• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Targi Gra i Zabawa (7 opinii)

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zapraszają w dniach 15-16 listopada, w godzinach 10:00-18:00, do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo w Gdańsku na 3. targi GRA I ZABAWA, dziewiątą edycję Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi - Festiwal GRAMY oraz pierwszą edycją Festiwalu CZYTAMY i Festiwalu DZIECIOSFERA. To wspólne przedsięwzięcie jest dorocznym pomorskim świętem miłośników gier w każdym wieku, integrującym w jednym miejscu i czasie różne projekty z zakresu rozrywki i hobby. Zeszłoroczna edycja tego wydarzenia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem 6,5 - tysięcznej publiczności, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń.

Tegoroczny GAMES ROOM, czyli popularna GRALNIA zajmie największą w historii Festiwalu powierzchnię. Rekordowa będzie także ilość tzw. "żółtych koszulek" - wolontariuszy tłumaczących zasady gier. W tegorocznej wypożyczalni znajdziemy ponad 700 tytułów, w tym nowości wydawnictw polskich i światowych. Na planszówkowiczów czekać będą gry imprezowe i familijne oraz strategiczne i ekonomiczne. W sali specjalnie dedykowanej (sala 1B, I piętro AmberExpo) premierowym grom z targów SPIEL w Essen (Niemcy) pojawi się blisko 30 hitowych tytułów.

Festiwal Gramy to także dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych, prowadzone przez specjalistów z branży gier i znanych projektantów nowoczesnych tytułów, m.in. "Kreatywność w tworzeniu gier" - prowadzący Maciej Jesionowski, "Skąd się biorą gry planszowe" - prowadzący Sławomir Czuba, "Projektowanie gier w praktyce", prowadzący Filip Miłuński. Na Festiwalu będzie możliwość poznania i porozmawiania z przedstawicielami polskich wydawnictw oraz samymi projektantami ulubionych gier planszowych. Gościem specjalnym będzie Jean-Louis Roubir, autor gry Dixit. Rozgrywki z udziałem mistrza odbywać się będą na stoisku firmy Rebel (stoisko nr A35), a na spotkanie z autorem zapraszamy pierwszego dnia imprezy w godz.15:00-16:00 do sali nr 2, I piętro, AmberExpo (obowiązują wcześniejsze zapisy).

W programie wydarzenia także finał plebiscytu GRA ROKU podczas, którego ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni wydawcy najlepszych tytułów 2014 roku, a także finał Mistrzostw Polski w grze "7 Cudów Świata" z pulą nagród w wysokości 2000 zł.

Imprezie towarzyszą ponadto liczne rozgrywki, turnieje i mini-turnieje gier oraz konkursy z nagrodami. Z myślą o publiczności festiwalowo-targowej wiele atrakcji przygotowali także partnerzy główni imprezy - firma Trefl oraz Rebel.pl.

Swoją premierę będzie miała na tragach gra Monopoly Edycja Gdańsk (sobota, godz. 15:00, stoisko A33). Na oryginalnej planszy Monopoly udało się uchwycić klimat Miasta Wolności, z uroczymi kamieniczkami Głównego Miasta, dźwigami stoczniowymi Młodego Miasta, pięknymi piaszczystymi plażami i parkami. Poprzez rzut kostką odwiedzić można Muzeum Bursztynu, Centrum Hewelianum, PGE Arenę, odkryć urocze zakamarki Starej Oliwy, wybrać się na wycieczkę Tramwajem Wodnym na Westerplatte, a po wszystkim wypocząć nad morzem w Brzeźnie lub spotkać się w Restauracji Goldwasser. Zapraszamy do udziału w premierze tej wyjątkowej edycji Monopoly, specjalnie przygotowanej dla uczestników GRA I ZABAWA 2014.

premiera Festiwal CZYTAMY
Podczas Festiwalu będzie można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej, swoją ofertę zaprezentują wydawnictwa: ENEDUERABE, Dwie Siostry, OSKAR, Bernardinum, Oficyna Gdańska, Zakamarki, Kaszubska Książka.pl, Egmont.

Wydawnictwo Oskar poprzez zabawę z publicznością i odgadywanie autorów czytanych wierszy promować będzie twórczość Tuwima i Brzechwy. Z kolei Wydawnictwo ENEDUERABE najmłodszych zaprasza na wysłuchanie opowieści "Co było potem? Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi", ''Kto pocieszy Maciupka" w interpretacji aktorów Teatru Miniatura (godz. 11:00-11:45, 15-16.11.2014).

Wszystkich dorosłych, którzy czytają bajki swoim pociechom zachęcamy do uczestnictwa w prowadzonych przez pedagog i animatorkę Anna Uzarczyk warsztatach Sztuki Głośnego Czytania dla Rodziców, odbywających się 16 listopada, w godz. 15.00-16.00 w sali warsztatowej nr 2, I piętro AmberExpo (obowiązują wcześniejsze zapisy).
Na miłośników kaszubszczyzny czeka promocja książki "Baśka. Kaszubska gra karciana" wraz z pokazem gry, promocja książki o historii abecadła kaszubskiego oraz nauka śpiewania "To je krótczé, to je dłudżé", oraz "Kaszubskie Bajanie. Poczytaj mi Mamo, Tato" - wspólnie czytanie najpiękniejszych legend kaszubskich.

Istotnymi punktami programowymi Festiwalu będzie SZTUKA CZYTANIA, corocznie organizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, w ramach której odbędą się liczne spotkania autorskie min. spotkanie z Magdą Umer (sobota, godz.16.00,scena B), Marcinem Pałaszem (sobota, 14:00-15:00, scena B), Zofią Sanecką (niedziela, godz.14:00, scena B), czy Magdaleną Grzebałkowską (niedziela, godz.16:00, scena B). Poza tym będzie można zagrać w wielkoformatową grę planszową "Chodzę do biblioteki".

Zapraszamy także na specjalną edycję akcji [Za]czytani organizowaną przez Fundację Gdańską. W ramach Festiwalu wydarzenia odbędą się bitwy komiksowe, warsztaty literackie, prezentacje instytucji kultury, których oferta skierowana jest do młodszego odbiorcy i jego rodzica.

premiera Festiwal DZIECIOSFERA
W ramach Dzieciosfery zapraszamy pierwszego dnia imprezy o godz. 13:00 w podróż do krainy Indian w ramach warsztatów "Pióropusze Little Nomad", na których dzieci własnoręcznie wykonają tekturowe pióropusze oraz poznają tajniki makijażu pierwszych mieszkańców Ameryki Północnej. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać pierwszych płatków śniegu i dla tych, którzy za nimi wcale nie tęsknią pierwszego dnia imprezy, o godz. 15:00 Trombiszony poprowadzą kreatywne warsztaty szycia broszek o tematyce zimowo-świątecznej. W niedzielę o godz. 13:00 zapraszamy dzieci na warsztaty "YoYarn zaplata", na których maluchy poznają sztukę zaklinania włóczek w kolorowe sznurki, bransoletki i naszyjniki. Na wszystkie warsztaty zapraszamy dzieciaki z rodzicami. Wstęp jest wolny dla uczestników Targów (ilość miejsc ograniczona).

W ramach oferty wystawienniczej Dzieciosfery zakupić będzie można ubrania, akcesoria dla dzieci, torby i zabawki itp. takich marek jak: Trendy Smyk, BaBasia, Red Rabbit System, Ankacyganka, La Mama, Koty na Płoty, Bambaki, Craftoholic, MaliWorkshop, YoYarn, Little Nomad, Nitka z Wyobraźnią, Trombiszony, MamaDesign, CzaPapa, Yesu.

Na TARGACH GRA I ZABAWA 2014 na najmłodszych czekać będą dmuchańce, trampoliny, kręgle w specjalnych strefach, gdzie emocje zapewnią: Poszukiwacze Przygód, JUMPCITY Park Trampolin, Centrum U7, czy Akademia Artystyczna. Do dzieci skierowany jest również program edukacyjny - KREOzabaway organizowane przez Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB, czy klub nauki angielskiego z wykorzystaniem klocków lego - Angielskie Legovisko czy prezentacja "I ty możesz zostać maszynistą" - przygotowana przez Klub Modelarzy Kolejowych.

Serdecznie zapraszamy na TARGI GRA I ZABAWA wraz z FESTIWALE: GRAMY, CZYTAMY, DZIECIOSFERA, na weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki dla każdego. To również jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupu prezentów świątecznych.


PROGRAM * (AKTUALIZACJA 06.11.2014)

15.11.2014 SOBOTA


10:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Dixit, Rebel; scena A
10:30 - 10:45 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
11:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Bang: Gra Kościana, Bard; scena A
11:00 Warsztaty "Pierwsze planszówki dziecka" - Monika Rutkowska, Trefl; obowiązują zgłoszenia, sala 2
11:00 Rozgrywki z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
11:00 Festiwal Gramy, Summoner Wars, Cube; sala turniejowa 1A
11:00 Festiwal Gramy, UfoFarmer, Granna; sala turniejowa 1C
11:00 - 11:45 "Co było potem? Książka o Mimibli, Muminku i Małej Mi", "Kto pocieszy Maciupka" - w interpretacji aktorów
Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Erlich i Wiolety Karpowicz, scena B
12:00 Premiera Będzie cudnie - Brzechwa w samo południe!, Wydawnictwo Oskar; scena A
12:00 Festiwal Gramy, Hej to moja ryba, Granna; sala turniejowa 1C
12:00 - 12:15 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
12:00 - 13:15 Skąd się biorą gry planszowe - Sławomir Czuba; obowiązują zgłoszenia, sala 2
12:30 - 13:30 Czyj to wiersz? Tuwima czy Brzechwy?, Wydawnictwo Oskar; scena B
13:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Łap Psiaka Łap Prosiaka, Granna; scena A
13:00 Festiwal Gramy, Mistrzostwa Polski 7 Cudów Świata finał; sala turniejowa 1A
13:00 Festiwal Gramy, Metropolia, FoxGames; sala turniejowa 1C
13:00 Piuropusze z Little Nomad - warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
13:00 Rozgrywki z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
13:30 Bitwa Komiksowa, WiMBP w Gdańsku; scena B
13:30 - 14:45 Kreatywność w tworzeniu gier - Maciej Jesionowski; obowiązują zgłoszenia, sala 2
14:00 Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Prezesa MTG SA; scena A
14:00 Spotkanie autorskie dla dzieci z Marcinem Pałaszem, WiMBP w Gdańsku; scena B
14:00 Festiwal Gramy, 5 sekund Junior, Trefl; sala turniejowa 1C
15:00 PREMIERA Monopoly Gdańsk, stoisko A33
15:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Pomysłówka, Goliath; scena A
15:00 Festiwal Gramy, Kalaha, Tactic; sala turniejowa 1C
15:00 Trombiszony oswajają Panią Zimę - warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
15:00 - 16:00 Spotkanie z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira; obowiązują zgłoszenia, sala 2
15:15 - 15:45 Prezentacja wydawnictwa EneDueRabe; scena B
16:00 Prezentacja oferty Biura Turystyki Aktywnej Kompas z Gdańsk; scena A
16:00 Spotkanie autorskie z Magdą Umer, WiMBP w Gdańsku; scena B
16:00 Festiwal Gramy, Triominos, Goliath; sala turniejowa 1A
16:30 Ogłoszenie wyników Gra Roku 2014; scena A
17:00 Wręczenie i losowanie nagród - Festiwal Gramy; scena A
17:15 - 17:30 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
10:00 - 18:00 Festiwal Gramy - Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi - Wypożyczalnia/Gralnia ; stoisko nr 01,02
10:00 - 18:00 Festiwal Gramy -Premiery z Essen; sala 1B
10:00 - 18:00 Kolej w miniaturze, Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych; stoisko nr B13
10:00 - 18:00 Festiwal Sztuka Czytania, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku; stoisko nr B05
10:00 - 18:00 miniZaczytani - specjalna edycja akcji (Za)czytani, Fundacja Gdańska; stoisko nr B01
10:00 - 18:00 Angielskie Legovisko - klub angielskiego z klockami, stoisko nr A03
10:00 - 18:00 KREOzabawy, org. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB; stoisko nr A06,07
10:00 - 18:00 Strefy zabaw dla dzieci z Poszukiwaczami Przygód (stoisko nr A13), JUMPCITY Park Trampolin (stoisko nr A14), Centrum U7 (stoisko nr B14), Akademią Artystyczną (stoisko nr A44)
10:00 - 18:00 TUPU-TAP MP2K CUP - pierwsze w Polsce halowe wyścigi na rowerkach biegowych, szczegółowe informacje www.mp2k.pl, Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA); tor hala B


16.11.2014 NIEDZIELA

10:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Enigma, Albi Polska; scena A
10:00 Festiwal Gramy, Pomysłówka, Goliath; sala turniejowa 1C
10:30 - 10:45 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
10:30 - 11:45 Projektowanie gier w praktyce - Filip Miłuński; obowiązują zgłoszenia, sala 2
11:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Fun Farm, Black Monk; scena A
11:00 Festiwal Gramy, List Miłosny, Bard; sala turniejowa 1A
11:00 Festiwal Gramy, Milionerzy i Bankruci, FoxGames; sala turniejowa 1C
11:00 Rozgrywki z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
11:00 - 11:45 "Co było potem? Książka o Mimibli, Muminku i Małej Mi", "Kto pocieszy Maciupka" - w interpretacji aktorów Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Erlich i Wiolety Karpowicz, scena B
12:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Alias, Tactic; scena A
12:00 Turniej 5 sekund - eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
12:00 Festiwal Gramy, Kryptos, Trefl; sala turniejowa 1C
12:00 - 12:45 To je krótszé, to je dłudżé. Promocja ksiązki o alfabecie kaszubskim, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej Wejherowo; scena B
12:00 - 15:00 Prototypownia - przyjdź i zobacz prototypy twórców-amatorów - Maciej Jesionowski; obowiązują zgłoszenia, sala 2
13:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Małpie Figle, Granna; scena A
13:00 Festiwal Gramy, Pędzące Jeże, Egmont; sala turniejowa 1A
13:00 Festiwal Gramy, Rój, G3; sala turniejowa 1C
13:00 Turniej 5 sekund - eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
13:00 Zaplatanki z YoYarn - warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
13:00 - 13:30 Poznaj "BAŚKĘ". Promocja książki "Baśka. Kaszubska gra karciana'' i pokaz gry, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
13:30 Bitwa Komiksowa, WiMBP w Gdańsku; scena B
14:00 Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Trefla; scena A
14:00 Spotkanie autorskie dla dzieci z Zofią Stanecką, WiMBP w Gdańsku; scena B
14:00 Festiwal Gramy, Potwory w Tokio, Egmont; sala turniejowa 1A
14:00 Turniej 5 sekund - eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
15:00 Festiwal Gramy, Mini - turniej Speed Cups, G3; scena A
15:00 Festiwal Gramy, Splendor, Rebel; sala turniejowa 1A
15:00 Festiwal Gramy, Munchkin dla początkujących, Black Monk; sala turniejowa 1C
15:00 Turniej 5 sekund - eliminacje, Trefl; stoisko nr A27
15:00 Jesienne parasole z Nitką z wyobraźnią - warsztaty, Dzieciosfera; stoisko nr B12
15:00 Rozgrywki z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira, Rebel; stoisko nr A35
15:00 - 16:00 Sztuka czytania książek dla dzieci - warsztaty, Wydawnictwo Eneduerabe; obowiązują zgłoszenia, sala 2
15:15 - 15:45 Czyj to wiersz? Tuwima czy Brzechwy?, Wydawnictwo Oskar; scena B
16:00 Turnieju 5 sekund, finał, Trefl; scena A
16:00 Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, WiMBP w Gdańsku; scena B
16:00 - 17:00 Otwarte spotkanie z autorem gry Dixit - Jean-Louis Roubira; sala 2
17:15 Wręczenie i losowanie nagród - Festiwal Gramy; scena A
17:15 - 17:30 Kaszubskie Bajania. Poczytaj mi Mamo, Tato, Zrzeszenie Kaszubsko - Pomorskie; scena B
10:00 - 18:00 Festiwal Gramy - Trójmiejskie Spotkania z Grami Planszowymi - Wypożyczalnia/Gralnia ; stoisko nr 01,02
10:00 - 18:00 Festiwal Gramy -Premiery z Essen; sala 1B
10:00 - 18:00 Kolej w miniaturze, Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych; stoisko nr B13
10:00 - 18:00 Festiwal Sztuka Czytania, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku; stoisko nr B05
10:00 - 18:00 miniZaczytani - specjalna edycja akcji (Za)czytani, Fundacja Gdańska; stoisko nr B01
10:00 - 18:00 Angielskie Legovisko - klub angielskiego z klockami, stoisko nr A03
10:00 - 18:00 KREOzabawy, org. Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB; stoisko nr 05,06
10:00 - 18:00 Strefy zabaw dla dzieci z Poszukiwaczami Przygód (stoisko nr A13), JUMPCITY Park Trampolin (stoisko nr A14), Centrum U7 (stoisko nr B14), Akademią Artystyczną (stoisko nr A44)
10:00 - 18:00 Spróbuj swoich sił na rowerkach biegowych na specjalnym torze z przeszkodami, Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA); tor hala B


*organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie

Przeczytaj także

Informacja o biletach

-bilet jednodniowy: 15 zł/os.
-bilet dwudniowy: 20 zł/os.
-bilet rodzinny w cenie 10 zł/os./dzień
(obowiązuje dla grupy liczącej minimum 3 osoby - w tym minimum 1 dziecko w wieku szkolnym)
-dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny

Do czwartku, 13 listopada bilety wstępu można kupić również przez Internet

Opinie (7)

 • (2)

  Czy mnie się wydaje, czy to taka impreza na siłę?

  • 6 43

  • Masz rację!

   Wydaje Ci się

   • 15 1

  • lepiej przyjdź i zobacz jakie tłumy przychodzą, jak co roku

   ludzie bardzo lubią ten festiwal

   • 0 0

 • Hej trefl

  • 0 0

 • Tylko żeby zarobić (1)

  15zł za wejście, gry w takich samych cenach jak w sklepie (albo odrobinę droższe), płatny parking (albo darmowy na chodniku), obsługa, która miała pomagać w zrozumieniu zasad gier, odpowiada:"nie wiem, nie znam, nie grałem". Więcej się nie wybiorę. Lepiej sobie wypożyczyć kilka gier do domu.

  • 0 6

  • Fajna sprawa

   Obsługa miała umieć wytłumaczyć 20 gier z listy GRAM. Trudno żeby każdy znał ponad 400 tytułów. Gry są zaopatrzone w instrukcje obsługi. Graliśmy w nowości, również w sali Essen i wystarczyła nam umiejętność czytania.
   Gry były tańsze niż w sklepie, przynajmniej te na które patrzyłam. Przez 2 dni zagrałam w 8 gier, jedne fajne inne mniej.

   • 1 0

 • 15zł za osobę to jednak trochę dużo. Szczególnie, że jeśli się jest młodzieżą/dorosłym, to zostaje tylko strefa z grami do wypróbowania. Wiadomo - cały dzień się nie siedzi, tylko max 3-4 godziny. Czyli dla tego przedziału wiekowego, to "rozrywek zorganizowanych" nie ma. Sam sobie organizujesz czas, a że ci udostępnia kilka gier? Są różne klub, gdzie można to robić za darmo.

  Chyba, że ... idzie sie z dziećmi, wtedy warto. Dużo stoisk dla maluchów, przebierańców, gier, malunków, pokazów.

  Ogólnie polecam dla rodzin.

  • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.