• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

VIII Ptasi Piknik (1 opinia)

Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej po raz ósmy zaprasza na Ptasi Piknik na placu przy wejściu do rezerwatu Ptasi Raj. W programie m.in.: stoiska edukacyjne, spacery z ornitologiem, konkursy, warsztaty robienia budek dla ptaków i hotelików dla owadów, a także akcja wspólnego sprzątania lasu. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2022 o godz. 10.00 - 15.00 w Górkach Wschodnich, przy wejściu do Rezerwatu Ptasi Raj (koło pętli autobusu nr 186). Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej od 1994 roku angażuje się w działalność na rzecz spraw mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej oraz organizowanie wydarzeń społecznych i kulturalnych. Po raz ósmy zapraszają do spędzenia aktywnie wolnego czasu. Uczestnicy poznają bliżej Ptasi Raj i jego skrzydlatych mieszkańców, znaczenie ziół w życiu człowieka i ptaków, zbudują hoteliki dla owadów, porozmawiają o miodach, a także o Wyspie Sobieszewskiej. W programie również: budowanie budek lęgowych dla ptaków, konkursy przyrodnicze i historyczne z nagrodami, spacery z ornitologiem i spotkanie z OSP Sobieszewo.

Podczas Ptasiego Pikniku odbędzie się akcja "Wspólnie sprzątamy okolice Ptasiego Raju". Osoby, które wezmą udział w proponowanych aktywnościach otrzymają atrakcyjne nagrody: od drzewek owocowych (dzięki Fundacji Aeris Futuro), które można zasadzić we własnym ogródku oraz gadżety związane z Ptasim Rajem i Wyspą Sobieszewską. Dla każdego przewidziano także pamiątkowe przypinki i poczęstunek!W PROGRAMIE:

STOISKA EDUKACYJNE:

PTAKI PTASIEGO RAJU Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii PAN

ZNACZENIE ZIÓŁ W ŻYCIU CZŁOWIEKA I PTAKÓW Michał Kąkel biolog, członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy Fitoterapeutów

BEZ ZAPYLANIA NIE MA OWOCOBRANIA Stowarzyszenie Edukacyjne Pszczółka
WARSZATY - 10:00 | 10:45 | 11:30 BUDUJEMY HOTELIKI DLA OWADÓW - Stowarzyszenie Edukacyjne Pszczółka

SŁODKA EDUKACJA O MIODACH Pasieka Henio Ewa Cierocka oraz Pasieka Leniwy Truteń - Magda i Daniel Kozakiewicz

STOISKO LITERACKIE WALDEMARA NOCNEGO Wyspa Sobieszewska w twórczości literackiej Waldemara Nocnego spotkanie z pisarzem

STOISKO STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ WYSPY SOBIESZEWSKIEJ:
WARSZTATY - Stuku-puku budujemy budki lęgowe dla ptaków Mirek Cierpioł
Ptaki w literaturze stoisko z konkursami
Konkursy przyrodnicze i historyczne.

SPACERY:

11:00 I 13:00 Spacer ścieżką dydaktyczną w Ptasim Raju z ornitologiem Jakubem Typiakiem

DODATKOWO:

KIEDY PALI SIĘ LAS - Spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Sobieszewa

ROZPOZNAJ I POMALUJ PTAKI zabawy rysunkowe

AKCJA:
WSPÓLNIE SPRZĄTAMY OKOLICE PTASIEGO RAJU

Dla osób, które wezmą udział w proponowanych aktywnościach przewidziano atrakcyjne nagrody: od drzewek owocowych(dzięki Fundacji Aeris Futuro ), które można zasadzić we własnym ogródku przez gadżety związane z Ptasim Rajem i Wyspą Sobieszewską. Na uczestników czekają pamiątkowe przypinki i poczęstunek!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej.
Dofinansowano z środków Miasta Gdańska w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Urząd Miejski w Gdańsku.

Partnerzy:
Rada Dzielnicy Wyspa Sobieszewska, Wolontariat na Wyspie ze Szkoły Podstawowej nr 87 w Sobieszewie, Klub Seniora Tęcza przy Stowarzyszeniu Nasze Ujeścisko, Ochotnicza Straż Pożarna w Sobieszewie, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Europejska Stolica Wolontariatu - Gdańsk 2022, Lokalne Centrum Wolontariaty, Instytut Kultury Miejskiej, projekt: Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Wyspie Sobieszewskiej.

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Nic się nie zmieni

    Jak układ solidarności nie odda czym się uwłaszczył

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.