• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Swing i Blues w Konsulacie Kultury Vol. 3

Serdecznie zapraszamy na potańcówkę w rytmie swingu i bluesa organizowaną przez Gdyńskie Centrum Kultury oraz szkołę Harlem Beats. W kwietniu mamy dla Was coś specjalnego - tym razem przedstawimy także segment edukacyjny.

w każdy piątek (do 28.06), godz. 11:00 - 11:45

Borkowo,
bilety 43 zł
Wydarzenie zaczniemy wykładem na temat historii tańcow afroamerykańskich, który poprowadzimy na sali teatralnej. Po wykładzie przeniesiemy się na salę kawiarnianą, aby po chwili oddechu miło spędzić wspólnie czas w ramach otwartej lekcji tańca. Tym razem zaprezentujemy Wam charlestona, czyli bardzo rozpoznawalny i niezwykle szalony taniec z lat 20-30

Konsulat Kultury, dawny Dom Marynarza Szwedzkiego, jest wprost idealnym miejscem na takie wydarzenie tańczyć będziemy w modernistycznej perełce gdyńskiej architektury. Jeżeli lubisz szalony jazz lub klimatyczny blues lat 20-tych i 40-tych, i chcesz przenieść się tam wraz z nami, przyjdź, zobacz albo po prostu wyskocz na parkiet i tańcz! Potrzebujesz pomocy, aby postawić pierwsze kroki? Nic nie szkodzi pomożemy Ci w tym 30 minutową lekcją tańca w parach. Zabierz znajomych albo po prostu siebie i poczuj urok klimatycznej kawiarni w Konsulacie Kultury.

Blues - Rodzina tańców afroamerykańskich tańczonych do muzyki bluesowej z początku XX wieku aż do czasów współczesnych. W bluesie każdy znajdzie coś dla siebie - od bardzo spokojnych i melancholijnych melodii po bardzo energiczne gatunki bluesowe tańczone do szybkiej muzyki (np. szybki blues tradycyjny lub funk). W trakcie zajęć poznamy estetykę bluesową, rozwiniemy dialog w parze oraz nauczymy się podstawowych figur oraz rytmów. Mówi się, że blues jest podstawą tańców swingowych oraz jest najprostszym sposobem na wyrażenie siebie w tańcu.

Swing rodzina tańców afro-amerykańskich tańczonych do muzyki jazzowej, w której skład wchodzą m.in. tańce takie jak: Lindy Hop oraz Charleston. Swing jest po brzegi wypełniony radością, improwizacją oraz pozytywną energią. Jazz lat 20-tych - 40-tych to coś, do czego wprost nie sposób przejść obojętnie, nie nucąc lub nie tupiąc do rytmu czy melodii.

Plan wieczoru:
18.30 19.30 wykład/prezentacja o historii tańców afroamerykańskich
19:30 20:00 otwarta lekcja charlestona
20:00 - 23:00 - potańcówka

W razie pytań, prosimy o kontakt:
harlembeatsstudio@gmail.com

Opinie