• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Teatr w samo południe (1 opinia)

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury cały czas dbając o zdrowie oraz świeżość kulturalną swoich odbiorców organizuje różnorodne zajęcia. Tym razem postanowili wyjść do odbiorców również na zewnątrz, do przestrzeni Parku Oruńskiego organizując przedstawienia teatralne dla dzieci.

W związku z tym, że nadal obowiązuje zakaz organizowania koncertów oraz imprez masowych, Scena Muzyczna postanowiła w nieco inny sposób wykorzystać Amfiteatr, w którym od 3 lat, w okresie letnim, mogliśmy słuchać koncertów piosenki aktorskiej. Tym razem scena Amfiteatru zmieni się w teatr - Teatr w samo południe. W każdą niedzielę lipca i sierpnia punktualnie o godz. 12.00 odbywać się będą teatry dla dzieci. Repertuar teatrów to przedstawienia Teatru Miniatura oraz Białostockiego Teatru Lalek.

Repertuar:
05.07 - AFRYKAŃSKA PRZYGODA
12.07 - BAŁWANKI
19.07 - JASIEK I MAŁGOSIA, CZYLI UWAŻAJ, ROBACZKU
26.07 - KARMELEK
02.08 CZERWONY KAPTUREK
09.08 - Z PAMIĘTNIKA CHOMIKA
16.08 - SWEET DREAMS
23.08 - TEATR GAK
30.08 - CZTERY PORY ROKU


Wygląda na to, że nasi milusińscy będą mieli część kultury również dla siebie, bo jak wiadomo kulturę trzeba zaszczepiać już od najmłodszych lat. Jak obiecują organizatorzy wydarzenie nie jest ograniczone wiekowo. Na spektakle zapraszają całe rodziny z dziećmi - mamę, tatę, siostrę i brata a nawet babcię i dziadka. Wszystkie spektakle są bezpłatne, bez obowiązku wcześniejszej rezerwacji miejsc i odbywać się będą na świeżym powietrzu.

Repertuar:
05.07 - AFRYKAŃSKA PRZYGODA
MIEJSKI TEATR MINIATURA

Jacuś we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam żyrafę, małpy, słonia, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Chłopczyk, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę - dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Łagodna kolorystyka scenografii oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki dopełniają ten pełen ciepła i spokoju spektakl dla milusińskich.

12.07 - BAŁWANKI
A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ

Spektakl opowiada o dwóch Bałwankach, które nie wiedząc czym jest słońce, wyruszają go szukać i prosić, by ich nie roztopiło. Niestety, nic nie idzie po ich myśli. Po drodze spotykają różne leśne zwierzęta: Wronę, Niedźwiedzia i Zająca, które nie mogą się doczekać wiosny i pierwszych ciepłych promieni słońca. Czy Bałwankom uda się zobaczyć słońce? Czy zwierzęta z lasu doczekają się wiosny? Wyruszcie z nami w podróż pełną przygód i przekonajcie się sami!

19.07 - JASIEK I MAŁGOSIA, CZYLI UWAŻAJ, ROBACZKU
MIEJSKI TEATR MINIATURA

Jasiek i Małgośka idą przez las do szkoły. Co się wydarzy po drodze? Jakie niebezpieczeństwa na nich czekają i jak sobie z nimi poradzą? I czy wszystko skończy się dobrze? "Jasiek i Małgośka, czyli uważaj, robaczku!" to żartobliwa opowieść dla dzieci od 4 lat nawiązująca do znanej baśni braci Grimm, która uczy dzieci samodzielności, a jednocześnie ostrożności.

26.07 - KARMELEK
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

Zapraszamy do najmniejszej wioski na świecie, w której mieści się najmniejsza Zagródka na świecie, a tam? Cała masa wiejskich zwierzaczków, z których każde jest bardzo pożyteczne: Krowa daje mleko, Owca wełnę, Kura jajka, a Kogut budzi wszystkich co rano. I tylko jeden maleńki Piesek nie wie, co mógłby dać od siebie. Rozpoczyna się poszukiwanie, w którym na pomoc Karmelkowi wyruszą nasi najmniejsi widzowie. Karmelek to ciepła, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym, a co - jak się wraz z naszym Karmelkiem dowiemy - jest całkowicie niematerialne. Okraszony piękną muzyką i radosnymi piosenkami spektakl, pełen zabawy i interakcji z Widownią, przewidziany jest dla Dzieci najmłodszych.

02.08 - CZERWONY KAPTUREK
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK

Dwaj panowie, Muzyk - Krzysztof Bitdorf i Aktor - Ryszard Doliński poprzez szlachetną błazenadę prowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej.

09.08 - Z PAMIĘTNIKA CHOMIKA
MIEJSKI TEATR MINIATURA

Każde dziecko chce mieć zwierzątko, ale czy każde zwierzątko dobrze na tym wychodzi? Chomik Oskar, Wąż James Blond, Mysz Pelagia i Pies bez imienia nie mieli za dużo szczęścia. Dzięki ich opowieściom mali widzowie dowiedzą się, jak opiekować się pupilami.

16.08 - SWEET DREAMS
A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ

SWEET DREAMS to próba zderzenia zastanej rzeczywistości zurbanizowanej z czymś, zdawać by się mogło kompletnie do niej nie przystającym, a jednocześnie zdecydowanie kuszącym - prywatną przestrzenią totalnej wolności i relaksu. Łóżkiem. Ta wyjątkowa okazja na ukojenie skołatanych miejską gonitwą nerwów i obudzenia uśpionej wrażliwości to uroczy dysonans - czas bezczelnie wykradziony utylitarnej codzienności. Przy kojących dźwiękach wody, wiatru albo przenoszących wprost we wspomnienia dzieciństwa pięknie czytanych baśniach i bajkach, to artystyczna podróż do nie tak odległych czasów, gdy wybrańcom losu wolno było wszystko, wbrew konwenansom, na pohybel szarości!

23.08 - KOCIE ZABAWY Z MUZYKĄ
TEATR TRALALINA WE WSPÓŁPRACY Z TEATR GAK

Jeśli nie znacie Kota Tralalota, znanego leniucha i pieszczocha, to w tym przedstawieniu go poznacie i z pewnością pokochacie! Choć on najchętniej w słoneczku śpi, otworzy dla Was, muzyczne drzwi", i z miotłą razem "za pan brat" posprzątać będzie chciał cały świat. Zaś Czarodziejka Tralalina nauczy Kota że to niebezpieczna psota, do kontaktu wkładać łapę, bo w kontakcie mieszka prąd i każde dziecko o tym wie, gdy tam łapę włoży się, to się może skończyć źle! W przedstawieniu pt. "Kocie zabawy z muzyką" dzieci poznają klucz wiolinowy, sekrety dotyczące prądu i elektryczności, a także pomagają Kotu zrobić wiosenne porządki i przygotować się na przyjście Pani Wiosny.

30.08 - CZTERY PORY ROKU
MIEJSKI TEATR MINIATURA

Dzieci wyruszają w podróż odbywającą się w rytmie następujących po sobie pór roku, podczas której mogą doświadczyć świata natury, jego dźwięków i barw odbieranych wszystkimi zmysłami. 

Opinie (1)

  • Cudowne przedstawienia

    Bardzo fajny pomysł, aby dzieci na świeżym powietrzu mogły oglądać tak świetne przedstawienia

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.