• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sztuka mówienia "nie" z czystym sumieniem

Zapraszam serdecznie na seminarium inspirujące oparte na filozofii i pedagogice Jespera Juula. Jest on cenionym na świecie duńskim pedagogiem i terapeutą rodzinnym.

kwi 20-21

sobota - niedziela, godz. 11:00, 13:00

Gdynia,
bilety 20 zł

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 18:00

bilety 50-145-225 zł
O czym?
Nie bywa trudniejsze do wypowiedzenia, ale jest co najmniej równie ważne dla wszystkich. Jasne stawianie granic pozwala na budowanie relacji pełnej szacunku dla siebie i innych.

Nie dostaniesz, nie wolno, nie zgadzam się, nie kupię ci, nie ma. Często słyszeliśmy takie komunikaty w dzieciństwie. Jako dorośli rodzice, opiekunowie, wychowawcy chcemy robić zupełnie odwrotnie. Zgadzamy się na wiele rzeczy, pozwalamy decydować, nie dbając o siebie i dzieci.

Konsekwencje pozwalania na wszystko są duże. Dziecko traci możliwość poznania autentycznego dorosłego, znika możliwość stawiania i bronienia własnych granic. W końcu zrzucamy na dziecko odpowiedzialność za nasze decyzje

W czasie seminarium przyjrzymy się temu, co ukrywa się za nie. Zastanowimy się, jak mówić je z czystym sumieniem bez wyrzutów sumienia. Przyjrzymy się nie ze strony dziecka może to ważny komunikat o jego potrzebach, jego osobowości, który na co dzień pomijamy?

Dla kogo?
Uczestnikami seminarium mogą być rodzice, nauczyciele, wychowawcy w szkołach i przedszkolach, opiekunowie, dziadkowie

Jaka forma?
Spotkanie ma charakter wykładowy - prowadzący dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie omawianego tematu. Podczas każdego seminarium jest czas na zadanie kilku pytań dotyczących własnej rodziny czy klasy. Seminarium prowadzone jest na podstawie materiałów opracowanych przez Jespera Juula.

Kto?
Prowadzi Diana Ćwikałowska, certyfikowany trener FamilyLab Polska, z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, z pasji - mama

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 zł
Zapisy
Obowiązują zapisy - nandiakademia@gmail.com (ilość miejsc ograniczona) koszt: 40 zł/osoba lub 70 zł/para

Opinie