• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Święta pełne smakołyków i atrakcji

Świąteczne przysmaki od lokalnych dostawców, naturalne kosmetyki, rękodzieło, a do tego, słodkie warsztaty, zabawy dla dzieci, Święty Mikołaj i prezenty to wszystko czekać będzie w grudniu, w Alfa Centrum Gdańsk Galerii Alternatywnej. W centrum odbędą się aż trzy wydarzenia świąteczna edycja Bazaru na Fali, Targ Wujaszków oraz z myślą o najmłodszych Święta Pełne Słodyczy.

Alfa Centrum Gdańsk Galeria Alternatywna w przedświątecznym czasie przygotowała prawdziwy maraton atrakcji. W grudniu odbędą się tutaj aż trzy wyjątkowe wydarzenia.

Od 9 do 16 grudnia galeria zamieni się w prawdziwą krainę słodkości, w świątecznym wydaniu, a to wszystko za sprawą akcji Święta Pełne Słodyczy. W pasażu centrum staną widowiskowe dekoracje przypominające prawdziwe słodkości, w rozmiarze XXL - domki z piernika, cukrowe laski, cukierki, lizaki i gigantyczne pierniki. Nie zabraknie specjalnej strefy selfie, a także Świętego Mikołaja. Brodaty gość specjalny zasiądzie w swoim specjalnym fotelu 9 grudnia, obdarowując najmłodszych cukierkami oraz wspólnym zdjęciem. Dzieci z pewnością ucieszy również obecność Pani i Pana piernika, którzy zawitają do centrum w kolejną sobotę, 16 grudnia i spacerując po pasażu centrum wręczać będą słodkie upominki.

Ponadto w sobotę 9 i 16 grudnia najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w słodkich warsztatach, w ramach których z pomocą animatorek przygotują własnoręcznie wyjątkowe czekoladowe smakołyki, muffinki lub pierniki. Po poczęstunku nie zabraknie również czasu na zabawę i odrobinę aktywności. Na dzieci czekać będzie ścianka magnetyczna z gigantycznymi puzzlami oraz gry i zabawy ruchowe.

Po zakończeniu słodkiego tygodnia, w niedzielę handlową 17 grudnia, do galerii powróci Bazar na Fali. Tym razem w wyjątkowej, świątecznej odsłonie. Poza modowymi perełkami z drugiej ręki, nie zabraknie tu unikatowych produktów, takich jak pachnące świece, naturalne kosmetyki, biżuteria handmade i inne rękodzieło. Będzie to doskonała okazja do zakupy niepowtarzalnych prezentów gwiazdkowych, a także zaopatrzenia się w przysmaki niezbędne na bożonarodzeniowym stole. Na bazarze można będzie znaleźć świąteczne smakołyki od lokalnych producentów, miody, sery, przetwory, chleby, ciasta i przyprawy. Bazar czynny będzie w godzinach 11.00-19.00.

To jednak nie jedyna szansa na zakup ekologicznej i lokalnej żywności. Od 13 aż do 23 grudnia, w pasażu centrum zagości, znany już mieszkańcom Trójmiasta, Targ Wujaszków. Oprócz lokalnych przysmaków, jak tradycyjne chleby, domowe wypieki, oscypki góralskie i wędliny z własnej wędzarni, wystawcy zaoferują jak zawsze wyselekcjonowane produkty zagranicznych producentów, m.in. sery, oliwki z całego świata, chałwę turecką czy baklawę.

Grudzień w Alfa Centrum Gdańsk Galerii Alternatywnej będzie także czasem prezentów. Robiąc przedświąteczne zakupy w centrum można będzie otrzymać podarunek w postaci karty podarunkowej o wartości 30 zł. Akcja odbędzie się w sobotę 9 i 16 grudnia, aby otrzymać świąteczny upominek należy zrobić zakupy w centrum za minimum 150 zł i zgłosić się na stoisko promocyjne, okazując przynależność do programu lojalnościowego Alfa Bonus Club.

Pełen harmonogram grudniowych atrakcji dostępny jest na stronie Alfa Centrum Gdańsk Galerii Alternatywnej.

Opinie