• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Urodziny Sopotu (20 opinii)

NOSOWSKA, DARIA ZAWIAŁOW, KAŚKA SOCHACKA, MIUOSH, KEV FOX i LABORATORIUM PIEŚNI zagrają w Operze Leśnej 11 września o godzinie 20:00 z okazji Urodzin Sopotu. Dyrektorem Artystycznym wydarzenia jest Smolik. Publiczność usłyszy również utwór skomponowany na tę okazję przez Jana A.P. Kaczmarka - Fantazja dla Sopotu w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

Koncert finałowy z okazji 120. URODZIN SOPOTU to unikatowe wydarzenie muzyczne, podczas którego czołowi polscy artyści wystąpią zarówno w repertuarze własnym jak i tym wybranym z myślą o nich przez SMOLIKA., Dyrektora Artystycznego koncertu. Koncert, mimo jak najbardziej współczesnego charakteru, będzie również podróżą sentymentalną po największych hitach, które wybrzmiewały podczas sopockich festiwali.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Orkiestracje, do wybranych przebojów polskiej piosenki w nowych aranżacjach SMOLIKA, przygotowuje Jan Stokłosa.

Nie zabraknie więc niespodzianek, nieoczywistych połączeń scenicznych, duetów i eksperymentów muzycznych.

Podczas koncertu publiczność usłyszy również utwór specjalny, skomponowany z okazji 120 urodzin Miasta Sopotu przez znakomitego polskiego kompozytora, Jana A.P. Kaczmarka - Fantazja dla Sopotu w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego.
- Ze względu na różnorodność artystów wokalistów, barw głosów i różnic pokoleniowych forma będzie miała eklektyczny charakter. Łączymy retro z nowoczesnością, by skłonić się historii i zapewnić komunikatywność. Orkiestra plus elektronika plus żywy rockowy zespół dają całe spektrum możliwości wykreowania ciekawego brzmienia całości. Widzę też miejsce dla kilku solistów związanych z Trójmiejską sceną, aby ubarwić koncert i dodać mu lokalnej super jakości - informuje Smolik
i dodaje: Koncert finałowy będzie miał charakter współczesny, ale też chcemy ukłonić się tradycji.

Podczas koncertu finałowego z okazji 120-lecia Sopotu wystąpią:
NOSOWSKA

Wybitna tekściarka, wokalistka, osobowość, artystka, autorka bestsellera "A ja żem jej powiedziała..." oraz nowej książki "Powrót z Bambuko". To artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki
i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów.
Swoje pierwsze doświadczenia jako wokalistka zdobywała w rockowych i punkowych kapelach. W zespole Dum-Dum poznała Piotra Banacha, z którym w 1992 założyła Hey, jedną z najpopularniejszych grup rockowych w Polsce. Solowo nagrywa od 1996 r. Jesienią 2018 roku ukazał się solowy album BASTA, który szybko pokrył się złotem.

DARIA ZAWIAŁOW
Daria Zawiałow to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń.

Na scenie jest wulkanem energii - wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką. Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra 2020. Daria Zawiałow zawsze podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. Występy Darii
to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić.

KAŚKA SOCHACKA
Artystka mówi o sobie "drobna blondynka z twardym kręgosłupem i niskim, zachrypniętym głosem". Jej debiutancki album "Ciche dni" ukazał się wiosną 2021 roku. Jest efektem ponad dziesięcioletniego poszukiwania własnego brzmienia.
Warto przypomnieć, iż Kaśka Sochacka wzięła udział w programach telewizyjnych, takich jak Mam Talent czy Must be the Music. Widzowie znają jej głos również z seriali, np. "Zawsze warto", "Przyjaciółki" oraz "Tajemnica zawodowa".

MIUOSH
Miuosh, a właściwie Miłosz Borycki, urodzony w 1986 roku - raper, producent, właściciel wytwórni Fandango Records, reprezentant śląskiego rapu. W swoich tekstach często podkreśla przywiązanie do tego miejsca - przede wszystkim do Katowic. Na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od osoby związanej ze środowiskiem reggae, przez trueschoolowego rapera, po szeroko rozumianego artystę nagrywającego między innymi ze Smolikiem, Budką Suflera, Myslovitz.

Debiutował singlem "Ciężko lekko żyć" nagranym z grupą Projektor, współtworzonym wraz z Puqiem. Równie ciekawymi ekipami, których członkiem był Miuosh są Perwer Squad, 19SWC i kolaboracje z Bas Tajpanem oraz Onarem. Karierę solową Miuosh rozpoczął w 2007 roku. Jego album "Projekcje" był pierwszym krążkiem wydanym pod banerem wytwórni Fandango Records. Luty 2018 to odsłona nowego projektu, Miuosh oddał najlepsze utwory w swoim dorobku w ręce Andrzeja Smolika, a on nawet przez moment nie wahał się wymieszać na jednej scenie masy mocnego, rockowego i elektronicznego brzmienia z tym klasycznym, generowanym przez NOSPR.

KEV FOX to połowa znakomitego duetu SMOLIK // KEV FOX, ale Kev to przede wszystkim charyzmatyczny wokalista i songwritter z krwi i kości. Pomimo, że mieszka w Polsce już od ponad 10 lat to wciąż pozostaje dla wielu nieodkryty i pełen tajemnic.

Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu "L.O.O.T." na płycie "4" Smolika pomogła mu otworzyć drogę do kariery w Polsce, a przypieczętował ją pełnym wspólnym albumem już jako SMOLIK//KEV FOX w 2015 roku, który to album w krótkim czasie pokrył się platyną, i za który artyści odebrali Fryderyka. Kev współpracuje również z Johnem Porterem w projekcie The Hellicopters, gra też akustyczne, solowe koncerty. W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają kompletnie nowej energii. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

LABORATORIUM PIEŚNI

Song Laboratory (world/etno/spiritual/mystic folk music) to trójmiejski, kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Zespół uczestniczył m.in. w projektach "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem, brał udział w nagraniach płytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C, oraz w koncercie "Wybraliśmy Wolność" Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami. Najnowsza płyta Laboratorium Pieśni pt. "Rasti" została nominowana do nagrody Fryderyk 2020, w kategorii "Album roku - Muzyka świata". Zespół grał koncerty w kilkunastu krajach.

SMOLIK to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla wielu artystów, wydaje swoje autorskie płyty. Muzyka SMOLIKA łączy subtelną elektronikę z przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami. SMOLIK z sukcesami produkuje muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizyjnych. Jest również autorem muzyki do kampanii i filmów reklamowych.

Nazwisko SMOLIKA na przestrzeni kilku lat kojarzy się nie tylko z muzyką, ale również z trendami i nowoczesną elegancją, co potwierdzają nagrody, Paszport Polityki, Fryderyki za produkcję roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword, Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.

Warto przypomnieć projekty, za które odpowiada SMOLIK, są to: koncertowy album MIUOSH|SMOLIK|NOSPR, album HISTORIE nagrany przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, EP Queen Of Hearts oraz album SMOLIK // KEV FOX.

FANTAZJA DLA SOPOTU
Jan A.P. Kaczmarek napisał okolicznościowy utwór pt. "Fantazja dla Sopotu". W kompozycji tej słychać zarówno typowe zwroty kompozytorskie charakterystyczne dla Jana A.P. Kaczmarka jak i odgłosy Sopotu, na przykład szum morza, śpiew i głosy ptaków. To kompozycja przyjemna i nastrojowa. Warto przypomnieć, iż Jan A.P. Kaczmarek jest laureatem Oscara, w 2005 roku za muzykę do filmu "Marzyciel".

Organizator: Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Partner: Polska Filharmonia Kameralna Sopot oraz Marszałek Województwa Pomorskiego
Patron medialny: Radio 357 Wyborcza Trójmiasto trojmiasto.pl oraz TVN
Partner motoryzacyjny: Dealer BMW Bawaria Motors Sp. z o.o. w Gdańsku

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  69 - 170 zł
Bilety na koncert Urodziny Sopotu można nabyć elektronicznie, link: https://tiny.pl/9v3j8 Istnieje kilka kategorii cenowych: 110 zł, 130 zł, 150 zł i 170 złotych. Organizatorzy przygotowali specjalną, ograniczoną pulę biletów dla Sopocian, które można nabyć na Kartę Sopocką w cenie 69 zł i 25 zł. Warto pamiętać, że na Kartę Sopocką przysługuje jeden bilet. Przed wejściem na koncert nastąpi weryfikacja Kart Sopockich.

Osoby z niepełnosprawnością planujące zakup biletu na koncert finałowy proszone są o kontakt bezpośredni z Biurem Obsługi Widza pod numerem telefonu: 58 555 84 07 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, e-mail:bilety@bart.sopot.pl Biuro Obsługi Widza czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Opinie (20) 1 zablokowana

 • Koncert "Urodziny Sopotu"... bez ani jednego sopockiego artysty (4)

  brawo (!)

  • 17 6

  • Tylko Chylinska i Kombii przychodzi do glowy :)

   • 3 0

  • dlatego...

   bo sopot woli przyjezdnych wykonawców, taki splendor sobie wymyślił, by potem w necie mówili, że taki, a taki zagrał w operze, generalnie ci sami grają po polsce to i w sopocie zagrają, a wykonawcy z sopotu mogą liczyć dwa razy w roku na ew. grant od miasta 3000 nazwny szumnie stypendium. A jeszcze niedawno sopot w 100 lecie tytułował się miastem artystów. teraz urodziny niech im robi zenek i sławomir. sieczka dla ludu z polski

   • 1 2

  • A muzycy z Polskiej Filharmoni Kameralnej Sopot ?

   Do tego panie z Laboratorium Pieśni też są z Trojmiasta :)

   • 4 0

  • Dzięki

   Była okazja poznać, posłuchać innych pięknych ludzi

   • 0 0

 • e Jacek K (1)

  on cienko śpiwa ,,,,,,

  • 6 3

  • Tak Kurski bardzo cienko spiewa

   • 2 3

 • Sopocianka (3)

  Muszę przyznać , że line up taaaaak bardzo przekonuje do wydania te 170zł , że już teraz zacznę odkładać haha
  Żenada Sopot , ale jakie molo takie dni Sopotu.
  Nie wstyd Wam tam w tych urzędach że na Molo wystają gwoździe, deski krzywe , nierówne , ławki nawet nieodmalowane ?
  Ale gdzie tam - durny motłoch przyjeżdża , płaci to wywalone nie ?

  • 4 13

  • 170 zł to dla Pani za dużo za taki line-up? (1)

   Tyle samo na głowę w knajpie zostawić to nie problem, ale zapłacić za koncert to już "żenada". Może Pani za płotem na skarpie stanąć- tam jest sektor dla takich właśnie zgredów.
   Robią w końcu coś ambitniejszego w tej Operze niż tylko Top Trendy i inny szajs, a malkontenci i tak będą trolować bzdetami o gwoździach na Molo.

   • 9 3

   • tak bardzo dużo i marny line up i nawet jak ktoś lubio tych wykonawców

    to każdy z nich zaśpiewa kilka piosenek a nie da pełny koncert (bo inaczej musiało by to trważ do rana) wiec tym bardziej drogo

    • 2 1

  • Dobranoc

   Śnij o potędze

   • 1 0

 • Fajnie, że coś się dzieje - na pewno będziemy!

  Szkoda tylko, że BART nie pomyślał o sopockich muzykach przy takiej uroczystości tylko zlecił to Smolikowi. Wydaje mi się ,że przykładowo taki Irek Wojtczak spokojnie ogarnąłby temat kierownictwa artystycznego takiego eventu, a z takim budżetem na pewno udałoby się zaprosić równie rozpoznawalnych wykonawców. Czy w BART-cie nie ma ludzi, którzy zajmują się produkcją, że trzeba oddawać to kompleksowo zewnętrznym agencjom? Budżet mógł zostać w Sopocie, a pójdzie do KAYAXu :(

  • 3 1

 • A gdzie duże litery?

  Imiona, nazwiska, nazwy pisane małą literą ️...Nie mogę, razi mnie.

  • 0 0

 • drogie te bilety, jak koncert rocznicowy Sopotu to na kartę sopocką powinny być przynajmniej o połowę tańsze

  • 1 0

 • Odsprzedam 3 bilety - rząd I (1)

  Odsprzedam 3 bilety z przyczyn osobistych w cenie zakupu (170 zł/bilet) - rząd 1 sektor B. Miejsca obok siebie. Sprzedam tylko 3 razem. tel. 601 900 400

  • 0 1

  • sprzedane

   sprzedane

   • 0 0

 • Bilety

  Kupię dwa bilety
  605405445

  • 0 0

 • Pięknie (1)

  Pełen emocji cudownej muzyki i wspaniałych solistów

  • 1 0

  • Koncert

   Byliśmy na tym samym koncercie?Kasia Nosowska, Kaśka Sochacka super - szkoda, że zaśpiewały po mniej niż 5 piosenek. Daria głos super, ale ta nowa wersja piosenki Bartosiewicz to jakieś nieporozumienie. Resztę przemilczę.

   • 0 0

 • Rewelacja

  Niezapomniany koncert. Przejdzie do historii Opery Leśnej.
  Trochę faktycznie muzyka alternatywna ale to mogło się podobać .
  A zarzuty ,że nie ma sopockich muzyków...ależ byli,może nie z pierwszych stron ale ważni.
  Do historii przejdzie też nagłośnienie.
  Bywam często w Operze. Takiego dobrego jeszcze nigdy nie słyszałem.
  Można ? Można !

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , muzyka alternatywna , muzyka na żywo
  cze 14-31.01
  g. 20:00
  Sopot, Carnivale Club
  Jam Session Carnivale