• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Urszula Makosz i Sergiusz Orłowski z zespołem | Kolęda na Nowy Rok

Zapraszamy o Oliwskiego Ratusza Kultury na klimatyczny, zimowy, ale pełen ciepła koncert noworoczny w wykonaniu Urszuli Makosz, Sergiusza Orłowskiego oraz muzyków Piwnicy pod Baranami - Agaty Półtorak, Michała Półtoraka i Pawła Pierzchały. Na koncercie zabrzmią dla Państwa przepiękne piosenki i pieśni związane z zimą i świętami, a także trochę kolęd i pastorałek.

Wystąpią:
Urszula Makosz - głos
Sergiusz Orłowski - głos, gitara
Agata Półtorak - skrzypce
Michał Półtorak - skrzypce, mandolina
Paweł Pierzchała - fortepian

pop - koncerty w Trójmieście


Urszula Makosz to artystka z Krakowa, w jej zespole grają muzycy związani m.in. z Piwnicą pod Baranami, krakowskimi teatrami i Grzegorzem Turnau'em. Urszula Makosz współpracowała z gwiazdami światowej sceny klezmerskiej - Christianem Dawidem (projekt "Bluer than Blue"), zespołem Klezzmates, (projekt "Lament pustych domów", reż. Miron Zajfert), krakowskim poetą Michałem Zabłockim (spektakl "W niepokoju"), Dorotą i Darkiem Wasilewskimi (udział w koncercie "Muzyka jest kobietą" w Teatrze Polonia) oraz Teatrem Szczęście w Krakowie ("Szczęśliwe Piosenki Marka Grechuty"). Wykonała partie wokalne w spektaklach "Wielka Szpera" - na podstawie dzienników Józefa Zelkowicza oraz "Pamiętnik Żyda Legionisty", reż. Andrzej Maria Marczewski.

Sergiusz Orłowski - pieśniarz, poeta, kompozytor, bard. Krakowianin z wyboru. Laureat licznych festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej. Współpracuje z uznanymi kompozytorami - m.in. z Andrzejem Zaryckim, Zygmuntem Koniecznym, Pawłem Pierzchałą czy Adrianem Konarskim. Przez szereg lat był związany z Kabaretem Piwnica pod Baranami w Krakowie, występując w trakcie piwnicznych kabaretów i koncertów galowych. Jego piosenki śpiewają artyści Piwniczni. Współpracował również z takimi twórcami piosenki poetyckiej jak Jerzy Filar, Wojtek Gęsicki, Agata Ślazyk czy Piotr Woźniak.

 

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  45 zł
Bilety dostępne na kupbilecik.pl
Informacje o biletach: tel. 519 166 301

Opinie

 • muzyka poważna , pop , opera / operetka
  mar 2
  sobota, g. 17:00, 20:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Tre Voci.PL