• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sylwestrowy Rejs Przebojów (33 opinie)

Sylwester pod gołym niebem

W tym roku "Sylwestrowa Moc Przebojów", która od 8 lat nie ma sobie równych, wyrusza w sylwestrowy rejs przebojów dookoła świata. Zapraszamy do przywitania Nowego Roku z Telewizją POLSAT na pokładzie sceny, która ponownie zacumuje w Gdyni. To właśnie z jej mieszkańcami, podobnie jak przed rokiem, spróbujemy znów być najlepsi i pobić rekord w liczbie gości bawiących się z nami na gdyńskim Skwerze Kościuszki i przed telewizorami!


Ubiegłoroczna pierwsza "Sylwestrowa Moc Przebojów" w Gdyni przeszła do historii, jako największa noworoczna impreza Anno Domini 2013, ze 150 tysiącami gości na Skwerze Kościuszki i ponad sześcioma milionami widzów, które oglądały nas w Telewizji POLSAT.

W tym roku, w sylwestrowym rejsie przebojów zawiniemy do pulsujących najgorętszymi rytmami portów całego świata. W ten wyjątkowy wieczór 31 grudnia, będą z nami najlepsi spośród najlepszych polskich artystów, prawdziwi ulubieńcy publiczności, m.in. Krzysztof Krawczyk, Ewa Farna, Doda, Kamil Bednarek, Enej, Sylwia Grzeszczak, Ania Wyszkoni, Jacek Stachursky czy KOMBII.

Razem z nimi w rejs dookoła świata wyruszą Justin Bieber, Nicki Minaj, Tom Jones, Mick Jagger, Shakira czy sir Elton John - gwiazdy hitowego programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Takiej plejady Gwiazd nie zgromadziła jeszcze żadna impreza w Polsce! Będziemy bawić się przy wielkich hitach Whitney Houston, Rihanny czy Cher. W czasie szalonej, sylwestrowej nocy wzniesiemy toasty wraz z Eweliną Lisowską, Mrozem, Looną, Paullą i Big Cycem, a zatańczymy i zaśpiewamy z ognistym Sycylijczykiem Stefano Terrazzino. W sylwestrowy rejs przebojów wyruszymy z najsilniejszą ekipa prowadzących: Anią Głogowska, Pauliną Sykut-Jeżyną, Agnieszką Popielewicz, Krzysztofem Ibiszem, Maciejem Rockiem, Maciejem Dowborem, Piotrem Gąsowskim i Darkiem Maciborkiem z RMF FM. Koncert rozpocznie się punktualnie o godz. 20.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni, oraz na antenie Polsatu - i trwać będzie blisko 6 godzin. O północy życzenia noworoczne gdynianom i telewidzom z całej Polski złoży Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.
Zapraszamy do Gdyni i przed telewizory!

Informacja dla osób niepełnosprawnych
Organizator informuje, iż na terenie imprezy został wydzielony sektor dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami (łącznie 50 miejsc).
Wejściówki na platformę możliwe są do odbioru w Punkcie Informacyjnym dla Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Gdyni (stanowisko nr 2) przy Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 14.00.
Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 66 88 791 lub 58 66 88 792.
Liczba wejściówek jest ograniczona.

Funkcjonowanie komunikacji w noc sylwestrową
W związku z koncertem Sylwestrowa Moc Przebojów i koniecznością wyłączenia z ruchu wybranych ulic w Śródmieściu Gdyni, w dniu 31 grudnia oraz w nocy 31 grudnia / 1 stycznia wystąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
Od godz. 14.00 nie będą obowiązywać przystanki na terenie imprezy "Skwer Kościuszki - InfoBox 02 i 04".

Ze względu na zamknięcie ul. Świętojańskiej oraz 10 Lutego, od godz. 16.00 zmienione zostają trasy linii trolejbusowych: 21, 22, 23, 24, 25, 28 i 30:
- trolejbusy linii 21, 22 i 30 kursować będą do/z pętli Węzeł F. Cegielskiej, z pominięciem Śródmieścia;
- trolejbusy linii 23, 24 i 710 wycofane zostają z placu Kaszubskiego i częściowo z ul. Świętojańskiej. W kierunku Dworca Gł. PKP i Stoczni Gdynia, obowiązuje objazd ul. Świętojańską, Obrońców Wybrzeża, Władysława IV i Jana z Kolna.

W kierunku Karwin obowiązuje objazd przez ul. 3 Maja i Władysława IV;
- trolejbusy linii 25 i 28 skierowane zostają do Dworca Gł. PKP, przez ul. 10 Lutego, Władysława IV i Jana z Kolna, w kierunku powrotnym przez ul. 3 Maja.

W godz. 18 - 23.30 w celu ułatwienia dojazdu do Śródmieścia uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach: R, 20, 25, 28, 147, 150, 170, 172 i 282.

Komunikacja nocna
Ze względu na spodziewane utrudnienia w przejeździe przez Śródmieście - autobusy linii nocnych od godz. 23.00 do ok. godz. 2.30 kursować będą w obu kierunkach ul. Morską i Śląską, z pominięciem ul. Świętojańskiej, Władysława IV, 10 Lutego, Placu Konstytucji i ul. Janka Wiśniewskiego. Po godz. 2.30 autobusy linii nocnych powrócą na ul. Wiśniewskiego, plac Konstytucji i Władysława IV. Autobusy linii N10 i N20 kursować będą z częstotliwością co 15 minut (4 razy częściej, niż normalnie).

Obsługa koncertu
Po zakończeniu koncertu z Placu Konstytucji, z wyznaczonych stanowisk, odjadą dodatkowe, autobusy i trolejbusy linii nocnych: N10, N20, N28, N30 i N94. Pojazdy będą uruchamiane sukcesywne, w miarę potrzeb.KOMUNIKAT O PRZEWIDYWANYCH UTRUDNIENIACH NA DROGACH, ZMIANACH W ORGANIZACJI RUCHU I FUNKCJONOWANIU STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA PODCZAS PRZYGOTOWAŃ I W CZASIE IMPREZY SYLWESTROWEJ PN. "SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW" W REJONIE ŚRÓDMIEŚCIA GDYNI

1. od 08.XII (godz. 0700) do 26.XII (godz.00:00) z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wygrodzona zostanie część powierzchni jezdni przed Pomnikiem-Płytą Marynarza oraz fragment jezdni jednokierunkowego odcinka Skweru Kościuszki prowadzącego ruch od strony skrzyżowania z ul. Jerzego Waszyngtona w kierunku skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. W ww. okresie zachowane zostaną wszystkie relacje ruchu w obszarze objętym zmianami (występować będą jedynie lokalne przewężenia przekroju ulic).

2. Od 27.XII (godz. 0001) do 28.XII (godz.24:00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. W tym terminie od strony ul. Świętojańskiej możliwy będzie wjazd na Skwer Kościuszki, natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie ul. Waszyngtona. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd z ul. Żeromskiego w kierunku ul. Świętojańskiej następować będzie przez Skwer Kościuszki i ul. Waszyngtona.

3. Od 29.XII (godz. 0001) do 30.XII (godz.8:00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczas obowiązującego). Wyjazd ze "ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 15 do budynku nr 19) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wjazd na powyższy odcinek Skweru Kościuszki odbywać się będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta. Na odcinku Skweru Kościuszki od ul. Borchardta do budynku nr 15-19 wprowadzony zostanie tymczasowy ruch dwukierunkowy na dotychczasowej jezdni jednokierunkowej. Wyjazd z ul. Żeromskiego oraz ze "ślepego" odcinka Skweru Kościuszki (od budynku nr 14 do budynku nr 26) w kierunku ul. Świętojańskiej będzie możliwy ul. Waszyngtona. W tym terminie z ul. 10-go Lutego na ul. Świętojańską możliwy będzie wyłącznie skręt w prawo i w lewo. Z ul. Świętojańskiej dojazd do Skweru Kościuszki przebiegać będzie objazdem ul. Armii Krajowej lub ul. Pułaskiego, ul. Żeromskiego, ul. Waszyngtona.

4. Od 30.XII (godz. 800) do 31.XII (godz.14:00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona. Zamknięte zostaną również "ślepe" odcinki Skweru Kościuszki zlokalizowane pomiędzy ul. Żeromskiego, a ul. Świętojańską oraz ul. Borchardta, a ul. Świętojańską. Ruch kołowy wyłączony zostanie również z ul. Żeromskiego.
W dniu 31.XII na Skwerze Kościuszki i ul. Żeromskiego obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się pojazdów. Do godz. 1400 dnia 31.XII dojazd na Skwer Kościuszki możliwy będzie ulicami Armii Krajowej i Borchardta lub ul. Waszyngtona. Natomiast wyjazd ze Skweru Kościuszki odbywać się będzie wyłącznie ul. Waszyngtona.

5. Od 31.XII (godz. 1400) do 1.I.2015 r. (godz.14:00)
Od godz. 1400 dnia 31.XII z ruchu kołowego wyłączone zostaną następujące ulice:
- Skwer Kościuszki na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona,
- ul. Żeromskiego na odcinku od ul. Pułaskiego do Skweru Kościuszki,
- ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do Skweru Kościuszki,
- ul. Świętojańska na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej,
- ul. 10-go Lutego na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV,
- ul. Abrahama na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Batorego,
- ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10- go Lutego do ul. Starowiejskiej,
- ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętojańską do Zawiszy Czarnego,
- ul. Baduszkowej,
- ul. Zygmuntowska.

Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz usunięcie własnych pojazdów od dnia 29.XII (godz. 0800) ze Skweru Kościuszki i ul. Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w stronę Skweru), oraz dnia 30.XII (godz. 0800) z następujących ulic: 10 lutego (od ul. Władysława IV w stronę Skweru Kościuszki), Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej), Abrahama (od Starowiejskiej do Batorego), Zygmunta Augusta.
Dodatkowo od godz. 1800 dnia 31.12 do godz. 0800 dnia 01.01 zamknięta dla ruchu będzie ul. Starowiejska od skrzyżowania z ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej.

6. od 01.I (godz. 1400) do 05.I (godz.24:00)
Z ruchu kołowego wyłączona zostanie część Skweru Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wygrodzona zostanie część powierzchni jezdni przed Pomnikiem-Płytą Marynarza oraz fragment jezdni jednokierunkowego odcinka Skweru Kościuszki prowadzącego ruch od strony skrzyżowania z ul. Jerzego Waszyngtona w kierunku skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego. W ww. okresie zachowane zostaną wszystkie relacje ruchu w obszarze objętym zmianami (występować będą jedynie lokalne przewężenia przekroju ulic).

Miasto Gdynia w związku z odbywającą się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia br. imprezą pn. " Sylwestrowa Moc Przebojów", z uwagi na dużą liczbę spodziewanych w ww. terminie gości, zwraca się z prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum w ww. okresie korzystania z samochodów osobowych, szczególnie w obszarze dzielnic: Śródmieście, Kamienna Góra, Wzgórze Świętego Maksymiliana, Działki Leśne. Niestosowanie się do powyższego apelu przez mieszkańców Gdyni oraz osoby spoza Miasta spowoduje znaczne uciążliwości w dotarciu na teren imprezy oraz w trakcie wyjazdu po zakończonej zabawie.

Jednocześnie prosimy wszystkich kierowców o usunięcie pojazdów z ulic w strefie sąsiadującej z terenem imprezy masowej w dniach 29 grudnia(dotyczy ulic: Żeromskiego od Pułaskiego do Skweru Kościuszki, Skweru Kościuszki pomiędzy Świętojańską a skrzyżowaniami z ul. Żeromskiego i Borchardta), 30, 31 grudnia oraz 1 stycznia br. (dotyczy powyżej wskazanych ulic, a także: 10 Lutego, Abrahama, Zygmuntowskiej, Świętojańskiej (od skrzyżowania ze Skwerem w stronę ul. Pułaskiego). Ulice o ograniczeniach w ruchu objęte zostaną zakazem zatrzymywania się, pojazdy pozostawione przez właścicieli będą usuwane przez służby zabezpieczające imprezę.

Z uwagi na szeroki zakres planowanych wyłączeń z ruchu poszczególnych ulic zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta Gdyni, wszystkich gości zamierzających w dniach 31.12-01.01 odwiedzić Gdynię prosimy o korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

Osoby, które mimo wszystko zdecydują się na wykorzystanie samochodów osobowych prosimy o korzystanie z miejsc postojowych na ul. Polskiej oraz placu w rejonie skrzyżowania ulic Witomińskiej i Bydgoskiej, a także parkingu między halą sportowo-widowiskową Gdynia Arena a Centrum HandlowymRiviera. Poza ww. lokalizacjami dostępna będzie jedynie nieznaczna liczba istniejących miejsc postojowych na ulicach Śródmieścia Gdyni.

Dodatkowe informacje na temat tras poszczególnych linii autobusowych oraz trolejbusowych organizowanych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni można odnaleźć na stronie: https://www.zkmgdynia.pl. Zachęcamy także do korzystania z usług PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście Sp. z o.o. (https://www.skm.pkp.pl). Ww. przewoźnicy przygotowują na czas imprezy zmiany w rozkładach jazdy i trasach (szczegóły dostępne będą pod wskazanymi linkami).

W związku z opisanymi powyżej zmianami organizacji ruchu, uprzejmie informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia abonamenty Strefy Płatnego Parkowania typu M (upoważniające do parkowania w rejonie Skweru Kościuszki, na ulicach wyłączonych w tych dniach z ruchu oraz objętych zakazem zatrzymywania) będą upoważniały do parkowania w odległości do 200 m od granic strefy, w której wprowadzone będą zmiany.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich gości oraz stałych mieszkańców Gdyni prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz przedstawicieli służb porządkowych organizatora.

Opinie (33) 3 zablokowane

 • Festyn (3)

  Po co to komu?!!!

  • 34 52

  • mm

   jesteś człowieku bardzo ograniczony umysłowo.

   • 6 9

  • Sylwester

   emeryci powinni spać a nie kręcić się w takim tłumie mogą stracić orientacje gdzie są

   • 0 2

  • nikt ci nie każe brać w tym udziału - to nie jest obowiązkowe!

   • 3 0

 • Fajnie GDYNIA !!!!!

  Dobra inwestycja :)

  • 42 29

 • Telebimy

  Niech w tym roku jakieś telebimy postawią!!!

  • 41 3

 • Telebimy puszczają reklamy. Proszę o pokazywanie zespołów.

  Powinny być większe Telebimy i bez reklam na telebimach, mnie boli głowa od reklam, jak tak zaczniemy rok, to od reklam z fajerwerkami pęknie nam głowa.
  Pokazujmy artystów i prezenterów.

  • 20 3

 • ZNOWU (1)

  masakra znowu po co to w zeszłym roku było okropnie Szczurek znowu chce się pokazać kosztem mieszkańców niech pod swoim domem zrobi sylwestra a nie pod moim masakra

  • 32 24

  • cieszcie się Gdynia ma pieniądze na imprezę. dobry gospodarz to są pieniądze. ale i tak zawsze będziecie narzekać. nikt wam nie karze tam iść. pozdro

   • 1 0

 • JARY OZ (1)

  W Gdyni zagra też Krzysztof JARY Jaryczewski - założyciel i pierwszy wokalista Oddziału Zamknietego ze swoją nową grupą JARY OZ. W zeszłą niedzielę dał super koncert w Klubie Bunkier w Gdańsku. Polecam

  • 11 5

  • I razem z Odziałem Zamkniętym będą to jedyne gwiazdy na tym sylwestrze.

   • 5 1

 • Lepsze nagłośnienie i telebim dla dalej stojących

  • 11 2

 • Wszystko fajnie...

  Ale po co komu ten cały bednarek? o.O

  • 16 16

 • Zamiast np.na remonty dróg MILION na ... No właśnie na co? Tak pytam jako mieszkaniec miasta gdzie SA dzielnice bez kanalizacji.

  • 16 13

 • szkoda pieniędzy (2)

  Szkoda publicznych pieniędzy i kolejna impreza dla GWE , GPU i GKA w centrum Gdyni. Nikt mi nie powie, że kierowcy wracają trzeźwi ! Lepiej wyremontować ulice np. 10 lutego - dzióra za dziórą na wysokości PLO.
  Znowu pokleją plackami, jak to zrobili na ul. Armii Krajowej i będą oszczędności.

  • 23 21

  • jakie dziury

   dziura jest na wylot, co najwyżej wykruszenie jezdni

   • 3 0

  • pajacu od GWE to łapy z daleka ....zostań w domu i poprzytulaj sie z swoim ciepłym kolegą ...

   • 1 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • pop , spotkanie , joga
  mar 1-3
  piątek - niedziela
  Sopot
  Babki w Kurorcie
 • muzyka poważna , pop , opera / operetka
  mar 2
  sobota, g. 17:00, 20:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  Tre Voci.PL