncerty w Trójmieście


W 2023 roku Vanja wydała swój nowy album "reborn", na którym gościnnie wystąpili Gerry McAvoy (Rory Gallagher) i Ric Lee (Ten Years After). Na potrzeby albumu i wszystkich nadchodzących tras koncertowych Vanja połączyła siły z bardzo znanym niemieckim gitarzystą Guenterem Haasem, który grał i koncertował na całym świecie z Schiller, Gergorian, Sarah Brightman, Udo Lindenberg, Cindy Lauper i wielu innych. Wraz z "reborn" Vanja weszła do rockowego szene, nie tracąc swoich korzeni w bluesie. Album jest wyraźną ewolucją jej własnej osobowości muzycznej. Tytuł "odrodzenie" oznacza nowy początek, odrodzenie, nowy początek. Na okładce albumu znajdują się dwa zdjęcia Vanji Sky, jedno z jej dzieciństwa, a drugie aktualne. Oprócz ośmiu nowo napisanych utworów, na albumie znalazły się dwa covery legendarnych tytułów z historii rocka, w których członkowie oryginalnych zespołów wzięli udział jako goście specjalni. Z okazji 50. rocznicy wydania utworu "I'd Love To Change The World", Vanja zaprosił do studia Rica Lee, perkusistę, legendę Woodstock i członka-założyciela Ten Years After, aby ponownie nagrał z nim utwór. Meanwhile, Vanja continues her homage to Rory Gallagher on "reborn". So far there has been a song by Rory on each of her albums. On the re-recording of "I Take What I Want" none other than Gerry McAvoy took over the bass part. He played with Rory Gallagher for over 20 years.

Opinie

 • blues / soul
  cze 23
  niedziela, g. 18.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Boogie Mama
 • blues / soul
  cze 23
  niedziela, g. 20:45
  Sopot, Carnivale Club
  Cotton Wing