• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji (1 opinia)

Oryginalne pomysły, niekonwencjonalne rozwiązania, innowacyjne idee i prototypy produktów - oto wizytówka targów TECHNICON-INNOWACJE, które w dniach 22-23 października 2015 r. Międzynarodowe Targi Gdańskie organizują w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO.

W targach uczestniczą instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne, innowacyjne firmy oraz szkoły wyższe i wynalazcy. TECHNICON-INNOWACJE to połączenie nauki i biznesu. Tu wyniki swoich prac przedstawiają doświadczone zespoły naukowo-badawcze, firmy innowacyjne i młodzi wynalazcy, prezentujący świeże pomysły, innowacyjne rozwiązania i prototypy produktów. Przedsiębiorcy mają z kolei rzadką możliwość skorzystania z gotowych do wdrożenia opracowań i projektów, bezpośrednich konsultacji autorskich rozwiązań i dostosowywania ich do konkretnych potrzeb. Corocznie prezentowanych jest blisko 100 wynalazków i projektów z różnych dziedzin nauki, wśród tegorocznych ciekawostek znajdą się m.in.: ultra-czuły detektor UV, kompozytowy most pieszo-rowerowy, podwodny robot mobilny dużej mocy z wielosensorowym zestawem rozpoznawczym, pozyskiwanie energii z przepływu wody w instalacjach domowych, wieloczujnikowy system pomiaru zanieczyszczeń powietrza, czujnik do oznaczania stężenia glukozy z elektrodą modyfikowaną nanocząsteczkami złota, transparentne i elastyczne ogniwo fotowoltaiczne trzeciej generacji, Voice Banking - bankowość głosowa, mobilny system sygnalizacji włamania wspierający opiekę nad osobami starszymi, sposób otrzymywania bezizocyjanianowych polihydroksyuretanów oraz bezizocyjanianowych polihydroksyuretano-epoksydów.

Tradycyjnie wystawcy rywalizować będą w konkursach o GRAND PRIX INNOWACJE oraz o MEDAL MERCURIUS GEDANENSIS za najlepszy produkt prezentowany na Targach. Najciekawsze projekty uhonorowane zostaną również nagrodami specjalnymi.

Imprezę corocznie odwiedza blisko 6 tys. gości - przedstawiciele świata finansów, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, naukowcy, pasjonaci innowacyjnych rozwiązań technologicznych, uczniowie i studenci, poszukujący nowych form rozwoju.

PROGRAM
W ramach targów Technicon-Innowacje zapraszamy do udziału w workshopie "multiMEDIA - technology, design & management" organizowanym przez Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Norwegian University of Science and Technology (NTNU) w Trondheim i Intellectual Property Management Poland.

Prezentację "Certyfikacja produktów elektrycznych na rynki pozaeuropejskie, na przykładzie USA/Kanady, Chin, Brazylii, Indii i innych" poprowadzi UL International Polska Sp. z o.o. - polski oddział Underwriters Laboratories.
Zapraszamy również na szkolenie i warsztaty praktyczne "Co to jest brand (ujęcie praktyczne) i jego elementy" organizowane przez Mediafocus Sp. z o.o. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja, liczba miejsc ograniczona do 30 osób.

PATRONAT HONOROWY
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a ściśle współpracują: Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, Stowarzyszenie Hutników Huty Trzyniec.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
Kongres Smart Metropolia - Metropolia Czasu Wolnego
Cykliczne wydarzenie, organizowane we współpracy z miastem Gdańsk, promujące innowacyjne, inteligentne rozwiązania we wdrażaniu nowatorskich systemów wspierających rozwój europejskich metropolii.
Re:Miasto
Targi Recyklingu i Ekologii, promujące najciekawsze recyklingowe i ekologiczne rozwiązania, produkty i idee.

TECHNICON-INNOWACJE 2015
11. Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji
termin: 22 października, godz. 10.00-17.00, 23 października, godz. 10:00-16:00
miejsce: AMBEREXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

WSTĘP WOLNY!

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Szkoda ze słaba reklama była

    Słabo zareklamowana impreza niestety przegapiona żałuje okropnie nigdy żadnej wcześniej nie przegapilem

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.