• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Urodziny Sopotu (5 opinii)

 • niedziela, 11 września 2022, godz. 20:30
 • Lokalizacja
 • Bilety
  150 - 170
  Kup bilet

11 września w Operze Leśnej zagrają Nosowska, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Miuosh, Kev Fox, Laboratorium Pieśni oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot.

Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Smolik. Publiczność usłyszy również utwór skomponowany na tę okazję przez jana a.P. Kaczmarka - fantazja dla sopotu w wykonaniu polskiej filharmonii kameralnej sopot. Orkiestrację przygotowuje jan stokłosa.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


"Ze względu na różnorodność artystów wokalistów, barw głosów i różnic pokoleniowych forma będzie miała eklektyczny charakter. Łączymy retro z nowoczesnością, by skłonić się historii i zapewnić komunikatywność. Orkiestra plus elektronika plus żywy rockowy zespół dają całe spektrum możliwości wykreowania ciekawego brzmienia całości. Widzę też miejsce dla kilku solistów związanych z trójmiejską sceną, aby ubarwić koncert i dodać mu lokalnej super jakości" - informuje smolik i dodaje: "koncert finałowy będzie miał charakter współczesny, ale też chcemy ukłonić się tradycji".

organizatorami koncertu są: Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART, partnerami wydarzenia są: Ergo Arena oraz Sopocka Organizacja Turystyczna.

Na urodzinach Sopotu wystąpią:
Nosowska

wybitna tekściarka, wokalistka, osobowość, artystka, autorka bestsellera "a ja żem jej powiedziała..." oraz nowej książki "powrót z bambuko". To artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Swoje pierwsze doświadczenia jako wokalistka zdobywała w rockowych i punkowych kapelach. W zespole dum-dum poznała piotra banacha, z którym w 1992 założyła hey, jedną z najpopularniejszych grup rockowych w polsce. Solowo nagrywa od 1996 r. Jesienią 2018 roku ukazał się solowy album basta, który szybko pokrył się złotem.

Daria Zawiałow
Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Na scenie jest wulkanem energii - wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką. Daria wraz z IGO i królem tworzyła skład męskie granie orkiestra 2020. Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić.

miuosh
miuosh, a właściwie miłosz borycki, urodzony w 1986 roku - raper, producent, właściciel wytwórni fandango records, reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca - przede wszystkim do katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze smolikiem, budką suflera, myslovitz.

debiutował singlem "ciężko lekko żyć" nagranym z grupą projektor, współtworzonym wraz z puqiem. Równie ciekawymi ekipami, których członkiem był miuosh są perwer squad, 19swc i kolaboracje z bas tajpanem oraz onarem. Karierę solową miuosh rozpoczął w 2007 roku. Jego album "projekcje" był pierwszym krążkiem wydanym pod banerem wytwórni fandango records. Luty 2018 to odsłona nowego projektu, miuosh oddał najlepsze utwory w swoim dorobku w ręce andrzeja smolika, a on nawet przez moment nie wahał się wymieszać na jednej scenie masy mocnego, rockowego i elektronicznego brzmienia z tym klasycznym, generowanym przez nospr.

Kev Fox to połowa znakomitego duetu smolik // kev fox, ale kev to przede wszystkim charyzmatyczny wokalista i songwritter z krwi i kości. Pomimo, że mieszka w polsce już od ponad 10 lat to wciąż pozostaje dla wielu nieodkryty i pełen tajemnic. Współpraca ze smolikiem przy nagrywaniu utworu "l.O.O.T." na płycie "4" smolika pomogła mu otworzyć drogę do kariery w polsce, a przypieczętował ją pełnym wspólnym albumem już jako smolik//kev fox w 2015 roku, który to album w krótkim czasie pokrył się platyną, i za który artyści odebrali fryderyka. Kev współpracuje również z johnem porterem w projekcie the hellicopters, gra też akustyczne, solowe koncerty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie smolika i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal keva nabierają kompletnie nowej energii. W 2018 ukazała się queen of hearts czyli ep, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym real world studios w uk, którego właścicielem jest peter gabriel. Premiera koncertowa ep miała miejsce w ramach live sesji w youtube space w berlinie.

laboratorium pieśni
to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.In. Shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Zespół uczestniczył m.In. W projektach "czarna polana" z kayah i kompozytorem atanasem valkovem, brał udział w nagraniach płytowych i koncertach "good l.U.C.K" artysty l.U.C, oraz w koncercie "wybraliśmy wolność" andrzeja smolika, wraz z innymi polskimi muzykami. Najnowsza płyta laboratorium pieśni pt. "rasti" została nominowana do nagrody fryderyk 2020, w kategorii "album roku - muzyka świata". Zespół grał koncerty w kilkunastu krajach.

Smolik to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów, wydaje swoje autorskie płyty. Muzyka smolika łączy subtelną elektronikę z przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. Smolik z sukcesami produkuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Jest również autorem muzyki do kampanii i filmów reklamowych. Nazwisko smolika na przestrzeni kilku lat kojarzy się nie tylko z muzyką, ale również z trendami i nowoczesną elegancją, co potwierdzają nagrody, paszport polityki, fryderyki za produkcję roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody mtv european music aword, kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.

Warto przypomnieć projekty, za które odpowiada smolik, są to: koncertowy album miuosh|smolik|nospr, album historie nagrany przy współpracy z muzeum powstania warszawskiego, ep queen of hearts oraz album smolik // kev fox.

Fantazja dla Sopotu
Jan a.P. Kaczmarek napisał okolicznościowy utwór pt. "fantazja dla sopotu". W kompozycji tej słychać zarówno typowe zwroty kompozytorskie charakterystyczne dla jana a.P. Kaczmarka jak i odgłosy sopotu, na przykład szum morza, śpiew i głosy ptaków. To kompozycja przyjemna i nastrojowa. Utwór zagra polska filharmonia kameralna sopot pod batutą maestro wojciecha rajskiego. Warto przypomnieć, iż jan a.P. Kaczmarek jest laureatem oscara, w 2005 roku za muzykę do filmu "marzyciel".

Organizatorzy przygotowali specjalną, ograniczoną pulę biletów dla sopocian, które można nabyć na kartę sopocką. Warto pamiętać, że na kartę sopocką przysługuje jeden bilet. Przed wejściem na koncert nastąpi weryfikacja kart sopockich.

Osoby z niepełnosprawnością planujące zakup biletu na koncert finałowy proszone są o kontakt bezpośredni z biurem obsługi widza pod numerem telefonu: 58 555 84 07 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail: bilety@bart.Sopot.Pl biuro obsługi widza czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Partnerami są: Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronami medialnymi są: Trojmiasto.pl, Radio 357, Wyborcza Trójmiasto oraz TVN
Kup bilet
wrz 3

sobota, godz. 20:00

Sopot,
bilety 119-299 zł
Bilety wyprzedane
lis 5

sobota

Gdańsk, Sopot,

Opinie (5)

 • Koncert "Urodziny Sopotu"... bez ani jednego sopockiego artysty (2)

  brawo (!)

  • 10 3

  • Tylko Chylinska i Kombii przychodzi do glowy :)

   • 0 0

  • dlatego...

   bo sopot woli przyjezdnych wykonawców, taki splendor sobie wymyślił, by potem w necie mówili, że taki, a taki zagrał w operze, generalnie ci sami grają po polsce to i w sopocie zagrają, a wykonawcy z sopotu mogą liczyć dwa razy w roku na ew. grant od miasta 3000 nazwny szumnie stypendium. A jeszcze niedawno sopot w 100 lecie tytułował się miastem artystów. teraz urodziny niech im robi zenek i sławomir. sieczka dla ludu z polski

   • 0 0

 • e Jacek K (1)

  on cienko śpiwa ,,,,,,

  • 5 1

  • Tak Kurski bardzo cienko spiewa

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop , w plenerze
  sie 14
  niedziela, g. 18.00
  Sopot, Molo w Sopocie
  Age connect