stat
Impreza odwołana
PATRONAT

The Jacksons (1 opinia)

The Jacksons świętują 50-lecie działalności, jako jedna z najbardziej udanych i znanych grup w historii muzyki. Jackie, Tito, Jermaine, Marlon i Michael, pięciu braci z Gary w stanie Indiana, znanych pierwotnie jako Jackson 5, a później jako The Jacksons, osiągnęła szczyt światowej sławy dzięki połączeniu niezwykłego talentu muzycznego i spektakularnych choreografii. 4 września grupa wystąpi w Ergo Arenie na pierwszym i jedynym koncercie w Polsce.

Zdobyli status Królewskiej Grupy Pop w świecie muzyki, zapewniając tzw. wyrzutnię do tego, co stało się z legendarną solową karierą Michaela Jacksona. Grupa osiągnęła międzynarodowy sukces w Motown w 1969 roku, a ich pierwszy singiel "I Want You Back" osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Ich kolejne 3 single "ABC", "The Love You Save" i "I'll Be There" również zajęły pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100.

pop - koncerty w Trójmieście


Gość specjalny koncertu: CLEO!

The Jackson 5 dosłownie tworzy historię muzyki z 4 debiutanckimi singlami, które osiągnęły nr 1. Ostatecznie zdobyli 17 razy pierwsze miejsce i umieścili czterdzieści singli w Hot 100, z takimi hitami, jak "Never Can Say Goodbye" i "Dancing Machine".

Do tej pory ich nagrania Motown sprzedały się w ponad 200 milionach egzemplarzy. W 1976 roku grupa, z wyjątkiem Jermaine'a, opuściła Motown i rozpoczęła współpracę z Epic Records, gdzie dołączył do nich najmłodszy z braci - Randy. Jednocześnie zmieniając nazwę na The Jacksons.

W latach 1976-1981 wydali pięć albumów, w tym The Jacksons (1976), Destiny (1978) i Triumph (1980), na których znalazły się przeboje "Enjoy Yourself", "Blame It On The Boogie", "Shake Your Body (Down to the Ground)" i "Can You Feel It".

W 1983 roku zespół wraz z Jermaine'em wystąpił na koncercie z okazji 25. rocznicy powstania Motown zatytułowanym "Yesterday, Today, Forever", a następnie wydał album Victory (w tym hit Billboard nr 3 "State Of Shock" z udziałem Micka Jaggera).

Ich trasa The Victory Tour w 1984 roku stała się ona najbardziej dochodową jaka kiedykolwiek odbyła się w Stanach Zjednoczonych.

Jacksonowie stali się inspiracją dla kilku pokoleń zespołów, w tym Backstreet Boys, New Edition, N SYNC, New Kids on the Block, a ostatnio Jonas Brothers, One Direction i wiele innych. W 1980 roku The Jacksons zostali uhonorowani gwiazdą na Hollywood Walk of Fame. W 1997 roku zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame, a w 1999 roku do Vocal Group Hall of Fame. Na BMI Urban Awards w 2008 roku, The Jacksons zostali uhonorowani jako Ikony BMI. W 2016 roku "ABC" dołączyło do "I Want You Back" i zostało wprowadzone do Galerii Sław Grammy Akademii Nagrań.

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Popieram to zaproszenie,

  Wiek nikogo nie dyskryminuje, jeżeli czują się na siłach i mają swoich fanów w Polsce, to niech przyjeżdżają, w końcu to bardzo kultowy zespół i pierwsze swe kroki stawiał w nim Król Popu Michael Jackson!

  • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • jazz , pop , piosenka aktorska
  mar 7
  niedziela, g. 19.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Ona czyli ja
 • rock , pop , muzyka chóralna
  mar 27
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Teatr Szekspirowski
  Mikromusic, Smolik, Skubas