• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Święto Niepodległości w Sopocie

  • poniedziałek, 11 listopada 2013, godz. 16:30
  • Lokalizacja
    Sopot

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Sopocie rozpoczną się na Skwerze Kuracyjnym o godz. 16.30. O tej godzinie rozpocznie się akcja społeczna "Światełka dla Polski", podczas której rodzice z dziećmi zapalą i wypuszczą do nieba białe i czerwone lampiony, do których przyczepione będą życzenia dla Polski. Po nich nastąpi część oficjalna obchodów.

"Celem akcji Światełka dla Polski jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie tożsamości narodowej u dzieci, przekazywanie wartości patriotycznych w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób oraz aktywizowanie całych rodzin poprzez wspólne spędzenie czasu" - zachęca Jakub Gorski, prezes Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa, które wraz ze Stowarzyszeniem Przyjazny Sopot oraz Sopockim Chórem Kameralnym Continuo jest organizatorem wydarzenia.

Wydawanie lampionów rozpocznie się ok. godz. 16:00 na Skwerze Kuracyjnym. Uczestnicy będą mogli także wypisać intencje i życzenia dla Polski. W tym czasie wystąpią zespoły szkolne z repertuarem pieśni patriotycznych.

O 16:30 rozpocznie się występ Chóru Continuo, który wykona pieśni z repertuaru patriotycznego. W międzyczasie prowadzący zaproszą dzieci do przeczytania swoich życzeń. Do godziny 17:00 wolontariusze i harcerze będą kontynuować dystrybucję lampionów.

Występy zostaną zakończone wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego, a ok. godziny 17:00 nastąpi przejście na plażę w okolice Teatru Atelier, skąd lampiony zostaną wypuszczone w powietrze.

Następnie o godz. 18:00 w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego odprawiona zostania uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Po niej, ok. godz. 19:20 odbędzie się przemarsz uczestników uroczystości pod "Pomnik Martyrologii Mieszkańców Sopotu", gdzie nastąpi ceremonia złożenia wiązanek kwiatów i apel pamięci.

Przeczytaj także

Opinie