• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Jarmark Św. Dominika 2024
PATRONAT

Święto Kociewia 2022

Wydarzenie w ramach

Przed nami 762. Jarmark św. Dominika w Gdańsku, który rozpocznie się w ostatnią sobotę lipca. Odbywająca się od kilku wieków największa impreza handlowo-kulturalna w Polsce i jedna z największych w Europie co roku przyciąga zarówno polskich jak i zagranicznych turystów do stolicy Województwa Pomorskiego.

Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień... W 2005 roku pierwszy raz odbyły się Unikaty z Kociewia, czyli występy na scenie lokalnych artystów. W 2017 roku zrodziła się inicjatywa Korowodu Kociewskiego, który przeszedł od Bramy Zielonej na Targ Węglowy. Rok później powstała wystawa Kociewie ART prezentująca dzieła regionalnych twórców. Wydarzenia te znane są pod wspólną nazwą ŚWIĘTO KOCIEWIA.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków Kociewia do wspólnego świętowania podczas Jarmarku św. Dominika szczególnie, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne, zespoły młodzieżowe, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń, firm.

Korowód Kociewski
start: 14.00
miejsce: przemarsz od Zielonej Bramy na Targ Rybny
Unikaty z Kociewia
start: 15.00
miejsce: Targ Rybny
Kociewie ART
start: 17.00
miejsce: Nadbałtyckie Centrum Kultury

Organizatorzy: Powiat Starogardzki, Powiat Świecki, Powiat Tczewski, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim, Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

Współorganizatorzy: Nadbałtyckie Centrum Kultury, Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia", Lokalna Grupa Działania "Gminy Powiatu Świeckiego", Lokalna Grupa Działania Wstęga Kociewia, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świeciu, Fabryka Sztuk w Tczewie, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Starogardzkie Centrum Kultury.

Opinie