• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

The Workers Band

gru 28

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
gru 31

niedziela, godz. 18.00

bilety 110 zł
Kup bilet
The Workers Band to wybrzeżowa grupa kierowana przez grającego na instrumentach klawiszowych Stanisława Jackiewicza stylistyką nawiązując do muzyki najciekawszego okresu rodzącego się rocka. Aranżacjami i brzmieniem zespół obraca się klimacie przełomu lat 70. i 80. Zespół nie stroni też od pokrewnych stylów muzycznych takich jak funky i blues. Zespół powstał w roku 2018 przyjmując nazwę Workers (obecnie to The Workers Band).

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Tworzą go obecnie:
Małgorzata Kaszubowska - śpiew,
Stanisław Jackiewicz - instrumenty klawiszowe,
Adam Koperwas i Jacek Obarski - gitary,
Tomasz Jodłowski - sax tenor,
Sławek Jarosz - perkusja,
Zbigniew Gura - gitara basowa.

Repertuar jest tak dobierany, by pokazać mocne strony wszystkich członków zespołu i stanowi specyficzną "rekonstrukcję muzyczną". Można przekonać się o tym, słuchając koncertów grupy w warunkach klubowych. Starannie dobierane utwory pod kątem soulowej interpretacji wokalistki grupy Małgorzaty Kaszubowskiej pozwalają przede wszystkim docenić jej świetną kondycję, ale też potwierdzają doświadczenie muzyków w konstrukcji formy.

W styczniu 2023 roku The Workers Band wydał płytę płytę "Czas na miłość" wypełnioną wyłącznie piosenkami skomponowanym przez członków zespołu i przyjaciół, z tekstami napisanymi przez Bogdana Malacha. Płyta ta jest jak pocztówka wysłana przed laty, a docierająca do odbiorcy dziś, wyraźnie nawiązując do melodii i wzorów aranżacyjnych z najciekawszego okresu polskiego big-beatu i rocka, czyli lat 60. i 70. Teksty są autorstwa jednego twórcy Bogdana Malacha - poruszającego się swobodnie po ścieżkach tradycyjnej prozodii i konsekwentnie poddającego refleksji różne aspekty życia uczuciowego. W dziesięciu utworach tej płyty sprzęgły się umiejętności i emocje wszystkich autorów i wykonawców a przenosi je w świat dźwięków dysponująca intrygującą barwą altu wokalistka Małgorzata Kaszubowska.

Opinie