• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sylwester 2024 w Kinie Kameralnym Cafe

Sylwester w Kinie lub Teatrze

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Zapraszamy na powitanie Nowego Roku 2024 w Kinie Kameralnym! Tego wieczoru czekają nas dwa pokazy filmowe, degustacja win oraz poczęstunek. O północy wzniesiemy toast kieliszkiem szampana, a w międzyczasie obejrzymy zapowiedzi filmowe na nadchodzący rok.

Program wieczoru:
18:00 Start wieczoru: degustacja wina, poczęstunek.
19:00 "Dream Scenario"

PRZERWA na poczęstunek i wino 

21:30 "Będzie lepiej"
00:00 Toast noworoczny

O filmach:

Dream Scenario
reżyseria: Kristoffer Borgli
gatunek: Komedia
produkcja: USA
czas trwania: 100 min
Komedia, o jakiej nikomu się nie śniło! Dream Scenario to wyprodukowany przez studio A24 film z Nicolasem Cage'em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli. Paul (Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on?
Zdobywca Oscara Nicolas Cage wciela się w rolę niedocenianego i niemal niezauważalnego szarego człowieka, którego los zmienia się diametralnie, odkąd co noc śni się obcym ludziom na całym świecie. Z dnia na dzień, a w zasadzie z nocy na noc, Paul Matthews staje się celebrytą szczególnej kategorii. Nastoletnie córki przestają się go wstydzić, odzywa się do niego jego była, w oczach studentów zaczyna być cool, a na biurku przybywa lukratywnych kontraktów reklamowych. Wreszcie jest KIMŚ. Jednak szybko jego życie z ucieleśnienia marzeń staje się koszmarem, a z fascynującego fenomenu Paul staje się ofiarą cancel culture.
Zainteresowany kulturą internetu, viralowością i fenomenem influencerów reżyser Kristoffer Borgli (Chora na siebie") eksploruje zarówno proces stawania się celebrytą, jak i szybką utratę sympatii mas. Zgłębiając te tematy, nie mógł lepiej dobrać odtwórcy głównej roli. Cage, którego twarz widnieje na tysiącach memów i zabawnych gadżetów, pokazuje tutaj nie tylko wybitny komediowy talent, ale także fenomenalny warsztat dramatyczny. Wyśmiewany za wybierane role, ale także nieustannie utrzymujący się na topie aktor dostał tu szansę na rozwinięcie skrzydeł. Krytycy uznali nakręcony w duchu Michela Gondryego (Zakochany bez pamięci), Spike'a Jonze'a (Być jak John Malkovich) oraz Charliego Kaufmana (Anomalisa) Dream Scenario za nieodparcie śmieszny. Sam Nicolas Cage prawdopodobnie nigdy nie był ani tak zabawny, ani tak poruszający.

Będzie lepiej
reżyseria: Olivier Nakache, Éric Toledano
gatunek: Komedia
produkcja: Francja
czas trwania: 120 min
Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich Nietykalnych, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Cactus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek Będzie lepiej to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.
W filmie w komediowe role brawurowo wcielają się gwiazdy francuskiego kina Noémie Merlant (Portret kobiety w ogniu, Paryż, 13. dzielnica) i Mathieu Amalric (Oficer i szpieg, Grand Budapest Hotel). Będzie lepiej portretuje świat, w którym chcąc coraz więcej, mamy coraz mniej. Twórcy przekonują jednak, że nigdy nie jest za późno, by zdobyć miłość, zyskać przyjaciół, zatroszczyć się o siebie nawzajem, a w życiowych porażkach dostrzec szansę na głęboką przemianę.
Będzie lepiej trafia bezbłędnie w najczulsze miejsca współczesnego świata. Ale jego dwaj bohaterowie to nie tylko ofiary drapieżnego kapitalizmu, dzielącej ludzi polityki czy kryzysu klimatycznego. Nakache i Toledano przywracają im sprawczość, a nam wiarę w zasypującą podziały solidarność. Bo nawet z najgorszej opresji uratować nas może globalne ocieplenie stosunków międzyludzkich. 

Bilety w cenie 300 zł można nabyć drogą internetową, lub osobiście w Kinie Kameralnym Cafe.
bilety: https://biletyna.pl/inne/Sylwester-w-Kameralnym/Gdansk

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Przeczytaj także

Opinie

 • impreza filmowa , projekcje filmowe
  lut 23
  piątek, g. 18:00
  Gdańsk, Scena Muzyczna Gdańsk
  Klub Filmowy Kosmos